Jump to content
BulForum.com

Електронни разплащания и трансфер на пари

Recommended Posts

On 3/1/2021 at 2:24 PM, RaptoR said:

БУРКАНБАНК!!!

Много ама много скоро родните банки ще въведат отрицателна лихва...имаш банков депозит-плащаш за да са ти парите в банката.Е тогава вече ще има буркан банк със сигурност....

• Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...
Posted (edited)
On 11/10/2020 at 6:03 PM, Lucky Luciano said:

От няколко месеца, Уникредит са тотални идиоти...

On 11/18/2020 at 5:42 AM, HEMO said:

Уникредит правят доста неща в посока подобряване на онлайн услугите,главно под натиск от многото си потребители.Аз съм писал няколко пъти имейли...

Свежа случка от днес по въпроса с имейлите...

Изпращам имейл до обявения на сайта адрес. След малко получавам отговор, че съобщението ми не може да бъде доставено, защото кутията на едикойси служител е пълна:

PostMaster@unicreditgroup.bg via mx01.bg.unicreditbulbank.bg

Неуспешно доставяне до следните получатели или групи:

xxxxxx.xxxxxx@UniCreditGroup.BG
Пощенската кутия на получателя е пълна и в момента не може да получава съобщения. Опитайте се отново да изпратите своето съобщение по-късно или се обърнете директно към получателя.

Следната организация отхвърли съобщението ви: BGSEXCHMDC02.ucb.lan.

Диагностична информация за администраторите:

Генериращ сървър: BGSEXCH3DC04.ucb.lan
xxxxxx.xxxxxx@UniCreditGroup.BG
BGSEXCHMDC02.ucb.lan
Remote Server returned '554 5.2.2 mailbox full; STOREDRV.Deliver.Exception:QuotaExceededException.MapiExceptionShutoffQuotaExceeded; Failed to process message due to a permanent exception with message Cannot get ID from name.

Разговор по телефона:

- Здравейте, изпратих имейл, но се върна съобщение, че кутията на xxxxxx.xxxxxx е пълна и съобщението ми не може да бъде доставено.

- Не се притеснявайте, господине. То така си дава, но няма проблем и съобщението Ви е получено.

- И не е необходимо да правя нищо друго?

- Не, не. Всичко е наред.

- Доколкото разбирам, не е първият случай и сте наясно с проблема, но нищо не сте направили. А дали се сещате как изглежда тази ситуация през погледа на клиентите ви?

- Амиии.... Ъъъъъъ... Работи се по отстраняване на проблема, господине!

Speechlesssss. :censored2: :censored2: :censored2:

Edited by plameni

Още по темата с Уникредит. Мой човек си вкарва пари в картата на банкомат с депозитар. Депозитарът бъгва и задържа парите, след което блокира. Сумата е 4000 и нещо лева, които моят човек си получи по сметката след 10 /ДЕСЕТ/ работни дни! Последвало е закриване на сметките на 3 фирми и 6 физически лица. През цялото време по телефона, Уникредит са се оправдавали с Vip Security, с които имали договор за обслужване на банкоматите и по договор, срокът бил 14 дни. И понеже доста са се правили на ощипани заради Vip Security, моят човек звъни там, където казват, че е така, но срокът от 14 дни е бил изискан от Уникредит, като най-ниска цена по договор, тоест те могат да обслужват банкоматите и на 24ч., но тогава договорът ще е по-скъп и неизгоден за Уникредит и те не са го приели, като са предпочели 14 дневен срок. Изобщо ТОТАЛНИ ИДИОТИ!

Днешно време все още не може да разчита човек изцяло на електронните обслужвания (в т.ч. банкомати, плащания с карти..). Аз И затова не бих ползвал банкомат за подобна сума (4000 лв). Може би до 300-400 лв, каквито макс съм вкарвал (на ПИБ), и честно казано досега (вече над половин година) не съм имал никакви проблеми. Веднъж депозитарната функция на банкомата не работеше и беше така цяла една седмица. И те се оправдаха с някаква външна фирма, която ги обслужвала.

Иначе горе мейла, що ми се видя име на машина във вътрешната им мрежа BGSEX... нещо си :lol:, па може да идва от BGS EXCHANGE нещо си, ама надали :D .

3 hours ago, Lucky Luciano said:

Още по темата с Уникредит. Мой човек си вкарва пари в картата на банкомат с депозитар. Депозитарът бъгва и задържа парите, след което блокира. 

Преди няколко дена това се случи и на един приятел :D Доколкото разбрах ако искаш да депозираш по - малка сума от 5000лв от банката те пращат на банкомат :D В неговия случай му върнаха парите за 3-5 дена :)

При него се оправдали с това, че банкомата не приемал повече от 20 банкноти, а не 50 както пишело на екрана.

Георги sent Yesterday at 10:53 AM
Machine o
7 hours ago, Lucky Luciano said:

Още по темата с Уникредит. Мой човек си вкарва пари в картата на банкомат с депозитар. Депозитарът бъгва и задържа парите, след което блокира. Сумата е 4000 и нещо лева, които моят човек си получи по сметката след 10 /ДЕСЕТ/ работни дни! Последвало е закриване на сметките на 3 фирми и 6 физически лица. През цялото време по телефона, Уникредит са се оправдавали с Vip Security, с които имали договор за обслужване на банкоматите и по договор, срокът бил 14 дни. И понеже доста са се правили на ощипани заради Vip Security, моят човек звъни там, където казват, че е така, но срокът от 14 дни е бил изискан от Уникредит, като най-ниска цена по договор, тоест те могат да обслужват банкоматите и на 24ч., но тогава договорът ще е по-скъп и неизгоден за Уникредит и те не са го приели, като са предпочели 14 дневен срок. Изобщо ТОТАЛНИ ИДИОТИ!

Същата работа с Дск само че там чакахме 1(един!) месец за задържани 2500 от банкомат.Колега се позабавя малко над времето и банкомата прибира и картата и парите.Повечето банкомати на банките се обслужват от Вип и още една фирма.На тях приоритет им е банкомата да е постоянно онлайн,и да има пари,срока е до два часа(инфо от бивш техен шеф).Депозитната част на банкоматите е отделна,при гаф се прави ревизия с комисия,при съмнение за фалшиви пари експертиза и тн.