Jump to content
BulForum.com

Стойка + заключалка за колело


Recommended Posts

Търся някакъв вариант да си закача и заключа колелото в мазата на блока. Искам да го заключа в случай, че разбият вратата. Стойка за стената, където се закача гумата ми харесва, но ако заключа гумата няма файда, т.к. тя се сваля със закопчалка :D Мислех си за нещо в земята, някой има ли идеи или всеки си е захвърлил колелото в мазата и го е оставил на произвола на съдбата?

Link to comment
Share on other sites

Търся някакъв вариант да си закача и заключа колелото в мазата на блока. Искам да го заключа в случай, че разбият вратата. Стойка за стената, където се закача гумата ми харесва, но ако заключа гумата няма файда, т.к. тя се сваля със закопчалка :D Мислех си за нещо в земята, някой има ли идеи или всеки си е захвърлил колелото в мазата и го е оставил на произвола на съдбата?

 

Мислиш да си оставиш кУллото в общия кориНдор на избата? Ти добре ли си? Оставяш го, отиваш у вас, броиш до 30 и нямаш кУлло!

Link to comment
Share on other sites

Не в общия коридор със сигурност. В избата - да. Но много ги разбиват. За това искам за всеки случай дори и да я разбият, колелото ми да е заключено вътре още веднъж. 

Link to comment
Share on other sites

Забрави ги тия работи, велосипеда - до леглото с верига закачена за ръката ти, няма друг вариант да го опазиш. Оставиш ли го извън апартамента е в пъти по-вероятно да изчезне. Зачети се в темите за изчезнали велосипеди в mtb-bg.com / koloezdene.com и ще стигнеш до същия извод. То дори до магазин като ходя с велосипеда - ако не ме пуснат вътре с него просто не пазарувам от там. А и след като ми откраднаха мотопеда от мазето - там и буркани с компот не държа. Като имаш на предвид, че за да стигнеш до там се минава през 3 различни заключени врати, една от които тип "бомбоубежище" с custom-lock. Зарежи...

Link to comment
Share on other sites

Човек, който ти е разбил вратата на избата няма да се затрудни с 99.9% от заключалките. На приятел му откраднаха колелото (струваше доста повече от средностатистическия автомобил в бг) от подземен гараж. 

Link to comment
Share on other sites

Вариант ти е аларма. Като писнат 130 децибела в такова тясно пространство, надали някой кокошкар, тръгнал да краде компоти ще запази хладнокръвие. 

Link to comment
Share on other sites

Вариант ти е аларма. Като писнат 130 децибела в такова тясно пространство, надали някой кокошкар, тръгнал да краде компоти ще запази хладнокръвие. 

 

И като получат един чук или едно спрейче тези 130 дебицела, кво прайм?

 

Едни от най-надеждните модели, доколкото може да се говори за надежност е този:

https://www.amazon.de/gp/product/B000P1OB40/

Има и по-евтини варианти на ABUS, които са единственият по-сносен производител за Европа. Казвам по-сносен, защото ще затрудни максимално крадеца като време, а ако няма и по-специално и скъпо оборудване, може и да го откаже. 

Link to comment
Share on other sites

Въпроса ми е как да го вкарам в земята

 

Изкопай си подземен бункер, бетонни плочи по 50 сантима минимум, арматурата от ф20 нагоре!

Вратата да е блиндирана, от един сант (поне) специално закалена стомана, четиристранна, двуредова заключваща система, която да е  подсигурена от пръстов и ирисов отпечатък, може и гласово разпознаване като допълнителна екстра. И да не забравиш постоянното видеонаблюдение както и сензорите за пространство и движение!

За всичко друго има акумулаторен флекс, болторез, спрей, екстрактори и т.н. - събиращи се в една раничка за гръб.

Отдели няколко часа и гледай клипчета в ютуб инспирирани от разкази на професионални крадци.

Времето за обезвреждане на скъпа заключваща система, струваща над 200 евро/паунда отнема максимум 5 минути. Не видях такава, която да се опъне на крадеца.

Link to comment
Share on other sites

А кол`лото за колко евро-паунда трябва да е? 14-15к? Щото яз познавам една (вече) баба, дето има такова за 7к евра (бая е живяла в Лихтенщайн) и го държи заключено на стенна стойка в мазата, плюс обемен датчик в нея, дет е свързан безжично с доста гласовита аларма във входа и до сега не са и го открадвали.

Link to comment
Share on other sites

Издразни ме втория коментар на biodesign и за пореден път губя вяра в този форум и се затвърждава мнението ми, че всички са много заядливи.

 

gado, не става въпрос колко пари е. Просто знам, че много ще ме е яд и искам да го преотвратя. Благодаря ти иначе за помощта. Май ти остана единственият свестен тип. Помня, че си писахме и в един тракер преди време.

Link to comment
Share on other sites

А кол`лото за колко евро-паунда трябва да е? 14-15к?

 

Тва вече е въпрос към собственика му. Ако иска може да си купи и 100к паунда по поръчка.

Няма смисъл да се заяждаш, вече му помогнах достатъчно на колегата ти. Само че той иска да му се даде съвет, който не съществува. Ако може да му дадеш съвет - дай го.

Казано е: Помогни си сам, за да ти помогне и Бог.

Колегата ти какво си мисли? Че като изпляка един въпрос: как да си защитя коллото за 100 лв. с катинар за 20 лв., някой ще му даде 100% верен съвет ли?

На приятелката ми и откраднаха алуминието колло за няколкостотин евро, заключено за стълбището във вход с врата с чип достъп за час време, докато вечеряме. И то го откраднаха защото не ме чу да си купи нещо святсно а купи китайска верижка за 30 лв. от веломагазин, дето и казали, че това било най-доброто :)

Сега за другото и колело наехме гараж в съседна кооперация.

Начините за колегата ти са два в неговия случай: основа, хваната с анкери за пода и на нея заварена гривна, другия е да си направи метална клетка. И в двата случая решат ли да му го вземат е лесно. Верижката се реже с китайски винторез за 50 лв., катинара на клетката да ти обяснявам ли?

Какво не разбра точно колегата ти, та мрънка?

Най-голяма сигурност има: коллото в апартамента. Тва е.

Link to comment
Share on other sites

Най-голяма сигурност има: коллото в апартамента. Тва е.

... или да си направи застраховка (вело каско), която ще възстанови евентуално откраднатото колело. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...