Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Здравейте! Приятел ми даде днес един кафеавтомат който му е излишен да го ползвам една седмица. Прави страхотно кафе, но ме притеснява, че е доста старичък, а и доста огромен. Модела е Saeco Caffe Buono Amaroy. Цената която му търси е 200лв. а забелязах в ОЛХ, че има доста автомати на Saeco за тези пари които изглеждат по-малки и по-модерни. Бюджета ми е около 250лв. Дилемата е за този или за някой друг конкретен модел от ОЛХ. Какво бихте ме посъветвали?

Link to comment
Share on other sites

В Метро имаше една промоция "купи два продукта, плати един", та от тази промция си взех за 160 лв. две машини Rhonson. Бях приятно изненадан какво кафе прави. За три години, само веднъж отиде гаранционно в сервиз за почистване.

Link to comment
Share on other sites

Вече имам кафемашина с ръкохватка на делонги която скоро ще пусна за продаване. Иска ми се каферобот, а и жената напира... :D Затова търся мнения само за автоматите :)

Link to comment
Share on other sites

Извинявай, не съм разбрал правилно. Относно Саеко имай в предвид, че сервиз име Жан сервиз, а вярвай ми там режат глави. За почистване на една машина ми искаха 70 лв. и аз съответно бях на косъм да я метна в главата на техника. 

Link to comment
Share on other sites

Да, чувал съм за този сервиз и цените им, но какво да ти кажа... "Кеф цена, няма" нали знаеш. :D Просто съм се спрял на Саеко, защото ми харесват как изглеждат и цените за втора ръка са добри, но искам мнение на някой който се е сблъсквал с тях. Какви са им проблемите? Правят ли хубаво кафе? Колко често се развалят? Всякаква информация би ми била от полза. За сега съм се спрял на Saeco Odea или Saeco Incanto. Май ще отпиша това Saeco на моя познат. Все едно съм сложил огромна тухла на плота в кухнята :D

Link to comment
Share on other sites

Крайно време Ви е да проумеете, че специализираните услуги струват по около 50 лева на час!

Ако ли не сте съгласни с тази цена, но пък сте уверени, че можете да се справите и сами.... Дееба, що опирате до сервизи изобщо!?

 

П.п. Т'ва в реда на мисли, дет Жанко режел глави.... Щото когато крайният клиент е достатъчно неумен, че да не си прави сам процедурите (спрямо упътването) по предписание, леко е нелепо да мрънка.

Link to comment
Share on other sites

Крайно време Ви е да проумеете, че специализираните услуги струват по около 50 лева на час!

Ако ли не сте съгласни с тази цена, но пък сте уверени, че можете да се справите и сами.... Дееба, що опирате до сервизи изобщо!?

 

П.п. Т'ва в реда на мисли, дет Жанко режел глави.... Щото когато крайният клиент е достатъчно неумен, че да не си прави сам процедурите (спрямо упътването) по предписание, леко е нелепо да мрънка.

Хайде без такива изхвърляния. За същата процедура на кафе машина Крупс, в България сервиз ми взеха 18 лв.

Link to comment
Share on other sites

Зависи каква е процедурата. Може да минат тънко само с препарат, а може да се наложи и разглобяване и механично почистване. Разликата в труда е огромна, от там и парите.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка след много четене и мислене, установих, че каквото и да взема, ако не се потдържа правилно ще има проблеми, дори да струва 2000лв. Спрях се на Saeco Talea Giro внесена втора ръка, но произведена в Италия. Явно имат две разновидности тъй като попаднах на обяви които са с различна съвместимост на съдовете и са по 1250W. Тези произведени в Италия са 1500W. Скоро ще си я поръчам, пък каквото стане. Така или иначе всичко втора ръка е на късмет :)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно си прав, но ти какво би препоръчал?

Аз ползвам Саеко около година вече, втора ръчка от Германия и съм доволен. Прави супер кафе.....

Аз лично пия само кафе на джезве! Ама щото най-си ме кефи как си го правим аз и моето момиче.

Инак от разбирачи съм чувал, че най-якитеи машини били автоматите с мелница  (ама керамична).

 Което обаче според лаишкото ми мнение е абсолютна тъпотия, понеже всеки микс кафе си има специфична едрина на мелене, налягане и температура на екстракция.... Ама не ме чети като нещо абсолютно, щото кой съм аз като един не бариста, че да изказвам мнение по този въпрос.

 

 

 

Хайде без такива изхвърляния. За същата процедура на кафе машина Крупс, в България сервиз ми взеха 18 лв.

Ти ми ела на гюме, пък аз ще ти рЕда една блага далавера отностно изхвърлянията, типовете квалифицираност и стойността на труда на час, на наистина квалифицирания сервизен кадър  ;)

Link to comment
Share on other sites

Моята е с керамична мелница и е настройваема едрината на мелене. Сега съм я нацелил с един модел кафе и нещата се случват. Вече налягането и температурата не мога да пипам, но взех по-евтината машина. Имах опция и с тях да се бъзикам срещу още пари.... Но реших, че няма нужда.

Link to comment
Share on other sites

 

Ти ми ела на гюме, пък аз ще ти рЕда една блага далавера отностно изхвърлянията, типовете квалифицираност и стойността на труда на час, на наистина квалифицирания сервизен кадър  ;)

Галине, аз също работя с клиенти и съм на ясно колко струва една услуга и съответно колко се спекулира с цената на една услуга. Тъй че на дали можеш да ми обясниш нещо дето не го знам.

Link to comment
Share on other sites

Да се похваля! Днес получих машинката и съм много доволен. От радост, че всичко е наред и различни експерименти вече изпих трето кафе и ми се разтропаха ламарините :D Пазарих я за 210лв. Да видим как ще се представи в бъдеще. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/30/2019 at 9:06 AM, charmock said:

Галине, аз също работя с клиенти и съм на ясно колко струва една услуга и съответно колко се спекулира с цената на една услуга. Тъй че на дали можеш да ми обясниш нещо дето не го знам.

О...! Повярвай ми, че мога!

 

П.п. А ти дали си на ясно, че най-добрите доктори са онези, дет' са добри диагностици? Шото останалото по лечението след това, дори и мангалчетата пред кварталната баничарница могат да го свършат (перифразирам един бивш ректор на зъботехническия факултет) Стегни се, Асене. И недей да ми сравняваш, кой от синия и жълт леген е по-кафяв  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Кафе не пия и от кафемашини нищо не разбирам. Майка ми обаче иска да си купи хубава кафемашина в диапазона около 600 лева. Съвети?

Link to comment
Share on other sites

Не знам доколко ще ти е полезно, но на работа имаме 2 машини Делонги Магнифика, стар и нов модел. Старата е на 8-9 години, новата е на 2. Двете общо правят между 20 и 30 кафета на ден, всеки ден. Работят безотказно. Старата е куче- много здрава, жеУезна машина, която за 9 години влезе само веднъж в сервиз и то за нещо дребно. Новата е по-малка по размери, има по-фини настройки за кафето, като дължина и тн и сякаш го прави по-ароматно и с повече каймак. Откъм здравина и надежност обаче е крачка назад, като всяка нова техника, но за домашна употреба смятам, че ще е ок.

Като цена мисля, че отговаря на условието. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...