Jump to content
BulForum.com

Премерете си Смартфоните // Обща дискусия


MaiconDogg

Recommended Posts

1 hour ago, mIRCata said:

тва тука вече отива на капризи :)

Така е. Но мен също ме дразни нещо да зарежда повече от 1 секунда и такова неща “аз съм му свикнал така” не важи. Каква е цаката. Никога не се докосвайте до флагменски телефон. И скоростта е на последно място в списъка с полезни работи между един флагмен и най-висок от среден клас телефон.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, RaptoR said:

Аз вече казах, че съм толкова доволен

Мегавселенска Мисирка като теб продължава упорито да налага собствените си леймърски убеждения по въпроса, дори когато хората ти обясняват аргументирано колко си далече от реалността. Това, че на теб нещо ти се вижда върха на сладоледа през собствената ти леймърска призма, не означава, че е точно така, но пък ти като малко детенце продължаваш упорито да се тръшкаш и да не схващаш какво ти се говори. :Facepalm::lol:

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, kotora said:

Единствения плюс на по-високия клас телефони е камерата. Всичко друго е несъществено. 

 

Аз съм с няква нисък клас пръчка на huawei. Honor Play вече над 2 години и за сега няма ядове. Единственото нещо с което бих го заменил е пак нещо на Xiaomi или Pixel 4. 

 

 

 

Аз съм супер доволен от моя Пиксел 4. Единствено батерията не е задоволителна, но това усещам, че е софтуерен проблем... Нещо точи на фона.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Godfather said:

Мегавселенска Мисирка като теб продължава упорито да налага собствените си леймърски убеждения по въпроса, дори когато хората ти обясняват аргументирано колко си далече от реалността. Това, че на теб нещо ти се вижда върха на сладоледа през собствената ти леймърска призма, не означава, че е точно така, но пък ти като малко детенце продължаваш упорито да се тръшкаш и да не схващаш какво ти се говори. :Facepalm::lol:

Като с процесорите на AMD хахах

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Това не променя факта, че телефонът е в среден клас, което даде и началото на дискусията. :) 


Аз никъде не съм претендирал каквото и да е относно класа. Просто казвам, че е страшно здрав и хубав телефон и за парите си не знам дали нещо може да го стигне, а пък той млати смело телефони за по 2500 и нагоре. Това казах. 

ЕДИТ:

Викторе - въйдъските винаги са били дъски, а както казах за мен вече просто са мъртви - тотално съм ги неглижирал. 

Никола - не знам какво толкова има по флагманските камери, бях изключително доволен от Самсунг преди. Тоя телефон има 4 камери и честно казано не знам какво повече бих могъл да искам от ТЕЛЕФОН в това отношение. Отделно има някакъв професионален режим, в който всичко се настройва на ръка и там съм като теле в зеле. 

МИСИР ВСЕЛЕНСКИ - грам не ми пука на к€ра дали телефонът ми е нисък, среден или висок клас по нечии стандарти! Особено мисирски такива! Като оня лаф за сестрата комунистка - кому ниска, кому висока, на мен си ми е тамън! Как не разбра толкова години, че мисирски мнения не ме греят. 
Върши ми перфектна работа на МЕН за МОИТЕ нужди за смешни пари. Съжалявам, че си се нахакал като мисир с някоя дъска за 3000 лева. И преди да се опитваш да ми кажеш как ти е без пари, споко - в тарифния план ще ти ги вземат по един или друг начин. Което при всички възможни положения грам не ме грее :effemine2:

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, RaptoR said:



Никола - не знам какво толкова има по флагманските камери, бях изключително доволен от Самсунг преди. Тоя телефон има 4 камери и честно казано не знам какво повече бих могъл да искам от ТЕЛЕФОН в това отношение. Отделно има някакъв професионален режим, в който всичко се настройва на ръка и там съм като теле в зеле. 

 

Веднага ти показвам. Тази снимка е правена с моя телефон. Без никаква обработка.

 

PXL_20210913_205914120.NIGHT (1).jpg

 

Пробвай подобна с твоя. :)

И не е въпрос колко често ще снимаш звездите. Уменията де проявяват и при всички други снимки 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, нямам как да направя същата снимка, че да правим сравнения. От хилядите, които съм направил до момента обаче съм изключително доволен. И тъй като не смятам да ходя на състезания по фотография с ТЕЛЕФОН считам, че машинката се справя повече от отлично. Какъв е твоя телефон в момента? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

Ангеле, нямам как да направя същата снимка, че да правим сравнения. От хилядите, които съм направил до момента обаче съм изключително доволен. И тъй като не смятам да ходя на състезания по фотография с ТЕЛЕФОН считам, че машинката се справя повече от отлично. Какъв е твоя телефон в момента? 

 

Просто ти показвах разликата между камерите, защото попита.

 

Google Pixel 4.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

Просто ти показвах разликата между камерите, защото попита.

 

Google Pixel 4.


Ами не - показваш ми какво може твоята камера :)
Ако съм бил там с теб да снимам и аз щяхме ясно да видим евентуалните разлики. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RaptoR said:


Ами не - показваш ми какво може твоята камера :)
Ако съм бил там с теб да снимам и аз щяхме ясно да видим евентуалните разлики. 

 

Прав си.

И все пак, разликите са тествани и резултатът няма да е изненада за мен ако тестваме двата телефона един до друг.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

 

Google Pixel 4.


когато излезе си купих nexus 5. Това е телефонът. След него всички други телефони са просто бройка. 
 

@RaptoR не са толкова зле. Аз тази година ползвам за първи път и в началото бях много разочарован, но с времето изкачат такива благинки, които на пръв поглед не са нищо особено, но работят и те улесняват и т.к. не са екстри, които ги пише на кутията, когато случайно откриеш такава,  си казваш “багкти колко яко са го измислили това”      

Link to comment
Share on other sites

Аз също имах червен Нексус 5. Цветът беше супер. Телефонът също, но си имаше недостатъци. Пикселът ми харесва много повече.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to Премерете си Смартфоните // Обща дискусия
On 10/1/2021 at 11:57 PM, RaptoR said:

Не е лош телефонът - за парите си наистина дава повече отколкото други марки. Препоръчах същия на един приятел - доволен остана. На някои няма да се хареса, защото е бая голям и тежи. Иначе защо е mid-range:

1. IPS LCD дисплей;

2. Snapdragon 732G;

3. Камера, която не снима 4K 60 или 8K 30 (за ентусиастите).

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, w00x said:

 

Прав си.

И все пак, разликите са тествани и резултатът няма да е изненада за мен ако тестваме двата телефона един до друг.


Най-вероятно... Но пък колко струва твоя телефон? :bgrin:
Аз като си гледам снимките просто не виждам какво повече мога да искам, което окото ми да може да прецени и забележи. А моето око е доста добро - медицински доказано. :evil

Поради изключително силният ми консерватизъм сменям И телефоните си изключително рядко и само и единствено когато се наложи. Затова и няма как адекватно да проследявам текущото им развитие. От SII минах на NOTE 4, който ми хареса повече от 5 и сега съм с този телефон. Скокът просто винаги е огромен и съответно уоу ефекта за мен е голям. Което разбира се е нормално, но никога не съм предполагал, че китайците ще направят толкова здрав и стабилен телефон във всяко отношение. А на Петко му отне близо три месеца да ме убеди да го взема... :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RaptoR said:


Най-вероятно... Но пък колко струва твоя телефон? :bgrin:
Аз като си гледам снимките просто не виждам какво повече мога да искам, което окото ми да може да прецени и забележи. А моето око е доста добро - медицински доказано. :evil

Поради изключително силният ми консерватизъм сменям И телефоните си изключително рядко и само и единствено когато се наложи. Затова и няма как адекватно да проследявам текущото им развитие. От SII минах на NOTE 4, който ми хареса повече от 5 и сега съм с този телефон. Скокът просто винаги е огромен и съответно уоу ефекта за мен е голям. Което разбира се е нормално, но никога не съм предполагал, че китайците ще направят толкова здрав и стабилен телефон във всяко отношение. А на Петко му отне близо три месеца да ме убеди да го взема... :laughing1: 

 

1100лв.

Да бе, Видене, съгласен съм с теб. Аз също препоръчвам на повечето хора, които търсят нещо бюджетно - POCO X3. Няма конкуренция за цената си, че и за по-висока цена. Само софтуерно не знам колко ще издържи..

Просто ти попита "какво толкова да им е флагманско на камерите" и аз ти показах. През деня трудно ще видиш разлика, въпреки че и тогава има в динамиката на цветовете, която се вижда дори без да я търсиш. Снимките изглеждат по-живи. При намалена светлина обаче...

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

1100лв.

Да бе, Видене, съгласен съм с теб. Аз също препоръчвам на повечето хора, които търсят нещо бюджетно - POCO X3.

Просто ти попита "какво толкова да им е флагманско на камерите" и аз ти показах. През деня трудно ще видиш разлика, въпреки че и тогава има в динамиката на цветовете, която се вижда дори без да я търсиш. Снимките изглеждат по-живи. При намалена светлина обаче...


Не съм се занимавал изобщо да търся толкова дълбоко. Знам две неща - всичко е по-добре от преди и нямам никакви проблеми. А пък след като го валя цяла нощ дъжд и беше влязла вода в дисплея и за 24 часа всичко се оправи просто ахнах. Тва ако беше Самсунга щеше да е тотал чал. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, RaptoR said:


Не съм се занимавал изобщо да търся толкова дълбоко. Знам две неща - всичко е по-добре от преди и нямам никакви проблеми. А пък след като го валя цяла нощ дъжд и беше влязла вода в дисплея и за 24 часа всичко се оправи просто ахнах. Тва ако беше Самсунга щеше да е тотал чал. 

 

Samsung-ът ти не е водоустойчив.
Поко-то е с IP53 рейтинг. Сертифициран за прах и водни пръски.
Ето ти още едно нещо, което флагманите имат, защото тия сертификати струват пари. По-добра водоустойчивост - IP68. Прах и потапяне в сладки води на 1 метър до 30 минути. На флагман, вероятно дори под дисплея нямаше да има вода. Просто щеше да е мокър.

Link to comment
Share on other sites

Специално за IP сертифицирането и колко издържат "флагманите" под вода, не един и двама съм чел по форуми, именно със "защитени" флагмани да се оплакват че малко се намокрил и се развалил. Та и това малко тряя се гледа с grain of salt.

За мен лично защитата от пръски или вода не е фактор при избора, май никога не се е налагало да го ползвам в такива условия - би било фактор ако при еднакви други условия разликата в цената е малка, иначе не.

Иначе наистина всеки има различни изисквания и "търпимост" към едни или други параметри. За повечето хора явно IPS телефон е напълно приемливо, даже не забелязват и разликата. Аз много често боравя с телефона вечер или по- на тъмно, и AMOLED-a е почти абсолютно изискване вече за телефон за мен. То затова и предпочетох VA монитор за десктопа като сменях скоро - заради контрастите и доброто черно. Пък и при еднакви други условия (доколкото е възможно) АМОЛЕД е не много по-скъп от IPS вариант.

Иначе почти за всяко нещо може да се изкарат "аргументи" , че е каприз. Ми да си бяхме стояли на 2-ядрените телефони с по 1ГБ РАМ. Кво толкова че примерно Viber ще ти зарежда по 15 секунди. Всеки си намира баланса спрямо какво търси, с кое е съвсем Ок, кое му е по-скоро за глезене и т.н.

Същото и за снимките. Като почнат някои да се превъзнасят някой субпиксел бил с 2% по-добър на даден телефон... Да, човек често може да види някакви разлики, но за масата хора дето снимат просто ей така някакви неща дето я изгледат снимките 2 пъти след това през живота си я не, не си струва да дадат примерно 1000 лв отгоре за 5-10% (доколкото може да се оцени) по-добри снимки в ДАДЕНИ условия. Вече ако разликите са големи... предния ми телефон често дори навън снимаше ужасяващо, особено при маалко по-силно слънце небето излизаше чисто бяло като натюрморт. Сега при същите условия небето е синьо с всяко облаче се вижда ясно.

И аз сменям рядко телефон, последните 3 се случи да е на всеки 3 години, иначе на 3-5 средно.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tedy said:

Специално за IP сертифицирането и колко издържат "флагманите" под вода, не един и двама съм чел по форуми, именно със "защитени" флагмани да се оплакват че малко се намокрил и се развалил. Та и това малко тряя се гледа с grain of salt.

За мен лично защитата от пръски или вода не е фактор при избора, май никога не се е налагало да го ползвам в такива условия - би било фактор ако при еднакви други условия разликата в цената е малка, иначе не.

Иначе наистина всеки има различни изисквания и "търпимост" към едни или други параметри. За повечето хора явно IPS телефон е напълно приемливо, даже не забелязват и разликата. Аз много често боравя с телефона вечер или по- на тъмно, и AMOLED-a е почти абсолютно изискване вече за телефон за мен. То затова и предпочетох VA монитор за десктопа като сменях скоро - заради контрастите и доброто черно. Пък и при еднакви други условия (доколкото е възможно) АМОЛЕД е не много по-скъп от IPS вариант.

Иначе почти за всяко нещо може да се изкарат "аргументи" , че е каприз. Ми да си бяхме стояли на 2-ядрените телефони с по 1ГБ РАМ. Кво толкова че примерно Viber ще ти зарежда по 15 секунди. Всеки си намира баланса спрямо какво търси, с кое е съвсем Ок, кое му е по-скоро за глезене и т.н.

Същото и за снимките. Като почнат някои да се превъзнасят някой субпиксел бил с 2% по-добър на даден телефон... Да, човек често може да види някакви разлики, но за масата хора дето снимат просто ей така някакви неща дето я изгледат снимките 2 пъти след това през живота си я не, не си струва да дадат примерно 1000 лв отгоре за 5-10% (доколкото може да се оцени) по-добри снимки в ДАДЕНИ условия. Вече ако разликите са големи... предния ми телефон често дори навън снимаше ужасяващо, особено при маалко по-силно слънце небето излизаше чисто бяло като натюрморт. Сега при същите условия небето е синьо с всяко облаче се вижда ясно.

И аз сменям рядко телефон, последните 3 се случи да е на всеки 3 години, иначе на 3-5 средно.

 

Нормално да им се развали ако са го изтрещяли 2-3-4 пъти на земята преди това. :D Аз лично с повече grain of salt бих гледал такива мнения от хора, отколкото сертификацията за водоустойчивост.

 

За мен вече задължително изискване е Haptic Feedback-а на телефоните. Не искам да чувам за телефон с нормален мотор за вибрациите. Може да ви се стори незначителна лиготия, докато не го използвате веднъж.

Друго задължително изискване е дисплей с поне 90Hz опресняване. POCO-то е със 120Hz, което е супер.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък точно тия неща изобщо не са ми фактор. :)

Виж на монитора не бих минал вече на нещо под 120 хц, но за телефон за мен лично е супер излишно, айде в дъното на приоритетите ми. Но всеки си знае.

 

За вибрациите, аз лично не ползвам вибро режими никъде май. Само в един калкулатор за 2nd функциите че иначе трудно се разбира дали е хванало втората функция.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, tedy said:

Аз пък точно тия неща изобщо не са ми фактор. :)

Виж на монитора не бих минал вече на нещо под 120 хц, но за телефон за мен лично е супер излишно, айде в дъното на приоритетите ми. Но всеки си знае.

 

За вибрациите, аз лично не ползвам вибро режими никъде май. Само в един калкулатор за 2nd функциите че иначе трудно се разбира дали е хванало втората функция.

 

Не ползваш, защото ти е гадна вибрацията. :D И аз не ползвах преди в интерфейса. Само за обажданията/нотификациите.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:

Аз никъде не съм претендирал каквото и да е относно класа.

Бахахахахахаха, днес май си пропуснал да си пиеш гинкобилобата. Я виж малко по-назад какво точно се изхвърли като ти посочих, че любимото ти китайско тамагочи е среден клас таралясник: :lol:

On 10/1/2021 at 3:17 PM, RaptoR said:

Среден клас хахахахахах Няма и не е раждана мисирка, която да те стигне. Не напразно си председател на Вселенския мисирски събор!!!!!! Хаххаха

 

 

 

6 hours ago, RaptoR said:

МИСИР ВСЕЛЕНСКИ - грам не ми пука на к€ра дали телефонът ми е нисък, среден или висок клас по нечии стандарти! Особено мисирски такива! Като оня лаф за сестрата комунистка - кому ниска, кому висока, на мен си ми е тамън! Как не разбра толкова години, че мисирски мнения не ме греят. 
Върши ми перфектна работа на МЕН за МОИТЕ нужди за смешни пари. Съжалявам, че си се нахакал като мисир с някоя дъска за 3000 лева. И преди да се опитваш да ми кажеш как ти е без пари, споко - в тарифния план ще ти ги вземат по един или друг начин. Което при всички възможни положения грам не ме грее :effemine2:

Глей ся Мисирчо, обяснявам ти бавно - ти можеш да си харесваш каквото си искаш, никой не ти дава наклон на оная работа. Обаче нЕкак си лЕкинко не върви да се хвърляш в подобни теми и да ни убеждаваш как някакво мижаво китайско тамагочи било врЪхта на сладоледа. Даже след като Магданоза ти обясни, че като power user си има специфични изисквания за неща, които ти дори не си и сънувал, пак продължи да ни обясняваш колко веУико било тамагочито, само и единствено щото теб те е омагьосало поради някакви незнайни причини. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

Не ползваш, защото ти е гадна вибрацията. :D И аз не ползвах преди в интерфейса. Само за обажданията/нотификациите.

Колко да е гадна една вибрация... дори за обаждания и нотификации не ползвам, не виждам смисъл от нея за почти нищо. Както казах, ползвам я в съвсем лек вид (има настройка) в калкулатора за да усетя кога е активирана втората опция на бутоните след задържане, защото няма визуален ориентир.

Ако ми е в джоба и съм в движение, вибрации не усещам, и затова и не виждам смисъл. Не съм виждал тази вибрация, за която говориш в твоя телефон, но не смятам че би ме заинтригувала, камо ли да я заползвам за нещо друго :) . Но да кажем.

 

@Godfather, аз пък лично нещо не намерих какви толкова специфичини изисквания е писал магданоза :) . Освен IR, който ползвал страшно много :) .

За специфични изисквания мога да се сетя да купя телефон за 2000+ лв спрямо за 1000, единствено ако е водонепроницаем (ама наистина). И отчасти ако съм страшно претенциозен за всеки % подобрение в камерата, макар че за мен и моя тел. дето е под 1000 лв, снима абсолютно перфектно, макар да виждам че по-скъпите снимат мааалко по-добре на тъмно, но хич не ми пука.

За IR, и аз го ползвах на стария тел и исках новия да има, но другите приоритети надделяха, особено като вече рядко се среща в новите телефони, и проблема го реших по друг начин - примерно при нашите взех едно универсално IR дистанционно, което се свързва с Wifi, и с апп на телефона много удобно човек може да си прави различни виртуални дистанционни, с които да командва всичко в стаята.

С две думи, днес наистина всичко над 400 лв вече е почти абс. достатъчно за масата хора, които нямат някакви специфични изисквания, защото големи батерии имат и евтини телефони вече, IR също даже като че ли се срещат все още даже предимно там..

За мен 4К@60 и AMOLED бяха някъде много нагоре в изискванията, затова телефон за 400 лв не ме удовлетворява засега.

Link to comment
Share on other sites

Работа, Теди, работа. Мейли, таблици, презентации, проектиране, app тестове и т. н. IR е едно от необходимите ми неща. Гледам и влагозащитата...по-ниско IP67 - IP68 не ме интересува.

Иска си по-сериозен смартфон. Не винаги влача лаптопа с мен... а има и неща, които няма как да правя на него.

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...