Jump to content
BulForum.com

Качествен headphones amplifier


Ferante

Recommended Posts

Здравейте търся си качествен усилвател, който да подобри качеството на звука на слушалките (Sennheiser HD серията).

 

Предпочитани опиции:

- DAC 24bits

- УСБ и/или Bluetooth. Ако е на УСБ да се разпознава под Линукс

- сравнително компактни размери

- не ме интерестуват врътки и копчета, тъй като така или иначе няма да се ползват.

=================================

 

Тъй като имам добри впечатления от AudioEngine си мисля дали не е добър избор някой от следните 2 продукта. Ревютата в Амазон и по музикалните сайтове изглеждат добри.

- AudioEngine B1

product_image_sq_b1_greatest_bits.jpg

 

- AudioEngine D1

 

product_image_sq_d1_1.jpg

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Аз имам този усилвател, без DAC:

 

Schiit Magni 2 (вече се предлага версия 3).

 

magni3-step-front-1920.jpg

 

https://www.schiit.com/products/magni-3

 

Не съм използвал друг за сравнение, но без проблем захранва доста капризни слушалки. Струва ми се обаче, че малко засилва високите, което може да е и от самите слушалки, които също имат доста изразени високи честоти (AKG Q701).

 

Можеш да си го вземеш в комплект с този DAC. Направени са с идеята да се съчетават.

 

Schiit Modi 2

 

modi2uber_main-1920.jpg

 

http://www.schiit.com/products/modi-2

 

Има страшно много ревюта навсякъде за тези продукти.

 

Ако бюджетът ти позволява малко повече, можеш да погледнеш и другите им усилватели / DAC-ове. Имат хибридни с лампа, както и изцяло лампови. Имат и комбинирани AMP/DAC устройства, за да не трупаш 2 отделни, щом искаш и DAC.

 

Предлагам ти тези, защото са най-евтиният вариант, за който аз се сещам, като изключим Китайските FiiO.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързия отговор. Какво ти бе съображението да не вземеш тяхен DAC?

Мисля, че няма смисъл от лампи и хибриди, тъй като едва ли ще чуя някаква разлика с моите слушалки и музикалните ми файлове. 

Link to comment
Share on other sites

Четох тук и там, и така и не успях да намеря някакво толкова сериозно подобрение от отделен DAC. Да не казвам, че изобщо не съм сигурен дали има ефект. За слушалките използвам DAC-a в Макбука, а за музика през колоните, използвам DAC-a в ресивера. На компютъра пък имам един Саундбластер ZX, който доста добре се справя с изчистването на смущенията, които могат да се предадат в сигнала.

 

По-вероятно е да усетиш ламповия усилвател, отколкото отделния DAC, освен ако нямаш някакви огромни смущения през изходите на компютъра/източника.

Link to comment
Share on other sites

Хммм, при мен мога да кажа, че 50 омовите ми слушалки вадят осезаемо по-пъстър звук през Iphone-а отколкото през вградената звукова карта на лаптоп-а (някаква Realtek HD). Затова си мислех, че DAC-а указва някакво влияние...

 

Така като гледам ми се ще да взема един bluetooth receiver за bookshelf говорители и отделно DAC/Amplifier за слушалките. Хареса ми варианта, който ти ми предлагаш - това ще даде за мегдан за надграждане вбъдеще.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Хммм. Може Realtek-а да пуска смущения. Отпред на кутията ли ги включваш или отзад?

 

Букшелфа активен ли е или си имаш усилвател за него?

Защото някои от вариантите на Schiit имат изходи, в които можеш да включиш и букшелф колонки. Така можеш да си ползваш едно устройство и само да си превключваш между слушалки и колони.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Realtech e на лаптоп-а, Latitude E74x0. Букшелфа е A5+ с активен говорител и ми се иска да му пускам музика без да се занимавам с кабели.

Ще ми трябват две устройства, тъй като имам 2 офиса. 

Link to comment
Share on other sites

Моите 50ст по темата са, че хубав DAC дава осезаема разлика, спрямо вграденото аудио. Все пак няма смисъл от колосално изхъврляне, предвид че като всяка система - качеството се определя от най-слабия компонент, а в случая такива бол, започвайки от входния сигнал. Колкото до лампите и прочие глупости - напълно безсмислено в този контекст. Хората си ги взимат само щото са секси и хипстърски.

Link to comment
Share on other sites

Shiit... IPhone не подържа стандарта :(

 

Apt X мисля, че е стандарт на Qualcomm. Може Apple да имат нещо друго аналогично сложено в iPhone-а, но със сигурност, за да го използваш, ще трябва да вземеш друго Apple устройство за приемник.

Link to comment
Share on other sites

AudioEngine b1 си подържа ААС, така че ще си паснат с iphone. Само че $190 само за DAC...бил той и безжичен.

 

Bluetooth 4.0 audio
Supported Bluetooth codecs
aptX HD, aptX, AAC, SBC

 

...And for iPad or iPhone users that don’t have aptX HD, don’t despair! MacOS (MacBook, iMac, Mac mini) include Bluetooth aptX HD, however if you use an iPhone or iPad, Apple generally uses the AAC codec and doesn’t support aptX HD. AAC sounds really good as well and you’ll still also get the extra benefit of our upsampling 24-bit DAC, so you won’t be disappointed by the sound quality if you use an iOS device with any of our Bluetooth products.

Link to comment
Share on other sites

Днес колегата донесе неговия DAC (Komplete Audio 6) в офиса да го пробвам с моите слушалки. За първи път чух с ушите си честоти, които че преди са липсвали изцяло. Та, по-отношение дали си заслужава да се купи DAC - бих казал, че повече нямам и съмнение по въпроса. 

 

img-ce-intro_paragraph_facelift_komplete

Едит: На ясно съм, че в моя конкретен случай Komplete Audio 6 не е подходящото решение. :) 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Определено не е подходящото решение. Това не е DAC в реалния смисъл на думата. Това е звукова карта за DJ, която има и DAC. :) Напълно ненужна в твоя случай. Аудиофилските продукти ще са по-подходящи, а вероятно и по-качествени.

 

Аз имам NI Kontrol 2, цял пулт. Звуковия компонент вътре е като в звуковите им карти, до колкото знам. Не съм чул кой знае каква разлика като слушам през пулта.

 

Моята карта на компютъра е Creative SoundBlaster Z.

https://us.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-z

 

Преди бях с вградената на дъно ASUS H270., която по думите на разни хора била сходна по качество като отделните. Страшно много смущения имаше обаче и в микрофона и в самите слушалки. Затова взех Криейтива и всичките дефекти изчезнаха.

Признавам, че не съм пробвал с отделен DAC, различен от този в пулта ми, но съм гледал мнения и сравнения/замервания на хора, които използват сходна на моята апаратура, в която използвам DAC (Soundblaster Z, MacBook Pro, Yamaha AV Receiver) и разлика няма.

Това се отнася за по-евтините. Дори не съм гледал сравнения с DAC-ове за по 3000лв.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съгласен :)

====================

Ще се радвам ако някой може да изкаже мнение по следните въпроси:

 

1. Тъй като съм принуден да поръчам DAC/Amp/Pre-amp за слушалките от кварталния музикален магазин, то съм изправен пред следния избор:

 - Schiit Magni 3 + Modi 2 + кабели = 860 лв

 - Schiit Fulla 2 = 330 лв

 - FiiO E10K Olympus 2 = 160 лв

 - DragonFly Black = 200 лв

При тези цени, дали не е най-удачно да взема FiiO E10K Olympus 2? Ревютата изглеждат ОК и съм наясно, че ако искам за вбъдеще по-добри слушалки, то сигурно ще ми се наложи да го замена с нещо по-добро. 

fiio-e10k-2.jpg

 

2. Мислите ли, че би имало някаква разлика в качеството на звука при различни bluetooth USB dongles, които подържат ACC & APT-X? Бихте ли препоръчали някакъв вариант? 

Идеята ми е да мога да си "закача" телефона през bluetooth USB dongle на лаптопа. В случай, че FiiO E10K Olympus 2 е също свързан с лаптопа и със слушалките ми, то би трябвало да мога да си слушам музика от телефона директно на слушалките. 

 

3. Какви streaming услуги бихте препоръчали за слушане на музика в FLAC формат? 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съгласен :)

====================

Ще се радвам ако някой може да изкаже мнение по следните въпроси:

 

1. Тъй като съм принуден да поръчам DAC/Amp/Pre-amp за слушалките от кварталния музикален магазин, то съм изправен пред следния избор:

 - Schiit Magni 3 + Modi 2 + кабели = 860 лв

 - Schiit Fulla 2 = 330 лв

 - FiiO E10K Olympus 2 = 160 лв

 - DragonFly Black = 200 лв

При тези цени, дали не е най-удачно да взема FiiO E10K Olympus 2? Ревютата изглеждат ОК и съм наясно, че ако искам за вбъдеще по-добри слушалки, то сигурно ще ми се наложи да го замена с нещо по-добро. 

 

 

 

2. Мислите ли, че би имало някаква разлика в качеството на звука при различни bluetooth USB dongles, които подържат ACC & APT-X? Бихте ли препоръчали някакъв вариант? 

Идеята ми е да мога да си "закача" телефона през bluetooth USB dongle на лаптопа. В случай, че FiiO E10K Olympus 2 е също свързан с лаптопа и със слушалките ми, то би трябвало да мога да си слушам музика от телефона директно на слушалките. 

 

3. Какви streaming услуги бихте препоръчали за слушане на музика в FLAC формат? 

 

Малееееее, какви са тия цени бе? Как $200 са 860лв?! Това е някаква шега.

Fulla-та е мъничък. Не знам дали ще ти задоволи изискванията.

 

За Блутуут донгълите със сигурност ще имаш разлика в качеството. Не мога да ти препоръчам обаче. Подобно нещо съм си купувал само за AUX-а в колата и дори не съм го закачил още.

 

Музика във FLAC формат до колкото знам се предлага само от Tidal. Останалите Hi-FI стрийминг платформи или не предлагат стрийминг на мобилни устройства (Deezer), или не звучат добре според хора, които са ги тествали.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление това са цените. Не знам защо, но всички Schiit продукти бяха "напомпани" здраво. 

 

Имаш ли някави допълнителни съображения към FiiO E10K? 

 

Мерси - ще пробвам Tidal ;)

Link to comment
Share on other sites

Защо не ги поръчаш онлайн? Няма ли как?

В коя държава се намираш в момента? Аз си го поръчах от САЩ до България, платих си таксите директно в пощата и нямах никакъв проблем. Имаше си всичката документация и декларации, които са нужни за обмитяването и директно си пишеше колко трябва да платя. Без обикаляне по митници и т.н.

 

Нямам. Добри отзиви съм чувал за FiiO-то.

Link to comment
Share on other sites

Неприятно. Можеш ли да поръчваш Massdrop?

 

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-liquid-carbon-x-sdac-dac-amp

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-grace-design-standard-dac-balanced

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-o2-amplifier

 

Ако решиш да поръчваш, мога да ти дам линк за $10 отстъпка. И аз ще получа $10 за следваща поръчка ако ти купиш.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Неприятно. Можеш ли да поръчваш Massdrop?

 

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-liquid-carbon-x-sdac-dac-amp

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-grace-design-standard-dac-balanced

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-o2-amplifier

 

Ако решиш да поръчваш, мога да ти дам линк за $10 отстъпка. И аз ще получа $10 за следваща поръчка ако ти купиш.

 

Стана ми интересно, но за съжаление никовете са "празни". Най-вероятно иска регистрация или ти си дал логнат в акаунта си.

 

И аз съм слушал само положителни неща за FiiO-то. Имаше и едни български, но като не ги намирам...

 

EDIT: намерих ги https://audioplatinum.com/

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Не съм дал линкове към акаунта. Пробвай пак. Понякога иска регистрация първия път, но после ги показва.

 

Сега проверих. Явно не ги показва вече изобщо.

 

Ferante, ако нямаш акаунт кажи, ще ти ги изкарам.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...