Jump to content
BulForum.com
Sign in to follow this  
skazy

Tablet/Laptop Asus Transformer T100TAM

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Скоро се сдобих с въпросната машинка и ми върши добра работа, но понякога през свободното време реших да разцъквам стари игрички. Погледнах в youtube кои игри вървят и си харесах няколко, но има проблем. Примерно си свалих NFS Underground 2 и първите 5-10мин. върви глатко и после започва яко да насича, а в тубата по клиповете си върви перфектно. Така е и с други игри, но всички вървят добре през първите 5-10мин. Взех го с инсталиран Win10 Pro. Въпроса ми е какво мога да направя за да го забързам малко в игрите? Дали ако му инсталирам Win10 Home който е малко по улекотен ще се справи по-добре? Махнал съм всички анимации на windows-а и съм изключил всички ненужни програми в background. Не съм сигурен дали темата ми е за тук, за това ще помоля модераторите да я преместят в правилния раздел :) Благодаря предварително на отзовалите се! :)

Ще те разочаровам, но процесорчето изглежда изключително слабо и подозирам, че след тези 5-10 минути започва да прегрява. За да намали топлината, процесорът си намаля честотата и съответно губиш производителност. Затова започва да ти сече.

Интересното е, че четох из чуждестранни форуми и има огромен списък с игри които хората играят без проблем. Игри като CS:GO, Diablo 3, Doom 3, Dota2, League of legend за които се изисква доста повече ресурси от NFS която аз пробвах. Все пак е с по-силния процесор като на Т200 модела Atom 4 cores 1.46 - 2.39Ghz. Все пак може и да си прав, но как го правят останалите хора? Все още имам някаква надежда :D

Ако проблема ти беше в Windows-а нямаше да имаш дори първите 5-10 минути гладка игра. Проблема е по-скоро това, което каза The AnGeL. Ако наистина хората играят въпросните игри без проблеми, то значи имаш дефект в охлаждането. Провери температурите на компонентите с една AIDA64, когато играеш и ще веднага ще си проличи дали има проблем.

Днес не издържах и качих win 8.1 Pro. Вече 1 час играя NFS с 50-70FPS без да е лагнал за секунда дори. Явно все пак проблема не е в Windows 10, а в драйвърите за него. Поне аз по друг начин не мога да си го обясня. Благодаря все пак, че дадохте мнение :)