Jump to content
BulForum.com

Фирма за електронен достъп (чипове) на жилищен блок/вход


Recommended Posts

Дайте идея за читава фирма за слагане на брава/чипове за достъп до вход в жилищен блок?

Ще слагаме и търсим фирми.

Да се влиза във входа с чипове и всичките му там салтанати, акумулатор и т.н. По възможност със звънци и евентуално домофонна уредба, който желае.

 

Масово в квартала са наслагали една фирма от някакви руснаци с руско име на фирмата, които дори нямат нормален сайт, а само някаква антика се отваря на руски домейн. Отделно, при нашите те са изпълнили тяхната уредба, и живущите са недоволни, тия от фирмата били доста нагли, съпорта е някакъв йезуитски и по време на гаранцията искали пари за всяко нещо, и др. Така че търсим други.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Значи ако не държиш да е фирма може и човек да ти го направи това, предполагам ще е по-оптимално като цена/качество. Ако те интересува мога да проверя.

Link to comment
Share on other sites

Входът ще иска гаранция, някаква сигурност и т. н., надали ще ума съгласие точно за такъв вариант.

Обадихме се на Елбраво, тия дни ще видим конлретна оферта. При първоначален разговор стана ясно цена от 500 лв, която идва множко, защото сме малко апартаменти (10). При по-високи блокове и повече на етаж, цената би била добра като се разхвърля. Ще видим.

Нещо до към 400лв макс го виждам аз като приемливо.

Link to comment
Share on other sites

Дайте идея за читава фирма за слагане на брава/чипове за достъп до вход в жилищен блок?

Ще слагаме и търсим фирми.

Да се влиза във входа с чипове и всичките му там салтанати, акумулатор и т.н. По възможност със звънци и евентуално домофонна уредба, който желае.

 

Масово в квартала са наслагали една фирма от някакви руснаци с руско име на фирмата, които дори нямат нормален сайт, а само някаква антика се отваря на руски домейн. Отделно, при нашите те са изпълнили тяхната уредба, и живущите са недоволни, тия от фирмата били доста нагли, съпорта е някакъв йезуитски и по време на гаранцията искали пари за всяко нещо, и др. Така че търсим други.

Благодаря.

 

Бягай МНОГО далече от руснаците!!! Измамници и мошеници от висша класа!!!

 

Фирмата, която ти трябва е ЕЛБРАВО. Освен всичко друго, познавам хората лично. 

Link to comment
Share on other sites

Бягай МНОГО далече от руснаците!!! Измамници и мошеници от висша класа!!!

 

Фирмата, която ти трябва е ЕЛБРАВО. Освен всичко друго, познавам хората лично. 

Ясно, мерси. Аз по-скоро бих стоял на "ключове" (мен ми е все едно), отколкото да се гътна при някои подобни измамници, защото както казах и от други чувам такива отзиви. В Контакти в сайта им има само телефон в Русия!

 

Елбраво щели да дойдат на място да видят и предложат оферта уж..., но за 10 апартамента само във входа, 500 лв са прекалено много. Няма ли нещо "по средата", примерно до към 400 лв ебаси.., ще видим дали не могат да намалят поне да не надвишава много 400-те лв. евентуално. Ако бяхме някой 8-етажен вход с по 3-4 апартамента, щеше да е друго..

Link to comment
Share on other sites

Не - няма нищо по средата. И за два и за сто апартамента централата е същата. Разликата е само в броя чипове. 

 

Да стоиш на ключове е безумна глупост, няма смисъл дори да обяснявам защо. Аз сложих тази апаратура и в семейната кооперация, която е с три апартамента. В комплект задължително и видеонаблюдение. Всеки лев за тия неща си струва.

За руснаците - не знам дали дори с руснаци, но са с руска техника, която е стара и калпава. Най бруталния им номер е, че те вкарват в схема с месечен абонамент ако не четеш внимателно. И после ревеш ама здраво. Едно че съм се смял как всички от съседния вход седят в градинката и не могат си влезе вкъщи (слава богу няма щети и аварии) и второ - като се усетиш как постоянно плащаш и те засърбаваа дупенцето. ДА - тия измамници те слагат на шиша ежемесечно. При ЕЛБРАВО плащаш веднъж и забравяш. До момента не се е налагало да идват нито веднъж по никакъв повод след инсталацията. Говорим за чип системата с домофони, за автоматичното осветлени, хайде видеонаблюдението е моя грижа и на мой компютър, но също не е помръднало. А ефекта от всичко това дори няма смисъл да почвам да ти го описвам.  
 

Link to comment
Share on other sites

Да, ясно ми е, че и 2 апартамента, техниката си е една и съща и си изисква работата, и само чиповете е разликата по принцип.

 

Руснаците били дали оферта за 300 лв. Искаш да кажеш, че тия 300 лв няма да са само те в рамките на тия 2г. гар. срок? Да знам да го кажа на етажната собственост. И другите, които питах където има сложили тия руснаци, и там нещо споменаха за абонамент, но не разбрах точно, само запомних да бягаме от тях.

Ако и при тях 300-те лв накрая ще станат над 400, да знам направо да не се занимаваме, защото не зависи (само) от мен, това е блок, и много се съмнявам, че няма да се спрат на руснаците накрая, заради тия 300 лв.

 

За ключовете - не разбирам тези крайности, за мен и с ключ ми е все тая, дали антична или модерна технология, мен ми е все едно. И поне за още два апартамента е така. Минусите ги знам общо взето, от обща култура, така сме от много години и нито е имало кой знае какви проблеми, нито нищо. Патрони сме сменяли веднъж по на 8-10 години. Апартаментите са само 10.

 

За руснаците пак - щом е така, и аз по-скоро бих стоял на ключове отколкото да се нахендрим при тия. Значи освен 300 лв, ще искат и още, или договора по дефолт има някъв абонамент, който може да се откаже? Питам за да съм подготвен как да обяснявам, защото по всичко личи, че натам ще се отиде ако елбравото не намали цената. Аз лично нямам достатъчно мотивация да додавам разликата (200 лв) за елбраво ако другите не се съгласят.

 

Edit: Да допълня, защото усещам накъде ще ме завлечеш :) . Имам два чипа в мен за два апартамента, където ходя, и където са с елбраво едните, с руснаците другите (при нашите). Знам плюсовете, удобствата, неудобствата и т.н. на ключовия и чиповия варианти, затова не мога да бъда обвинен, че не познавам чиповете за да казвам, че ми е все едно дали с ключ влизам.

Link to comment
Share on other sites

Да, ясно ми е, че и 2 апартамента, техниката си е една и съща и си изисква работата, и само чиповете е разликата по принцип.

 

Руснаците били дали оферта за 300 лв. Искаш да кажеш, че тия 300 лв няма да са само те в рамките на тия 2г. гар. срок? Да знам да го кажа на етажната собственост. И другите, които питах където има сложили тия руснаци, и там нещо споменаха за абонамент, но не разбрах точно, само запомних да бягаме от тях.

Ако и при тях 300-те лв накрая ще станат над 400, да знам направо да не се занимаваме, защото не зависи (само) от мен, това е блок, и много се съмнявам, че няма да се спрат на руснаците накрая, заради тия 300 лв.

 

За ключовете - не разбирам тези крайности, за мен и с ключ ми е все тая, дали антична или модерна технология, мен ми е все едно. И поне за още два апартамента е така. Минусите ги знам общо взето, от обща култура, така сме от много години и нито е имало кой знае какви проблеми, нито нищо. Патрони сме сменяли веднъж по на 8-10 години. Апартаментите са само 10.

 

За руснаците пак - щом е така, и аз по-скоро бих стоял на ключове отколкото да се нахендрим при тия. Значи освен 300 лв, ще искат и още, или договора по дефолт има някъв абонамент, който може да се откаже? Питам за да съм подготвен как да обяснявам, защото по всичко личи, че натам ще се отиде ако елбравото не намали цената. Аз лично нямам достатъчно мотивация да додавам разликата (200 лв) за елбраво ако другите не се съгласят.

 

Като им прочетеш договорчето на руснаците ще усетиш как леко плащаш НАЕМ НА ЧИП ... Ежемесечно. И щи фръкне шапката. Няма повече да обяснявам - ако искаш ме слушаш, ако искаш не. Изхождаш обаче от позиция, че искам да ти направя добро, не лошо, от позиция че имам опит, ти не и от факта, че "случайно" познавам някои хора. 

 

За ключовете изобщо няма да коментирам за каква тъпотия иде реч... Сам ще разбереш, но само и единствено като видиш другото. Иначе става същата смешка като почне някой дето не е бил в казарма да обяснява казармата на този, който е служил.  

 

"МЕН ми е все едно" - докато уголемената думичка не я извадиш от уравнението, все ще имаш проблем с комуникацията с другите. Изключително приятелски съвет. Надявам се не е нужно да ти обяснявам защо. 

Link to comment
Share on other sites

Е, чакай ся, недей с лошо :) . Явно не си прочел поста ми.

Слушам те, и макар че често се изказваш прекалено крайно по всички теми (което често не кореспондира с реалните скромни изисквания на доста хора), в случая писах, че съм на същото мнение за руснаците, и по принцип знам че евтиното излиза скъпо, просто в случая исках да знам с кое по-точно ще излезе скъпо. Абонамент на чип е тъпо.

 

За ключовете, не си прочел поста ми. Писах, че редовно ползвам и чипове, влизам излизам и т.н. почти по равно както в нас с ключове. Не виждам какво ще разбирам сам, след като ползвам и чипове от незнайно колко години. Ето, пак си прибързал, без да ми прочетеш внимателно поста. :)

 

Последното ти изречение не го разбрах, честно. Мнението ми е такова, все едно ми е дали с ключ или с чип ще влизам във входа. Не и за тези мен лично немотивиращи суми, които ще ни излезе. Какво общо има с проблем при комуникация с другите? Да не би да визираш неправилната граматика и че е трябвало примерно да е "На мен ми е все едно"?. Наистина не схванах. Изказвам мое мнение, нали затова е форума, или нещо взех да преча с това на някой..

Що си мислех, че е останал поне един форум, където личното мнение не е "порок"..

Link to comment
Share on other sites

Е, чакай ся, недей с лошо :) . Явно не си прочел поста ми.

Слушам те, и макар че често се изказваш прекалено крайно по всички теми (което често не кореспондира с реалните скромни изисквания на доста хора), в случая писах, че съм на същото мнение за руснаците, и по принцип знам че евтиното излиза скъпо, просто в случая исках да знам с кое по-точно ще излезе скъпо. Абонамент на чип е тъпо.

 

За ключовете, не си прочел поста ми. Писах, че редовно ползвам и чипове, влизам излизам и т.н. почти по равно както в нас с ключове. Не виждам какво ще разбирам сам, след като ползвам и чипове от незнайно колко години. Ето, пак си прибързал, без да ми прочетеш внимателно поста. :)

 

Последното ти изречение не го разбрах, честно. Мнението ми е такова, все едно ми е дали с ключ или с чип ще влизам във входа. Не и за тези мен лично немотивиращи суми, които ще ни излезе. Какво общо има с проблем при комуникация с другите? Да не би да визираш неправилната граматика и че е трябвало примерно да е "На мен ми е все едно"?. Наистина не схванах. Изказвам мое мнение, нали затова е форума, или нещо взех да преча с това на някой..

Що си мислех, че е останал поне един форум, където личното мнение не е "порок"..

 

Изкажа ли се изобщо значи има защо - иначе грам няма да си направя труда да се обаждам, вЕрвай ми. Ако ти се вижда крайно - добре, нека е крайно. 

 

Ако си ползвал чипове и ползваш да ги сравняваш с ключове .... ми не'ам думи... Но това си е мое мнение, да кажем. 

 

Последното ми изречение визира момента, че личните ни предпочитания и особености нямат ГРАМ общо с груповите такива. И това важи с пълна сила навсякъде. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ти нали нема се разсърдваш пак ся... :) , защото аз па това не мога да разбера ако се случи, след съвсем нормален разговор. Наистина се постарай да не си толкова краен в изказванията си и нещата вървят добре. Не си някое лапе все пак. Чак ми е неудобно да ти давам такъв съвет публично.

 

Да, за чиповете наистина по-добре да не навлизаме извън тази тема, защото неаш думи, но отново би изпуснал едно нормално скромно изискване на нормални хора. Някои хора влизат/излизат в тях по около 2 пъти на ден, и 2 секунди разлика в скоростта на влизане, и неусетно по-голямо удобство при чиповете, не води до "неам думи" и т.н. Особено както напоследък правят таблата с чиповете отстрани и четеца и той е там - за да отключа трябва да направя поне 2 крачки до стенат на входа отстрани, да поднеса ключа там, да изчакам поне 1 секудна да се разчете и да се върна обратно до вратата! Тъй че какво да вервам..., предната инсталация при нашите четеца беше до самата врата и беше в пъти по-удобно. Също така отвътре при руснаците отключването е с натискане на бутон (супер дребен и неудобно), а поне при елбраво е с датчик не знам как им казат, хол ли мол ли, само с ръкомахане и е удобно. При нас отвътре има сега дръжка и само със замах я отварям и също няма никакви проблеми.

 

Това за личните предпочитания ще го игнорирам, защото пак не го разбрах. Ти навсякъде също употребяваш "Аз", "мен", "ще им отвъртя главите" и подобни неща... не виждам защо аз да не употребявам първо лице когато изказвам мнение по въпрос, дори касаещ повече хора, то всеки казус, който се дискутира, в крайна сметка не е никога съвсем личен. Това наистина ми се стори доста особено отношение, което ме учуди сериозно. И не защото се познаваме и сме се срещали, а по принцип. Не вярвам да го мислиш наистина.

Link to comment
Share on other sites

Ти нали нема се разсърдваш пак ся... :) , защото аз па това не мога да разбера ако се случи, след съвсем нормален разговор. Наистина се постарай да не си толкова краен в изказванията си и нещата вървят добре. Не си някое лапе все пак. Чак ми е неудобно да ти давам такъв съвет публично.

 

Да, за чиповете наистина по-добре да не навлизаме извън тази тема, защото неаш думи, но отново би изпуснал едно нормално скромно изискване на нормални хора. Някои хора влизат/излизат в тях по около 2 пъти на ден, и 2 секунди разлика в скоростта на влизане, и неусетно по-голямо удобство при чиповете, не води до "неам думи" и т.н. Особено както напоследък правят таблата с чиповете отстрани и четеца и той е там - за да отключа трябва да направя поне 2 крачки до стенат на входа отстрани, да поднеса ключа там, да изчакам поне 1 секудна да се разчете и да се върна обратно до вратата! Тъй че какво да вервам..., предната инсталация при нашите четеца беше до самата врата и беше в пъти по-удобно. Също така отвътре при руснаците отключването е с натискане на бутон (супер дребен и неудобно), а поне при елбраво е с датчик не знам как им казат, хол ли мол ли, само с ръкомахане и е удобно. При нас отвътре има сега дръжка и само със замах я отварям и също няма никакви проблеми.

 

Това за личните предпочитания ще го игнорирам, защото пак не го разбрах. Ти навсякъде също употребяваш "Аз", "мен", "ще им отвъртя главите" и подобни неща... не виждам защо аз да не употребявам първо лице когато изказвам мнение по въпрос, дори касаещ повече хора, то всеки казус, който се дискутира, в крайна сметка не е никога съвсем личен. Това наистина ми се стори доста особено отношение, което ме учуди сериозно. И не защото се познаваме и сме се срещали, а по принцип. Не вярвам да го мислиш наистина.

 

Аз да се разсърдва? За какво по-точно? 

 

За чиповете ТВОИТЕ съждения и ТВОИТЕ ЛИЧНИ предпочитания нали се сещаш колко стойност имат по принцип? Трябва ли като домоуправител на вход с 24 (ДВАДЕСЕТ И ЧЕТИРИ) апартамента да ти обяснявам точно колко безумно тъпо е вратата да бъде с ключ, а не с чип? Трябва ли да ти доказвам по някакъв начин ефекта от промяната (5 години по-късно) или направо да направя общо събрание, да го заснема и да ти го пусна, че да се убедиш какви глупости се опитваш да прокараш като доводи? Трябва ли изобщо да се опитвам да почвам да ти обяснявам, че е по-добре да имаш компютър, отколкото молив и тетрадка? Ти може да харесваш дворния клозет например, но БОЛШИНСТВОТО предпочитат да е вкъщи, отоплен и осветен, така щото да ходят в него по чорапи. 

 

Употребявам и дори натъртвам на АЗ и МЕН, защото нося отговорност и стоя зад думите си. Също така е редно да се знае, че когато се коментират казуси като този например, касаещи повече от един човек, то следва да се знае какво мисля СПОРЕД МЕН. В смисъл дали е правилно или не СПОРЕД МЕН е много различно от общия знаменател. Затова неведнъж съм призвовал всички тук като дават генерални оценки винаги да слагат едно СПОРЕД МЕН. Надявам се не е нужно да ти обяснявам защо е редно да се прави. Пример - СПОРЕД ТЕБ може да караме са мажара и ключа, според 99% от останалите обаче - чипа и хидравликата са някак по-добро решение. И ако си мислиш да тръгнеш да ми опонираш в тоя аспект - световната практика го е доказала, не съм си го измислил аз.  

Link to comment
Share on other sites

Много се палиш по дребни "проблеми", за които стана дума в темата. И ето, ти тръгна да обясняваш "аз" и т.н. Нищо лошо, но моля те, уважавай и мнението и на другите просто като не го нападаш по този начин, защото аз се аргументирах.

Ти говориш за 24 апартамента, бидейки и домоуправител. Аз ти казах, че тук сме 10 апартамента, някои от тях им е все едно дали са с ключ, те не са бебета, имат глави на раменете също. Не са аборигени, виждали са и са ползвали и те (повечето) чипове. Стояли сме толкова години на ключове. Моля по-спокойно с ключовете и чиповете, а и не беше темата това, аз само между другото споделих, че и с ключ съм ОК ако цената за 10 апартаментен вход ще е такава. Предполагам затова тия руснаци са успели да "завладеят" толкова входове наоколо.

 

Спокойно, ползвам и компютър, и смартфон, и смарт телевизори и други неща. За което съм преценил, ползвам наличните нови технологии. Други неща са по-скоро пожелание, и не са особено важни, трети пък хептен. Много хора са така. Знам за удобствата, затова търсим фирма, съвсем невинно споделих, че аз лично съм Ок и с ключове (след като неколкократно казах, че ползвам и чипове от години на други апартаменти), тя каква стана... дворен клозетм молив....

Наистина съжалявам, че ще го кажа, но най-приятелски, прекаляваш понякога, даже често според наблюденията ми във форума. Гледам в други теми и други хора дискретно се опитват да ти го кажат. Не е това начинът да се държиш с околните, както виждаш аз не реагирам да тръгна с рогите срещу теб, защото се знаем макар след само 2-3 срещи, и не ми направи впечатление на лош човек. И поне досега, приемах всичките ти странности и крайности на шега, но този ти реагира по съвсем разилчен начин, все едно си се въздържал досега от нещо против мен, и изведнъж това.

Не знам защо, прям човек си, ако има нещо, кажи си. Виждаш, че и аз не обичам да лицемеря, но не реагирам така като теб, ако има нещо, го кажи директно. Защото не те разбирам.

 

И не разбирам защо беше цялото това нещо, след като пишеш точно това да прави човек, за което ме нападна. Нали това написах - СПОРЕД МЕН, "МЕН" " Аз лично" и т.н. Е, реши най-после кое е приемливо във форума.

 

Да, СПОРЕД МЕН можем да караме с ключове, и ОЧЕВИДНО във ввхода не е имало брожения или натиск да се минава на чипове, даже не съм чул нито веднъж. Сега се направи основен ремонт в сградата, и просто се повдигна този въпрос.

Сега ми кажи какво общо с темата имаше цялата тази безсмислена дискусия, която ти започна, след моя забележка, че АЗ мога и с ключове съвсем безпроблемно. От първия ти пост останах с впечатлението, че искрено започна да помагаш по казуса, но бързо нещата станаха все едно искаш да доказваш нещо.

Link to comment
Share on other sites

Много те моля да престанеш да търсиш "палене", "сърдене", агресия, заяждане или каквото ти хрумне от сорта там, където го няма. 

Не съществува начин да стигна до тебе явно.... Предлагам да сложите верига и катинар - супер удобно е и едва ли ще има брожения... 

За финал - като пишеш СПОРЕД ТЕБ веднагически трябва да знаеш, че това е твоята лична позиция и дотам. При тебе обаче каквото е СПОРЕД ТЕБ е меродавната позиция, от която трябва всички да изхождат по правило. Такъв филм няма и никога няма да има. Явно обаче не съществува начин да те накарам да го проумееш.  

Разбира се, че се опитвам да ти помогна, но ти някак пак оплете нещата в безкрайни излишни философии. Прави каквото искаш - съвет съм ти дал.  

Link to comment
Share on other sites

Сърденето беше в началото, после видях, че не е това, а е палене, и всеки го видя. Философиите за ключа, чиповете и дворните клозети дойде от теб, не от мен, моля моля. И сам виждаш, че продължаваш във всеки пост. Не аз.

Веригата и катинара (и останалите горе) аз го приемам за чисто заяждане, нещо което не очаквах като че ли от теб. И сарказма за липсата на брожения от катинара. Може би аз не съм наред и ми се привиждат неща.

 

"За финал - като пишеш СПОРЕД ТЕБ веднагически трябва да знаеш, че това е твоята лична позиция и дотам"

- Момент, това откъде излезе... естествено че това е моята лична позиция и "дотам". Защо го споменаваш, не мога да схвана. Наистина се "задавям" от отношението ти, непровокирано с НИЩО.

 

"СПОРЕД ТЕБ е меродавната позиция, от която трябва всички да изхождат по правило"

- Ще те помоля ако така ще помагаш, да поспреш. Заяждане без провокация. Къде съм казал, че всички ТРЯБВА да изхождат по ПРАВИЛО от моя позиция, и защо МЕРОДАВНА?

 

"Такъв филм няма и никога няма да има. Явно обаче не съществува начин да те накарам да го проумееш."

- да проумея кое, че от моята МЕРОДАВНА позиция няма всички да изхождат по правило..

 

Разбирам, че най-вероятно си нещо изнервен и говориш почти несвързано. На това ще го отдам. Не ми се иска да го отдавам на друго (примерно някаква стратегия да ме изгониш, защото не ми хрумва друго, след всичко което изсипа по мой адрес, крайно непровокирано).

 

По темата - разбрах, че елбраво са една от основните фирми, за другото явно си има гугъл и това е.

Link to comment
Share on other sites

и аз щях да ти препоръчвам едни познати, ама не им помнех името та досега ги търсих в гугъл мапс . оказаха се....елбраво.

 

 

пък и все пак да напиша и аз един ред, колкото да разведря обстановката......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Елбраво се избра, и вече поставят системата.

Искам да попитам последно, какво мислите за махането на "аналоговия" патрон от вратата? Дограмата е ПВЦ и има стандартен (най-евтин) патрон, който с игла всеки хахо може да отключи за 5-10 секунди.

Аз лично смятам, че трябва да се махне за да има някакъв секюрити смисъл цялата работа с чиповете освен спорното удобство (тряя се пресягаме на 2 крачки встрани от вратата за да долепим чипа до четеца/таблото, което за мен е доста спорно "удобство").

Какво мислите?

Освен тия 500 лв за базовата част, след това домофоните, чипове и т.н., цялата работа сигурно излезе общо над 700 лв, и само за едното спорно удобство... аз лично търся и някакво секюрити.

Колко лесно се "преодолява" системата с чипове, и предполагам трябва достъп до съществуващ чип, някаква инвестиция в хардуер за открадване на код и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

Казах и преди, казвам и сега - няма по-голяма глупост от патрон и ключ! Ама МЕГА глупост. Ръгане на влизане, ръгане от другия край, спор кой заключил, кой оставил отключено, скандали, разкапани патрони на всеки 3-5 години без значение какъв е и прочее и прочее и прочее. 

Безконтактен бутон отвътре - СМЕШНИ пари в сравнение с удобството, чип отвън и хидравлика. Точка. 

Повече нищо няма да казвам - който разбрал, разбрал.

Поздрави на Слави специално от мене. 

Link to comment
Share on other sites

Мерси.

Съображенията са ми ясни, и аз имам мнение по тях. Патрона го оставиха, но няма да се ползва - отвън вече никой няма да ръга ключ след като има чипове. Отвътре също, има дръжка, която се натиска, а явно дограмата беше такава, че са казали да не слагат вътрешен датчик за отваряне, не знам защо. Повечето живущи явно искат да остане патрона като вид "аналогов" бекъп. По принцип ги разбирам, макар че за мен също не е адекватно, основно с цел сигурност както споделих, защото така леко се губи целия смисъл след като и с ключ (в допълнение с чип) ще може да се отваря. Е, освен удобството тия с домофоните да отварят вратата от вкъщи - за тях това е доста полезно.

Заключване в истинския смисъл никой не прави - да вкарва ключ и да заключва "второто" резе. Явно всичко борави с онова основното триъгълно езиче.

 

Двата ми въпроса остават отворени, искаше ми се леко по-аргументиран и спокоен отговор. Един съсед сподели, че те ако можели да отворят за секунди патрона, щели да могат и чиповата уредба, което леко ме изуми, но дискусия нямаше време да водим. С игла патрон почти всеки може да отвори, но да отключи чипова врата ми се струва, че четох, все пак не е съвсем тривиално без да имаш поне достъп до чип и някаква апаратура, не е за съвсем casual крадец. Затова търся мнения за да имам и по-солидни аргументи ако реша да дръзна да поставя въпроса за махане на патрона. Някои съседи са по-възрастни и там предполагам няма да имам шанс.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Днес изникна нов 'проблем' с бравата на входа.

Оказа се, че от доста време една съседка е забелязала, че вратата стои постоянно отключена. Фирмата е сложила електромагнитен насрещник (не магнит) на езика на бравата, и се оказва, че вътре има един лост, който след търсене в нета се казва май "releacse bar" или лост-постоянно-отключено. С нокът може да се свали надолу и бравата остава в постоянно отключено състояние. Някакви майстори, които са влизали били споделили, че това е много известен "пробив" в този тип брави, който използвали постоянно (и не само те). Очевидно е че е сложен по "дефолт", а не е някакъв бъг по принцип в дизайна.

Защо е сложен този лост с изключително продупчената идея, че всеки келеш, който по някакъв начин има бърз достъп до отключена врата (или дори не келеш, защото май се оказва, че тоя лост май след месец-два блъскане на вратата май може и сам да "падне") може да свали...?

Може ли да се махне изцяло, защото ми се струва изключително лесен пробив в сигурността (доколкото има такава с подобен насрещник и факта, че обикновения патрон още стои).

Да допълня - домоуправителят нещо май е говорил с тях и доколкото разбрах, май са казали, че така си било. Между другото преди време трябваше да ги питам за друг недостатък на вратата (Елбраво) и тогава се държаха доста агресивно с мен, абсолютно непровокирано, даже обидно. Доста разколебаха мнението ми за тяхната фирма.

Така че тези брави-механизми, които са с насрещник явно имат доста недостатъци, аз лично съм разочарован, особено при тази цена, общо системата излезе сигурно около 800 лв! Вариантът с магнит беше отсвирен.

Link to comment
Share on other sites

Момента, в който вариантът с магнит е отсвирен е точката на насиране. Интересно ми е дали не ви предупредиха изрично Слави и компания, че туй с Уя е беля ако недай си боже блокира. Тия тъпотии със сигурността няма да ги коментирам - моля те, ела влез в нашия вход с нокът, тесла, щанга - квот си харесаш и ще те почерпя стабилно. Изключителни глупости виждам в писаното, приятелю, а туй с агресивността не подлежи на коментар. Ти имаш за агресивен всеки жив индивид, който не се съгласи с теб, което съм се научил аз да приемам. Патологията е да се опитваш да вменяваш това на отсрещния с убеденост на доминанта. 
Да се знае - чакам те да влезеш във входа ми - БОГОМИЛ 37 - с произволни средства.

 

Link to comment
Share on other sites

Мдаа, за пореден път не ме изненада - задавам конкретен въпрос, без значение кой защо се е насрал, фактите са факти, свършен е фактът, и получавам поредни квалификации за мен, входа, разбирането ми за света и т.н. :) . Защо с всеки пост потвърждаваш приказката за българския форум, не знам.

За пореден път съжалих, че зададох въпрос в този форум. И затвърждавам мнението си, че добре направих, че все по-рядко влизам и питам :) . Не че имам нещо против теб (вече), а че нивото просто е такова вече, все пак начело с теб, защото май основно ти и още 2-3-ма са останали във форума, пишещи извън Продава.

Но стига с това, все пак ще се опитам да коментирам за пореден път нападките с аргументирани отговори, ако изобщо това означава нещо за форума.

 

Отсвирването не беше от мен, а само от един човек във входа, за когото магнитите били издавали високочестотен шум и му пречели. Аз такъв шум не чувам отникъде където видя магнити, и бях ЗА магнит, но в случая дискусия нямаше, и нямаше как да има, но това е съвсем отделен въпрос, за който не ми се говори.

 

За сигурността визирах точно този механичен насрещник, а вратата е ПВЦ, по презумпция слаба, "заключването" е само с езичето на самата съществуваща брава на вратата. Тъй че по-полека с "глупостите", защото се вижда кой ги пише. Тесли, брадви, глупости... съвземи се. Ако вратата е метална или блиндирана И с магнит, може би, макар че и тогава в зависимост дали има остъкление и т.н., е пълна и епическа глупост да пишеш подобни небивалици - всяка врата подлежи на взломяване по един или друг начин, така че моля четящите (ако са останали такива) да мислят повече, отколкото да пишат повече. Повечето хора, надявам се, го правят преимуществено.

 

За агресивността, комнетарът е за четящите, защото е ясно, че явно имаш някакво познанство с тях и/или ги защитаваш сляпо. Рядко при общуването ми с фирми и хора, срещам агресия извън "нормалното". Последно беше в едни офис на А1. Самият аз препоръчах Елбраво на входа, после и други хора, но последният ни разговор ме разколеба и понеже виждам по блоковете и вече доста различни изпълнения на входни системи, явно има и други фирми, и аз поне спирам да ги препоръчвам наляво и надясно толкова разпалено, защото видях, че това НЕ е конструктивно. И не само за брави. И не е само заради агресивното поведение по телефона, просто ме накараха да се поосъзная, че сляпото хвалене не е продуктивно.

Отновно какво вменявам на отсрещния, с теб дискусиите явно са безсмислени, поне четящите сами мога да си правят изводи, доста от тях очевидно отдавна вече са ги направили, за съжаление. За съжаление на форума. Единия от тях ги е "направил" преди 10-тина години, та гледам явно не си се променил особено :D . Дори аз претърпях някакви трансформации за такова време, хем съм консерватист по принцип.

 

Остава въпросът (след толкова безсмислени спорове) за езичето и с каква цел се слага и може ли да се премахне, защото с Елбраво повече не ми се занимава да им звъня, и вероятно ще викнем някой майстор да реши проблема.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да постнеш снимка(и) на въпросната брава, по-скоро езичето и насрещника, за да се убедя дали има общо с нашата и тогава евентуално да споделя опит? 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, RaptoR said:

Момента, в който вариантът с магнит е отсвирен е точката на насиране. Интересно ми е дали не ви предупредиха изрично Слави и компания, че туй с Уя е беля ако недай си боже блокира. Тия тъпотии със сигурността няма да ги коментирам - моля те, ела влез в нашия вход с нокът, тесла, щанга - квот си харесаш и ще те почерпя стабилно. Изключителни глупости виждам в писаното, приятелю, а туй с агресивността не подлежи на коментар. Ти имаш за агресивен всеки жив индивид, който не се съгласи с теб, което съм се научил аз да приемам. Патологията е да се опитваш да вменяваш това на отсрещния с убеденост на доминанта. 
Да се знае - чакам те да влезеш във входа ми - БОГОМИЛ 37 - с произволни средства.

 

 

'ма ти си уникален мазохист, дейба...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...