Jump to content
BulForum.com

Робот прахосмукачка - Обща тема


Recommended Posts

Здравейте!

Предстои закупуване на такъв уред. Ако някой е ползвал, моля да сподели впечатления от марки и модели.

Благодаря!

 

xiaomi-mi-robot-vacuum-cleaner%20(1)-100

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз имам предния модел, също страхотна машинка. Към 260$ беше от гиъра на някакъв флаш сел от европейски склад. Дойде за 5-6 дни без митници и т.н.

 

Edited by lubo1972
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Телевизора го избрахме, но жена ми искала робот прахосмукачка. Гледах ги одеве и харесах следната по мненията за нея. Много са доволни уж. Килими в къщи няма само ламинат и гранитогрес.

https://www.emag.bg/robot-prahosmukachka-roborock-e4-mop-senzor-za-visochina-5200-mah-carpet-boost-podhodjasht-za-domashni-ljubimci-wifi-cheren-rsd0122ce/pd/DN4KL3MBM/?ref=navigation_history

Link to comment
Share on other sites

xiomi имат добри неща. погледни и тях. В тубата бях намерил един канал където доста добре показваха разните такива - с тестове по килими боклуци, мереха колко събира и т.н, но в момента не се сещам как беше

 

 

Link to comment
Share on other sites

Roborock е подразделение на Xiaomi.

 

Ето един канал с тестове 

https://youtube.com/c/VacuumWars

 

Аз лично бих гледал само Roborock S6 MaxV и S7. Другите модели на марката имат по-малко сензори и не се справят толкова добре. При тия роботи сензорите са по-важни от частта, която смуче.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jozo said:

Телевизора го избрахме, но жена ми искала робот прахосмукачка. Гледах ги одеве и харесах следната по мненията за нея. Много са доволни уж. Килими в къщи няма само ламинат и гранитогрес.

 

Аз от миналата година съм с  Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop PRO . Попринцип като прахосмукачка съм много доволен. Ако не всеки то през ден се пуска. Вкъщи сме на паркет и гранитогрес. Всички с които съм комуникирал казват, че роботите им се въртят доста около краката на маси и столове. Затова ако има възможност да ги махаш или качваш някъде ще е добре. Иначе ще имаш +1мин на стол ако се влиза и излиза само от една страна. 
Функцията за миене е пробвана точно 2 пъти. Първо не ми харесва как минава прави 20см напред после 10см назад и нагоре. Щом поставиш резервоара с вода веднага започва да капе. Не е удачно да ти седи с него и като ти е кеф да влезеш в приложението и да я пуснеш. Съответно като свърши чистенето трябва да го махнеш иначе рискуваш да имаш локва, ако има останал препарат. Една позната е много доволна от друга марка, защото е с деца, тъмен ламинат и няма нищо против, че се върти повечко. 
В общи линии съм твърдо за като прахосмукачка много лесно и удобно. Като моп тука е лична преценка. 

Link to comment
Share on other sites

С реален риск да се почне безкраен спор, но все пак ще кажа мнение на база НЕпритежаване на робот-прахосмукачка :D .

Намирам даването на 5-600+ лв за подобна простотия за напълно излишен разход.

Страшно бих мразел нещо да ми се мотае в краката, пък и с риск да го настъпя и да падна лошо :D  . И цялата грижа покрай поредното устройство, което събира 5 грама прах и тряя се чисти, и да се зарежда редовно...

Какво против да имам веднъж на няколко дни просто да мина с прахосмукачката...

Признавам, че в нас поне повечето настилка е неравна (т.е. не е ламинат или плочки).

И голяма част от праха е по мебели и секции/маси.

Хейта да започне сега!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jozo said:

Телевизора го избрахме, но жена ми искала робот прахосмукачка. Гледах ги одеве и харесах следната по мненията за нея. Много са доволни уж. Килими в къщи няма само ламинат и гранитогрес.

https://www.emag.bg/robot-prahosmukachka-roborock-e4-mop-senzor-za-visochina-5200-mah-carpet-boost-podhodjasht-za-domashni-ljubimci-wifi-cheren-rsd0122ce/pd/DN4KL3MBM/?ref=navigation_history

Имам S50 oт над 2 години. Доста добра машинка се оказа. Има предвид, че мопа не е нищо особено, но пак върши някаква работа да обира прах. Хубавото на Апа е, че може да си избираш кои стаи да почиства, кога да почиства, има зонално почистване и Къде да не ходи.

 

Бяхме поръчали от алиекспрес 3 броя от един продавач със склад в Европа. Излизаше с 200лв надолу. 

На сестра ми същата прахосмукачка засмука вода от банята и й замина един чип. Чипа е 1-2лв в магазина.

На мен един път ми се беше случило, че на мивката меката връзка за обратна вода се беше пробила и прахосмукачката беше минала и направилоа мазало. Разчастих я цялата и я оставих да съхне 2 дена. 

Филтри от алиекспрес има бол. Взех си и въртяща четка с 6 рамена вместо с 3. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tedy said:

Какво против да имам веднъж на няколко дни просто да мина с прахосмукачката...

Появяват се едно две чавета и пода е нон стоп трохи от всякакъв тип - солети, бисквити, трохи, пластелин, всякакви неща, които не си знаел че може да има по пода. И минаването с прахосмукачка става едва ли не ежедневно, че и повече от веднъж на ден. А едно такова нещо, минаващо докато си на работа, обира повечето от това. Не замества голямата прахосмукачка в никакъв случай. Но пести време и е полезно. И не не събира 5 грама, а доста повече :)

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mIRCata said:

Появяват се едно две чавета и пода е нон стоп трохи от всякакъв тип - солети, бисквити, трохи, пластелин, всякакви неща, които не си знаел че може да има по пода. И минаването с прахосмукачка става едва ли не ежедневно, че и повече от веднъж на ден. А едно такова нещо, минаващо докато си на работа, обира повечето от това. Не замества голямата прахосмукачка в никакъв случай. Но пести време и е полезно. И не не събира 5 грама, а доста повече :)

 

При нас не замества голямата прахосмукачка единствено на много гъст килим с високи косми. Навсякъде другаде се справя.
Майка ми почти не е чистила от 1 година, а беше много против. Преди всяко почистване вдига столовете, други неща от земята и размества малко масите при нужда, за да може да почисти както трябва. Не е нужно, но е добре ако се прави поне един път месечно. Тя го прави всеки път, защото така предпочита, но дори и това е в пъти по-лесно и бързо от почистването на целия апартамент всяка седмица.
Нашата е Roborock S6 MaxV.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mIRCata said:

Появяват се едно две чавета и пода е нон стоп трохи от всякакъв тип - солети, бисквити, трохи, пластелин, всякакви неща, които не си знаел че може да има по пода. И минаването с прахосмукачка става едва ли не ежедневно, че и повече от веднъж на ден. А едно такова нещо, минаващо докато си на работа, обира повечето от това. Не замества голямата прахосмукачка в никакъв случай. Но пести време и е полезно. И не не събира 5 грама, а доста повече :)

Съгласявам се че в определени ситуации може да има някаква полза. За мен обаче (мое мнение) негативите да се спъна в нея и другите неща по грижата за нея, са по-натежаващи :) . И признавам парите за едно такова нещо са далеч над това, което бих приел за нормално. Тия по 200 лв надали стават за нещо изобщо, дето с нещо като четчица за зъби "метат".

За трохите, ше научиш чаветата на хигиена :D . А не да workaround-ваш липсата на всякакво възпитание с продукти за стотици и хил. лв да пълним гушата на некви...:lol: .

А да, пак за мебелите - по масите, плотовете, шкафовете и т.н. се трупа не по-малко прах, и там си иска често да се минава, и то си е цяла процедура, и минаването с леката прахосмукачка не е никакъв проблем и е само малка част от общото чистене.

И да не излезе че съм хептен задръстен за "новите" технологии, наскоро си взех прахосмукачка с циклонен тип обиране на праха, и съм удивен колко добре се справя със сепарирането на едрия нормален прах от финия, който се задържа от самите филтри. Като я извадя, с нея обирам не само пода, но и мебели, и други повърхности.

 

(надявам се всичко по темата което казвам, в случая не се приема твърде навътре, просто се хванах за сламката да похейтя по принцип за купищата излишни неща на цивилизацията, които се появяват като постоянни workaround-и за неща, които сами сме си натворили като поведение, консуматорско мислене и т.н.)

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

100000000% съм за. Имам Roborock s50. От почти три години... Незаменима. Мопа си мие чудесно. Схемата е като при w00x. За основно чистене се пораздигат/разместват разни неща, иначе си шета поне веднъж в седмицата...С другата прахосмукачка само стълбището. Съседката беше по-скептична и от Теди и смучеше аргументи от всякъде.... Елате да я видите сега... Не иска и да чуе за класическа прахосмукачка.... Тя е с Roborock s5max. 

Аз някога ако я сменям, пак ще купя Xiaomi-то... За екстрите и качеството е на най-добра цена спрямо конкурентите си. 

Link to comment
Share on other sites

Еми аз лично съм повече мокето-килимен тип настилка, там играе голямата (относително казано), не виждам как някакъв фъстък ще се справи с това.

При нашите примерно е ламинат повечето, имаме и апартамент почти само с плочки. Е, не е моя тип "студена" настилка, обичам си мекото, по-комфортно. Циклонната направо вдига пода.

Роботизираната ок, признавам, че за някои хора може да е незаменима (или поне те така си мислят :D ) ako примерно по цял ден са на работа и всяка вечер правят погром с трохи и прахоляци :Р . Иначе както казах, половината прах се събира по други повърхности, където си трябва редовно на 2-3-4 дни почистване, и подът е само малка част от усилието. Но всеки си знае.

По-добре един дрон-прахосмукачка да може да обира и паяжините от тавана :D . Със AI за присъствие на хора и да облита само докато няма никой. А да, и бих признал ако сам отива и се изпразва в кофата за боклук. Тогава бих привидял няква полза. Ако ще е гарга... Не за всичко разсъждавам по тоя начин иначе.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tedy said:

Еми аз лично съм повече мокето-килимен тип настилка, там играе голямата (относително казано), не виждам как някакъв фъстък ще се справи с това.

При нашите примерно е ламинат повечето, имаме и апартамент почти само с плочки. Е, не е моя тип "студена" настилка, обичам си мекото, по-комфортно. Циклонната направо вдига пода.

Роботизираната ок, признавам, че за някои хора може да е незаменима (или поне те така си мислят :D ) ako примерно по цял ден са на работа и всяка вечер правят погром с трохи и прахоляци :Р . Иначе както казах, половината прах се събира по други повърхности, където си трябва редовно на 2-3-4 дни почистване, и подът е само малка част от усилието. Но всеки си знае.

По-добре един дрон-прахосмукачка да може да обира и паяжините от тавана :D .

 

Каква ти е голямата прахосмукачка?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, w00x said:

Каква ти е голямата прахосмукачка?

Някаква Hoover, за около 200 лв.

Разгледах й обстойно принципа на действие и циклонната имплементация. Гледах и някакви други по-евтини за около 100-150 лв, техния циклон беше имплементиран доста нескопосано по мое мнение, по начин който няма да сепарира добре, защото просто да завъртиш засмукания въздух в някакъв цилиндър не е достатъчно, има си нюанси..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mIRCata said:

За циклони - Дайсън

Така казано, това нищо не ми говори. Дайсън прахосмукачки ми излизат само някакви по почти 4-цифрени суми, циклонни нещо не намерих.

Циклона е отдавна и при иначе краткото проучване видях че е достатъчно добре направено при повечето прахосмукачки поне в тоя ценови диапазон, аз повече от 150 лв нямах намерение да дам като отидох в магазина, но видях че читавите почваха от около 180-200 така или иначе. И се оказа достатъчно добра, и повече пари не видях смисъл да дам за нещо такова, особено като досега съм имал една сигурно 20+ годишна :) . По 300-400 лв някакви видях с изчанчени циклони дето се съмнявам, че бих видял някаква особена полза, то и не знам в кой аспект точно, предвид че обирам веднъж сигурно на 2-3 седмици основно.

Link to comment
Share on other sites

На Дайсън всичко е циклон. Той ги е измислил. Иначе тук в ЕУ почнаха само тези с батерии да продават. В ЮК още може да се поръчат ball версиите с кабел.

Link to comment
Share on other sites

Мда, видях че като цяло се задава тенденция на безжични прахосмукачки, което ме изнервя :) . Това всичко вече да е на батерии нещо не ми харесва, много мразя да се грижа за зареждане вече на какво ли не. Кабела не ми пречи, не обирам по 5 пъти на ден, а и да обирах, тогава зареждането още повече би ме дразнело, защото ще е по-често. Същото и при клавиатурите - освен ако се ползва и от дивана като дистанционно, смисъл не виждам от безжични. При мишките е различно.

Но дайсън като потърсих по нашите сайтове, не откривам нещо смислено (и като цена). От моята съм предоволен засега. Гледах и керхер за тези цени, не ми хареса, препоръчха ми hoover като достатъчно добра. Има хора, които развиват вид фенство и към прахосмукачки, предполагам там ще имат повишени някакви изисквания и биха дали 300+ лв за нещо такова, и съм Ок с това, както аз съм развил към други работи и бих дал пари за тях, които други хора не биха, и така.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to Робот прахосмукачка - Обща тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...