Jump to content
BulForum.com

Премерете си Смартфоните // Обща дискусия


MaiconDogg

Recommended Posts

Здравейте , решил съм да си взема телефон измежду Motorola e5 plus , nokia 2.1 , huawei y5 2018 . Като параметри са ми гд еднакви , но не съм ползвал нито една от марките и незнам коя е най добрия избор . Няма да се играят игри но се човърка доста из фб и разни сайтове .. Въпроса ми е кой според вас ще е най  стабилен и няма да забива и тн .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Можеш ли да заделиш още малко?

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009114155503.html?wid=1349303#goodsDetail

 

Проблема с тези за 200лв е, че дори и да не играеш игри, ще усетиш всичките им недостатъци дори при елементарно набиране на телефонен номер.

 

Xiaomi A2 е в ПЪТИ по-добро устройство по всеки един параметър. Екран, резолюция, камера, РАМта е 3ГБ, а не 1...

Link to comment
Share on other sites

Принципно мога но съм имал xiaomi и честно въобще не съм останал доволен от него . 

 

В какъв аспект не си останал доволен?

Защото ако е бил софтуера, този е с чист Андроид.

Link to comment
Share on other sites

забиваше , бъгваше , батерията беше адски слаба ... Беше с андроид и 8 ядрен процесор с 3гб рам .. После ползвах Самсунг J3 и макар и с двойно по малко рам и много по слаб процесор , нито ми забиваше , нито ми правише проблеми , а батерията беше в пъти по добра , макар и с по малко милиампери . 

Link to comment
Share on other sites

Странно.

 

Еми при това положение, Nokia 2.1.

Аз лично не бих взел толкова слаб телефон, но щом за теб не е проблем, това бих избрал от 3-те изброени.

Link to comment
Share on other sites

Е до сега ползвах самсунг с по слаб процесор и рам и не ми беше проблем бързината . Идеално ми идваше телефона но преди да го счупя де . 

... ами защо не си вземеш пак J3 - около 220-240 лв, след като си бил доволен от него.

какво точно си счупил? защото ако не е нещо по платката, всичко е поправимо.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък обратно - не знам дали бих взел вече телефон с чист андроид, след като съм с MIUI, колкото и някои хора да биха ми се смеели. Ползвам и са ми полезни толкова много от вградените в MIUI неща че...

защото преди това за всички тях (или поне доста, останалите са ми липсвали но не съм се занимавал) съм ползвал 3rd party програми, и все е имало проблеми, съвместимости, бъгове на поразия... а така вградени и честно казано освен нуждата да го рестартирам около веднъж месечно, проблеми нямам с xiaomi. Чисто софтуерно става дума.

Вероятно си имал някоя стара пръчка, последните 1-2г. доста са се подобрили, защото от по-старите и аз съм чувал доста оплаквания, до около Redmi 3.

Link to comment
Share on other sites

.. Ползвам и са ми полезни толкова много от вградените в MIUI неща че...

 

 

от чисто любопитство - кои и за какво са тези "вградените", дето ги нямаш в чистия android?

Link to comment
Share on other sites

Скоро съм нямал чист андроид и не знам, може в последните да са подобрени или добавени, но доста дреболии и не чак такива дреболии, файруола, който работи учудващо добре, записи на разговори, по-добрия мениджмънт на контрола на мобилния интернет (вкл. показанията директно в "пердето") (преди ползвах 3G WatchDog Pro или нещо подобно беше, по-функционално (функции които и без това не ползвах), но бъгаво), вградени приложения като инфраред дистанционното (и тук пробвах някои други, но бяха бъгави или изоставени или доста по-дървени), някои добри статистики за приложения (това може и да го има в чистия в подобен вид), пермишъните поне тогава бяха по-добре детайлизирани, сега може и самия андроид да са по-подробни не знам..., и други дреболии по интерфейса, за които не се сещам, все пак сравнявам с андроиди около преди 2-3г.

като цяло дори 2-3 от първите изброени са ми достатъчни.

Всъщност завчера видях един андроид 7 на едно Wiko... специално контрола и статистиките на потреблението на мобилен интернет ми се видяха също толкова дървени и нефункционални колкото беше и моя спомен от по-предни версии.

Моя (нетолкова претенциозен) начин на ползване на телефона явно предполага, че нещата от MIUI са ми напълно достатъчни като функции, апп-ове не ми забиват, освен 1-2 пъти за година и половина даже вече забравих кое беше, телефона не ми забива... А колкото до нуждата от рестарт на месеца веднъж, така беше и предния ми телефон, просто като минат 2-3 седмици и почва да се усеща леко "затрудняване" при ползване, и това след доста експерименти съм го отдал на ъпдейтите през плейстор - ако не ъпдейтвам апп-ове, горе долу няма проблем и над месец :) . Затова ъпдейтвам рядко и точно преди "плануван" рестарт :Р . Но такива болежки имат 99% от притежателите на смартфони с андроид (какъвто и да е) около мен.

 

P.S. А да, къде без фунцията за блокиране на обаждания от определени номера, филтрите там, white/black lists.. забравих да видя дали андроида имаше такава функция.

Lenovo... и аз не бих взел такова чудо, не и от ниския до среден клас.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

До колкото разбирам Леново и Моторола са едно вече ? Дали това е повлияло на Моторолата ? За нея чувам само добри неща от хората , но от Леново съм тотално недоволен и никога пак не бих взел такова чудо . 

 

Също си харесах и един Алкател X3 май беше , но и такъв не съм имал а характеристиките му са супер . Както и Sony XA1 2007 , което доста ми допада . 

Edited by MaiconDogg
Link to comment
Share on other sites

аз откакто съм минал на ios/iphone, нямам особени впечатления относно android-ските телефони ... но мога да ти кажа от гледна точка на сглобката, защото от време на време(нещо като хоби) сменям стъкла,дисплеи, платки на подобни телефони ... има евтини/бюджетни телефони, на които LCD-тата(3rd part) не са евтини. J серията на Samsung е такава. при цена на телефона около 250 лв, дисплея е 120-130 лв.(ако поръчаш от Китай, може и 80-90 да излезе) и така се получава 1/2 от цената на самия телефон, докато марки като Alcatel, Motorola, Sony, в ниския клас разбира се, са по поносими - 50-60 лв. ... та от гледна точка на "среща със земната повърхност", освен ако не си пазиш добре телефоните или не ползваш добри "предпазни" аксесоари, имай го в предвид това.

 

имал съм досег с 2-3 alcatel-а преди около година, но определено не ми допаднаха за андроидски телефони. motorolа изобщо не ми е попадала в ръцете, но казват че бюджетните им модели са ОК. nokia 3 разцъках преди 3-4 седмици и ми допадна. аз и преди това съм имал досег с nokia, но с microsoft и пак ми хареса като цяло, даже се държеше по-добре от някои телефони с андроид.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Младежи, това ксиоми бива ли го? Искам да купя на майка ми нов телефон, че стария е в трагично състояние....Нищо не знам за тези, особено пък за бюджетните такива. Нямам време да ровя из нета и да чета хиляди ревюта....Имам едно неположително впечатление от приятел, не за този модел..май беше 9t неговия...три пъти го връща за ремонт на слушалката/микрофона....и все се прецакваше след 2-3 месеца.....

 

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвах mi9 дълго време, но той е флагмен. Впечатленията са ми, че user interface на моменти е объркващ. Основният проблем е каналите с известия, който е добра идея, но на практика не работи. Т.е. възможно е човек да не разбере за дадено известие. Не дъм имал проблеми с батерията, нито със звука, дисплея беше амолед и не съм имаш проблем да ползвам телефона на светло. Мисля, че на redmi-то също е амолед. Което е добре. Обаче е redmi. Много добри отзиви съм чел за poco-така, които пак са xiaomi. Мисля, че x3 е на сходна цена. Някак си си мисля, че нещо с Android one би било по-стабилно държащо се. 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Mi A2 Lite и Android One. Нямам представа какви са тези канали за известия като на mi9.

Проблеми не съм имал, ъпдейтвам го редовно и до сервиз не съм опирал. Хардуерно съм доволен, но не помня точно около 2++ години го имам.

Софтуерно това е универсален андроид и производителя си наглася устройството за него. Не съм имал досег до imiu imu или каквото се води там.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Huawei Mate 10 pro вече три+ години с EMUI, но това е съвсем друга бира телефон, който ползвам много и за работа... Флагман е... Нали..., така..., за майка ми такова нещо не е нужно, но просто не съм убеден, че този бюджетник е достатъчно надежден.. И за това питам. Аз лично никога не бих си го купил, дори високите им версии... Но съм съвсем друг потребител с други изисквания... В крайна сметка и племенниците ми като го набарат става страшно и това ми е основната презумпция да търся по-бюджетен телефон, иначе изобщо нямаше да разпитвам.... 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Mockingbird said:

Аз съм с Huawei Mate 10 pro вече три+ години с EMUI, но това е съвсем друга бира телефон, който ползвам много и за работа... Флагман е... Нали..., така..., за майка ми такова нещо не е нужно, но просто не съм убеден, че този бюджетник е достатъчно надежден.. И за това питам. Аз лично никога не бих си го купил, дори високите им версии... Но съм съвсем друг потребител с други изисквания... В крайна сметка и племенниците ми като го набарат става страшно и това ми е основната презумпция да търся по-бюджетен телефон, иначе изобщо нямаше да разпитвам.... 

 

Дай ѝ твоя и си купи нов за себе си, какво го мислиш толкова? :) 

Идеална възможност за ъпгрейд е това, вместо след време да се чудиш как да продадеш твоя, когато му дойде време за смяна. Аз лично не бих си купил бюджетен телефон по редица причини, затова ако нямам достатъчно голям бюджет, бих гледал към стари модели телефони от миналите поколения. В твоя случай дори не е нужно да търсиш втора ръка. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to Премерете си Смартфоните // Обща дискусия

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...