Jump to content
BulForum.com

Робот прахосмукачка - Обща тема


Recommended Posts

Пробвах преди 2 години някаква евтина акумулаторна прахосмукачка. Нищо не събира. Викам си щот е евтина. Купих Philips пак акумулаторна. И от нея не бях доволен и тази година си купих жична rowenta и събира супер много прах. Казах си повече безжична прахосмукачка - не. 
 

и за да не е само вятър на устата, мопа на роботите как се справя с естествен паркет? Ако намокря много, то не е много подходящо. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Далеч съм от идеята, че ще ни спести основното почисване, като при нас има и друго, ние сме в къща на 2 етажа, няма как да се качи на втория по вътрешното стълбище. Отделно в банята също няма как да влезе, едно че е 3 стъпала нагоре, а има и алуминиева врата с праг. Та няма как там да засмуче вода или подобно.

 

Иначе прахосмукачки дал господ. Ние имаме някаква циклон, която чисти супер, за основно почистване в старата къща имам Рейнбоу. Отделно преди време си купихме и акумулаторна да обираме трохи, ако падне нещо. Идва въпроса, че точно си изчистил и веднага се появяват някакви топки косми, хем вътре нямаме домашни любимци. Малката седне ли да хрупя солети или друго отдолу веднага става трохи и акумулаторната трябва вечно да ти е в ръката. Както казах, нямаме килими, пътеки или подобно. Ся сядам да проучвам по клипове, кое ще ме устройва като цена-качество.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tedy said:

За трохите, ше научиш чаветата на хигиена

3 minutes ago, tedy said:

Мда, в такава по-тясна ситуация с малки деца, които правят нон стоп боклук, предполагам някакъв робот ще е полезен!

За 4 часа има напредък

Link to comment
Share on other sites

 

 

35 minutes ago, jozo said:

Далеч съм от идеята, че ще ни спести основното почисване, като при нас има и друго, ние сме в къща на 2 етажа, няма как да се качи на втория по вътрешното стълбище. 

 

Моят модел на Roborock може да пази повече от 1 карти на помещение.
Като приключи с картографирането на етажите, слагаш го на единия, пускаш го, а като свърши, просто го качваш на втория, той се ориентира, че е на другия етаж и започва да чисти както му е зададено там.

 

По отношение на паркета, за всяко помещение се регулира нивото на вода, което да пуска. Препоръчах Roborock S7, защото си вдига парцала, когато не му е зададено да чисти с вода във въпросното помещение. Останалите модели го влачат постоянно по земята, без значение дали искате да чистите с парцал в съответния момент или не, затова трябва да се маха контейнера, когато няма да се ползва моп функцията.

Link to comment
Share on other sites

Да, но го вдига само 5 мм, което за килими не е добре, но за места където не желаеш моп е чудесна функция.

И не, не мокри много мопа, дозата му много точна, така че е подходящ за естествен паркет. 

Link to comment
Share on other sites

Проблемът на Руумба е , че не може да чисти в тъмното, защото използва камери, за да се ориентира, доксто Роборок използва радар и може да чисти в тотална тъмница.

Иначе имат някаква патентована четка и чистят килим много по-добре от всички останали на пазара.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка поръчах Роборока, за тея пари ми се струва най-добрата. Другите или са много евтини и никаква работа не вършат или тея дето са супер са по 700 и нагоре лв.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен колко вече години минаха, откакто имам iRobot ROOMBA. Абсолютно незаменима и страхотна машина. Мисля още тогава бях заявил, че няма как да замести ръчната прахосмукачка, но на практика с нея може да се работи примерно два пъти в месеца макс. През останалото време малкият звяр върши всичката работа, като съответно свежда прахонатрупването и по други повърхности до минимум. Просто му даваш път и си пиеш питието. И чистенето освен това е винаги забавно. Преди година и нещо смених единствено батерията - разбира се с еврейска схема. Ограничители и прочее екстри не ми се е налагало да ползвам никога. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

В крайна сметка поръчах Роборока, за тея пари ми се струва най-добрата. Другите или са много евтини и никаква работа не вършат или тея дето са супер са по 700 и нагоре лв.

 

По принцип хубавите модели са над 700лв, да. Но трябваше да изчакаш Черен Петък. Миналата година от там взех моята. 1200лв беше редовната цена, а аз я взех на 900.

Link to comment
Share on other sites

Баси, 1200 леа за няква прахосмукачка.. :blink: за някъв прашец.

Да ви питам тогава, въздухопречистватели имате ли? И там можете да дадете над 1000 лв при желание :P.

Аз лично смятам това устройство за по-важно, хем и прах лови.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, w00x said:

 

По принцип хубавите модели са над 700лв, да. Но трябваше да изчакаш Черен Петък. Миналата година от там взех моята. 1200лв беше редовната цена, а аз я взех на 900.

 

Както писах в другата тема, сега е някаква лудница с електрониката, няма нищо. Не се знае какво ще има точно на черен петък и на каква цена. Е например ся някав лов на техника в Техмарт. Уж промоция, има 1 телевизор в София, 1 друг модел в Пловдив и 1 във Варна сигурно мостри, ако изобщо ги имат...За това си поръчах и телевизора и робота да идват, пък за черния петък съм набелязъл други неща, ако успея да ги взема добре, ако не здраве.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, tedy said:

Баси, 1200 леа за няква прахосмукачка.. :blink: за някъв прашец.

Да ви питам тогава, въздухопречистватели имате ли? И там можете да дадете над 1000 лв при желание :P.

Аз лично смятам това устройство за по-важно, хем и прах лови.


Много е добре да знаеш кога да спреш с глупостите... Това май е вторият път, в който "аз никога не съм го ползвал, но знам, че не работи".

Link to comment
Share on other sites

Е как, мислех че това е темата и ф... айде да не прекалявам, на/за глупостите :lol: . Само на мен ли ми е забранено... баси форума.

И що бях останал с впечатлението, че точно ти не ме четеш. Тъкмо се бях зарадвал.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Баси, 1200 леа за няква прахосмукачка.. :blink: за някъв прашец.

Да ви питам тогава, въздухопречистватели имате ли? И там можете да дадете над 1000 лв при желание :P.

Аз лично смятам това устройство за по-важно, хем и прах лови.

Зависи как гледаш на нещата.

Аз приемам, че намалява посещенията на чистачката и се избива доста бързо.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tedy said:

Баси, 1200 леа за няква прахосмукачка.. :blink: за някъв прашец.

Да ви питам тогава, въздухопречистватели имате ли? И там можете да дадете над 1000 лв при желание :P.

Аз лично смятам това устройство за по-важно, хем и прах лови.

 

Аз лично не обичам да давам пари за неща, които в последствие да не ми вършат работа и да ме дразнят. Затова и съм склонен да дам малко по-голяма сума ако знам, че тези дразнения ще са сведени до минимум. Да. Има и прахосмукачки за 200лв, но без особено много сензори, без функции и с 20% от ефективността на по-скъпата. Само като я видя как се блъска по стените, за да си уцели района, ще я изхвърля през терасата. Или ще седи наказана в ъгъла завинаги. И накрая какво се оказва? Че съм дал едни 200лв на вятъра, а в последствие пак трябва да дам пари, за да купя нещо, което да върши работа. Набутвацията става още по-голяма.
Не исках нищо да казвам по-горе, но ти си мислиш, че с този Хувър за 200лв чистиш нещо ли? :D По стечение на обстоятелствата съм ползвал доста различни прахосмукачки и съм видял колко са немощни и безполезни голяма част от тях.

Само такава права като твоята не съм ползвал, но тя като цяло ми е страшно неудобна и като форма.

 

3 hours ago, vikktorpenchev said:

Според миналогодишното издание на Черен Петък, по-добрите цените бяха в седмицата преди него.

 

В моя случай беше различно. Седмицата преди черен петък на еМАГ конкретно (който беше 1 седмица преди "редовния" черен петък в края на Ноември), цената на прахосмукачката беше 80лв по-висока.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, tedy said:

Баси, 1200 леа за няква прахосмукачка.. :blink: за някъв прашец.

Да ви питам тогава, въздухопречистватели имате ли? И там можете да дадете над 1000 лв при желание :P.

Аз лично смятам това устройство за по-важно, хем и прах лови.

От време на време има промоции в Amazon на ръчни прахосмукачки на Miele. излизат околко 400лв :)  

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

 

Аз лично не обичам да давам пари за неща, които в последствие да не ми вършат работа и да ме дразнят. Затова и съм склонен да дам малко по-голяма сума ако знам, че тези дразнения ще са сведени до минимум. Да. Има и прахосмукачки за 200лв, но без особено много сензори, без функции и с 20% от ефективността на по-скъпата. Само като я видя как се блъска по стените, за да си уцели района, ще я изхвърля през терасата. Или ще седи наказана в ъгъла завинаги. И накрая какво се оказва? Че съм дал едни 200лв на вятъра, а в последствие пак трябва да дам пари, за да купя нещо, което да върши работа. Набутвацията става още по-голяма.
Не исках нищо да казвам по-горе, но ти си мислиш, че с този Хувър за 200лв чистиш нещо ли? :D По стечение на обстоятелствата съм ползвал доста различни прахосмукачки и съм видял колко са немощни и безполезни голяма част от тях.

Само такава права като твоята не съм ползвал, но тя като цяло ми е страшно неудобна и като форма.

 

 

В моя случай беше различно. Седмицата преди черен петък на еМАГ конкретно (който беше 1 седмица преди "редовния" черен петък в края на Ноември), цената на прахосмукачката беше 80лв по-висока.

Абсолютно подкрепям първата част - затова и скоро не бих взел подобна въшка, защото съм наясно какви боклуци ще са тия по 200-300 лв.

По втората мога само да се засмея - да сравняваш една въшка на батерии, наблъскана с електроника, с 7-800 ватова нормална прахосмукачка, която "вдига мокета". Доскоро карах с някаква 20- годишна дето сигурно е била няма и 100 лв... и пак.. как ще сравняваш с тия въшки, направо недоумявам. Ако тая въшка пък дърпа както нормална, би следвало да се зарежда през 10 минути?! "Немощни" да наречеш прахосмукачките, а тая въшка на батерия едва ли не по-мощна. Ако съм разбрал правилно.

Иначе 4-500 лв бива, и моооже би някой ден бих се замислил, гледам да не употребявам крайности като "абсолютно никога не бих взел" и т.н.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Абсолютно подкрепям първата част - затова и скоро не бих взел подобна въшка, защото съм наясно какви боклуци ще са тия по 200-300 лв.

По втората мога само да се засмея - да сравняваш една въшка на батерии, наблъскана с електроника, с 7-800 ватова нормална прахосмукачка, която "вдига мокета". Доскоро карах с някаква 20- годишна дето сигурно е била няма и 100 лв... и пак.. как ще сравняваш с тия въшки, направо недоумявам. Ако тая въшка пък дърпа както нормална, би следвало да се зарежда през 10 минути?! "Немощни" да наречеш прахосмукачките, а тая въшка на батерия едва ли не по-мощна. Ако съм разбрал правилно.

Иначе 4-500 лв бива, и моооже би някой ден бих се замислил, гледам да не употребявам крайности като "абсолютно никога не бих взел" и т.н.

 

Не сравнявам с "въшката". :) Сравнявам с друга нормална прахосмукачка за повече пари.

 

Трябва да ти е ясно, че тук говорим за физика. Не е нужно въшката да изразходва същата мощ, за да дръпне със същата сила, стига да е измислена както трябва. "въшките" имат и четки, които вадят/бутат боклуците, за да ги съберат лесно. Нормалните прахосмукачки разчитат само на засмукването (според четката). С дълбок килим няма да се справи робота, но с мокет и гладък килим - без никакъв проблем. Но и твоята няма да се справи толкова добре с дълбокия килим, колкото описваш. Почти съм убеден, защото съм чистил и  с робот, и с по-евтини прахосмукачки, и с по-стари "дето нямат и 100лв", и с по-скъпи нормални. Знам коя как се справя с изваждането на боклуците от гъст рошав дебел килим.

 

Има тестове, погледни ги.  Наръсват боклук по килима, минава роботът и се претегля каква част от боклуците е събрал. Има и тестове, при които минават с нормална прахосмукачка след това, за да видят дали тя е събрала нещо след робота. Има и обратните. Първо с нормалната, а след това с робота. Ще останеш изненадан.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

По втората мога само да се засмея - да сравняваш една въшка на батерии, наблъскана с електроника, с 7-800 ватова нормална прахосмукачка, която "вдига мокета". Доскоро карах с някаква 20- годишна дето сигурно е била няма и 100 лв... и пак.. как ще сравняваш с тия въшки, направо недоумявам. Ако тая въшка пък дърпа както нормална, би следвало да се зарежда през 10 минути?! "Немощни" да наречеш прахосмукачките, а тая въшка на батерия едва ли не по-мощна. Ако съм разбрал правилно.


Продължаваш смело с глупостите обаче. 700-800 вата "вдига мокета"?!?!? По-голяма щуротия не съм чел тия дни. Тя моята ръчна за 60 лева промо дето я ползвам само където не стига робота е по-добра. Такава въшка е пълен дарак, всяка уважаваща се машина е над 1000 вата, като тия дето "вдигат мокета" са 1200-1400 вата. И не - изобщо не се зарежда през 10 минути малката машина, ама ИЗОБЩО. 
И още не разбирам защо след като хал хабер си нямаш, недоумяваш и направо абсолютно си нямаш представа защо продължаваш да ръсиш смешки. Десет човека ти обясняват колко са доволни от машините си - ЧЕТИ и се образовай. Може да научиш нещо и без да се излагаш. 800 вата дарак "вдигал мокета".... :Facepalm::Facepalm::Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Аз всъщност и не разбирам защо 200 лв за прахосмукачка едва ли не за някои да е смешно. Колко да дадеш за нормална домашна прахосмукачка?! Нашите са с някаква за 100-150, докосвал съм се и до такива за 70-80, като изключим разни недостатъци като кофти пластмаси, пластмасарляци тръби дето се чупят след няколко години, вършат нормална работа.

За вдигането на мокета, който иска да вярва. За някои неща съм готов да дам много пари, монитор, процесор, мишка, и т.н., но за други, не, защото и нисък клас върши перфектна работа. Просто гледам да не е най-евтиното. Най-евтините като ги оглеждах, пластмасите правени като в час по трудово.

От роботите (въшките) вероятно са доволни хората... ако си дал 1000 лв, масово хората даже не са склонни да се оплачат по ред причини. Не отричам изцяло ползите от роботите.

За 10-те минути - прочети отново в какъв контекст го казах, защото се излагам не аз, а ти, за пореден път недочел или чел диагонално. Да вметна, има хора, които имат таланта да четат диагонално много по-добре от други, които може и да четат буква по буква. Четенето е различно от разбирането. Това отделя грамотните хора от неграмотните. Работата е там, че с вторите много рядко може да се разбереш като човек.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to Робот прахосмукачка - Обща тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...