Jump to content

Photo

По лека версия на Windows 7

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Ghetto_Freak

Ghetto_Freak

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2362 posts

Posted 12 November 2018 - 23:31

Здравейте, Понеже лап топа е със стар хдд и ще го сменям, ми се иска да сложа и някой по лек Windows 7 който са е по лек. Чух че имало и нялаква програма за драйвери за хардуера на машинката. Не знам дали има значение вече, но процесорите са 64 битови - Атлон. Ще съм благодарен да дадете едно рамо, че тези дни ще започне голямото прехвурляне на снимки и документи между хардовете и едно рязглобяване/сглобяване.

Edited by Ghetto_Freak, 12 November 2018 - 23:33.

#2 Nanko

Nanko

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 579 posts

Posted 13 November 2018 - 10:33

Последния windows който ползвах беше 7. До колкото знам няма по-лека версия, но има турориал в нета как да си я оптимизираш за да ти е по-лека. Аз лично бях със стар двуядрен процесор и стар диск и след оптимизацията си летеше (до първите 7 дена, после искаше рестарт и пак летеше). Ако не те дразни стария изглед и не ти пречи, че няма да има анимации и подобни смятам, че ще ти свърши работа. 

Ако не държиш и да е windows бих ти препоръчал linux. 

Хидроизолация HS Полимер - 08 93 93 999 7

When you want to success as bad as you want to breath, then you will be successful

#3 Ghetto_Freak

Ghetto_Freak

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2362 posts

Posted 13 November 2018 - 22:09

Ами ще видя тези клипове с оптимирането му. Изобщо не ми пречи да е без анимации и неща, които не ми трябват. Изгледа не е пробелм. Искам да сменя харда на лап топа, че ми дава син екран и рестартира. Само май много ме притеснява да не е от харда, а от другаде проблема, че греда.

#4 charmock

charmock

Viking

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3665 posts

Posted 14 November 2018 - 09:17

Синия екран се появява най-често при проблем с рам паметта или не правилно инсталиран драйвър. Ако искаш по лека дистрибуция на уиндоус, пробвай с Уиндоус 7 Стартер, или с Хоум базик.

Българите — това е народът, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.

Магнус Феликс Енодий, 486 г.

#5 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24740 posts

Posted 14 November 2018 - 12:32

Син екран много често се появява при проблемен твърд диск.

Posted Image

#6 plameni

plameni

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4007 posts

Posted 14 November 2018 - 16:19

...Само май много ме притеснява да не е от харда, а от другаде проблема, че греда.

Направи си Bootable флашка с MemTest86 и ще разбереш дали е от паметта.

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."

Мрежово оборудване. Актуални цени -  olx.bg;

Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

ЗА ФИРМИ:

Spoiler

#7 Ghetto_Freak

Ghetto_Freak

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2362 posts

Posted 14 November 2018 - 22:35

Два пъти се изключи и така и не направи теста с мем програмата под буутъбле. 

Ще сваля някоя версия, която е по лека и ще видим, какво ще стане,. 

#8 Antares

Antares

ursa solaris

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 16949 posts

Posted 15 November 2018 - 11:51

Това може и да е проблем със захранването. Кофти захранване също може да докара син екран.

Моите карикатури . Крива Спица . mtb
Попитали Далай Лама какво най-много го изненадва относно човечеството, а той отговорил:
"Човекът, защото жертва здравето си, за да печели пари. После жертва парите, за да си възвърне здравето. И след това е толкова неспокоен за бъдещето, че не се радва на настоящето. Резултатът е, че не живее нито в настоящето, нито в бъдещето, живее, сякаш никога няма да умре и после умира, без никога да е живял."

#9 biodesign

biodesign

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 651 posts

Posted 17 November 2018 - 19:00

ми се иска да сложа и някой по лек Windows 7 който са е по лек.

Намери си Win7.SP1.IE9.lite.v4-IK на Иван Кехайов.

Кой няма собствено мнение, умний? 
Ето ти го черно на бяло.
Смятам, че вчера Ферарито имаше по-добро състезателно темпо главно защото Фетел цяло състезание кара в "мръсния" възух на Хамилтън.

#10 Ghetto_Freak

Ghetto_Freak

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2362 posts

Posted 18 November 2018 - 17:19

Здравейте,

Благодаря много за помоща. В снощи се отказах да се мъча с него и ще го подаря на един приятел да го ползва в работата си (ако може да го оправи). Проблема не е от харда ( с нов хард отново дава син екран, като отделно и сменях рам плочките, но и това не помогна) за това и се предавам да се мъча с него. 

Благодаря отново на всеки един притекъл се за помощ. 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users