Jump to content
BulForum.com

Премерете си Смартфоните // Обща дискусия


MaiconDogg

Recommended Posts

Just now, w00x said:

Да кажеш дали ти е харесал, че не съм го виждал на живо през живота си. :D 

А браво бе, много хубаво... Иначе подкокоросваш тука :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами, защото правих проучване в същия ценови диапазон и установих, че като спецификации - този е най-добър. Така или иначе алтернативите ти не бяха по-добри със сигурност. :D 

Link to comment
Share on other sites

60Хц екран

Медиатек процесор

една идея по-бавна вътрешна памет

А и тоя дизайн с голямата лента и надпис на гърба….

 

Не съм им гледал ревюта на камерите обаче.

Link to comment
Share on other sites

Амм, за 320-360 лв според мен са все едни и същи тояги... Всъщност сега като задълбавам с четенето, ноута може би е по-доброто решение в бюджетния си клас от всички останали на пазара.... 

Link to comment
Share on other sites

Магданозе, покрай Коледа взех на майка ми точно Realme 8 (6/128). Ето този.

Бяха го пуснали на 320 лева. Поразцъках го, хич не е лош, а и на нея и върши идеална работа. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Mockingbird said:

Амм, за 320-360 лв според мен са все едни и същи тояги...

 

Убу де, от чисто любопитство, какво толкова правят телефоните от 1000+ лева повече от тези за 320? Blowjob-слот ли имат или какво?

Аз лично никога в живота си не съм давал повече от 300лв за телефон и то не защото не мога да си го позволя, просто за мен е супер безсмислен харч това.

Последните 2 години карам с някакво тъпо Редми 8А, което купих за 200лв. С този въпросния смотаняшки телефон си водя цялата телефония (лична и служебна), всички съобщения/Вайбър/Месинджър, ползвам си и двата имейла през телефона, ползвам си електронното банкиране, ползвам си акаунта в Интерактив брокерс, включително покупка/продажба на акции, ползвам си навигацията/Waze като пътувам, ръчкам си фейса и интернет, някакви игри имам за губене на време и още примерно десетина други приложения, които ползвам регулярно. Батерия- 2 дни твърдо, понякога и 3. Не отричам, че понякога лагва и забива, но щом се оправям, значи не е болка за умиране. И всъщност причината да го сменя не е, че не ми върши работа, просто преди две седмици го изпуснах в един гьол и нещо му стана със слушалката- доста слабо се чува, а това за мене  е проблем, тъй като често е шумно около мен. 

Не се опитвам да се заяждам, просто наистина ми е интересно да разбера какво толкова правите вие с вашите телефони висок клас телефони, което не може да бъде направено с някоя от въпросните "тояги"? Изключваме нали опцията в която вие сто голи фукарии, за които е супер важно да платят данък обществено мнение с айфон за 3 бона. Смятам, че поне в тоя форум такива тъпаци няма. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Мдам, водихме я….Има разлика между дейли юзър и пауър юзър. Много неща са различни от тояга до S22 примерно. 
Сотбис, аз за това гледам него и сега вече и ноте 11….

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Мда, прочетох сега предишните 6 страници.

Оттеглям си въпроса, Вокс-а е модератор, нека ми изтрие поста по-горе.

Просто няма да си простя, ако отново провокирам същата дискусия :lol:  

 

п.п.: @ARPAnet представям си опашката пред фирмения магазин на която марка го пусне първа в серийно производство. :lol: 

 

 

 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Консенсусът беше, че се плаща за качество на компонентите и най-вече за камерите и софтуера. Има някои неща, които просто не се влагат в евтините телефони, по обясними причини.

Китайците правят телефони на конвейер, като много често им спират софтуерната поддръжка доста бързо. На мен лично не ми харесват и интерфейсите им, но аз съм рядък случай.

Link to comment
Share on other sites

Загледах и аз тези ноте 11. И ми изкочи това като предложение https://allgsm.eu/xiaomi-redmi-note-11-128gb-4gb-dual-sim

Нещо са ми смесени сигналите.

В заглавието е note11, долу в описанието почват с note 11 4g, което е малко по-различен модел.

После в описанието на характеристиките пък се дават тези на на note 11.

И се чудя да не е някаква "схема"  Бях чел за някакви врътки тука за модели за китай или друг пазар и се чудя тази цена да не е от нещо такова. Май Виден спомена за някакви телефони, но той мисля ги беше купил от човек

А имат и модел с 6 GB RAM

https://allgsm.eu/xiaomi-redmi-note-11-128gb-6gb-dual-sim

Дали да е с повечето - както е казал мечо Пух.

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Как се разбира, че е глобалната? Има нещо различно в хардуера или по друг начин

Edit Сега . гледах в гсмарена китайския и другия. Китайския няма нфц, дисплея е lcd. По описанията в сайта е глобалния - амолед, 90 хц

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ами, нямам идея. Ако не го пише в описанието, поне в кутията трябва да го пише, за да можеш да провериш, когато пристигне.
Най-лесно е да отвориш АлиЕкспрес и да сравниш характеристиките на глобалната версия и на Китайската.

Или просто поръчай от официалния Xiaomi магазин за България.

https://mi-bulgaria.com/

Link to comment
Share on other sites

Пълно щастие няма. Както каза адаша, гледай да е с 6 гъби (определено има разлика с такъв с 4) и да не е с китайски, а глобален РОМ, че става филм после (лично съм го играл).

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mIRCata said:

Да, но е близо 100лв  отгоре

 

Другият ти вариант е еМАГ. Там беше под 330 преди седмица, но виждам само 4ГБ наличен.

Или да дебнеш Шиоми да пуснат намаление.
Или пък някой оператор ако ще преподписваш скоро. Гледам, че го дават под 320лв с преподписване на договор с около 30лв месечна такса.

Link to comment
Share on other sites

4ГБ версията с отстъпката в емаг миналата седмица излизаше точно 333лв. Аз го взех с фактура на фирмата, та след приспадането на ДДС ще ми стъпи на около 280лв. За тия пари наистина май това е най-доброто на пазара в момента. Говорим за Редми Ноте 11.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 minutes ago, Sothbiss said:

Как издържаш? Има толкова недоразумения, които ме побъркват. За мен лично Андроид е класи над iOS, особено откъм персонализиране и опции.

 

Минах просто от чисто любопитство, за да видя какво точно толкова се харесва на ябълките и едва ли ще издържа до края на седмицата. Сигурно утре пак ще си сложа сим картата в Шаомито.

 

Дай му поне една седмица де. :) Нужно си е свикване. Аз много свикнах да го ползвам на Айпада.

Link to comment
Share on other sites

Още го уча… чудесен хардуер…

За сега две основни забележки:

1. Клавиатурата е малка и неудобна за писане. Не може друг размер…

2. Нямам адекватен контрол върху камерите… Просто активираш и снимаш…поне се справят прилично.

 

Повечето други неудобства ги отдавам на различната и все още непозната среда и дългогодишните навици с андроид.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...