Jump to content
BulForum.com

Възможно изчезване на Microsoft Office, след ъпдейт на Windows 10


plameni

Recommended Posts

Днес ми се оплакаха за изчезване на Microsoft Office, след ъпдейт на Windows 10.
Първата ми реакция беше, че няма как подобно нещо да се случи, но имайки опит с Майкрософтските бози, все пак направих проверка.

Оказа се, че има доста такива случаи, при това с различни версии на MS Office, а от съпорта на Майкрософт все още не предлагат адекватно решение
 
 Microsoft Office Disappeared after Windows 10 update
 
Така че, имайте поне още едно наум относно ъпдейтите...

Link to comment
Share on other sites

И други се налага да 'изчезнат'. На мен Corel X3 ми спря след последния ъпдейт. Или трябва да удължат поддръжката за 7цата или да пуснат олекотена версия за работа. Вече прекаляват.

Link to comment
Share on other sites

Хах, интересно :))
До тук единственото което ми прави проблеми при големите им ъпдейти е тоукън генератора ми. Но за него е и очаквано.

Link to comment
Share on other sites

Който намери LTSB версия, по-добре да ползва нея ако иска да запази разсъдъка си с подобни проблеми.

Аз ползвам Server 2016, който поначало е LTSB и получава 'нормалните' ъпдейти, каквито и предни виндовси. От доста месеци не бях ъпдейтвал, но преди седмица се наложи да го направя заради едни наложени ъпдейти на RDP, без които нямаше да мога да се свързвам със сървърите, така че не винаги човек има особен избор и да забрани завинаги ъпдейтите.

След ъпдейта не виждам проблеми, уж. Но и ъпдейтите засега не са ми feature-такива, дано скоро да няма такива. 10-ката ми още е 1709, инсталирана начисто, не смятам да я ъпдейтвам докато нещо съвсем не се наложи - тя ми е почти само за игри и офлайн бекъпи на другия OS.

 

Ако наистина се случва това с изчезване на Офиса, наистина е прекалено. Ако ми се случи нещо такова, ще озверея, буквално. ВИНАГИ преди ъпдейти си правя имидж на OS-a, винаги!

Това "изчезване" доколкото четох е само на шорткътите, верно ли е..

Link to comment
Share on other sites

Май не е само до шорткъти:

 

...you may notice some app entries missing in the Start menu, and they won't appear in the App list or the Live Tile section.

In addition, searching for the app will only show the result to get it from the Microsoft Store, but the Store would say that the app is already installed on your PC.

Link to comment
Share on other sites

Да, това имах предвид - сърча не го намира, той търси май шорткътите само.

Въпроса е ако се отиде в инсталационната директория на Word примерно и ако е там екзето, да се стартира директно от него...

Нещо не ми се вярва да изчезне и като инсталация. Това би било епично.

Link to comment
Share on other sites

Дори да е така, явно възстановяването ще е епично... щом от съпорта на MS предпочитат да го направят с преинсталация:

 

At the end I called the MS help who signed on to my surface pro and reinstalled it. Now all is well.

Та както казах в началото, все още не се предлага адекватно решение.

Link to comment
Share on other sites

Точно съпорта на М$ се слави като един от най-калпавите и некадърните. Най-лесно вероятно за тях е било да ударят един преинстал, защото за друго не са се сетили. Винаги с балтията.

Ако все пак някой с този проблем може да потвърди дали екзетата стоят и работят ако се стартира директно от тях...

Доколкото видях, май не се появява само от последните ъпдейти, а и отпреди месеци има такива случаи. Интересно от какво зависи при някои да няма проблем. Във форума явно не влизат много хора, че да има вероятност повече хора да видят темата и да са имали проблема.

Не ми се занимава във виртуална машина да тествам, доста време ще отнеме, защото май имам една 10-ка, но нямам офис на нея.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ще използвам темата, понеже не виждам по-подходяща.

Кажете, моля, аналог на Ексел за Виндовс, който да може да отваря и редактира хлс файлове.

Програмката трябва да е малка и семпла , но да върши работа.

 

Търся нещо подобно на Атлантис за Word.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, torbalan said:

Ще използвам темата, понеже не виждам по-подходяща.

Кажете, моля, аналог на Ексел за Виндовс, който да може да отваря и редактира хлс файлове.

Програмката трябва да е малка и семпла , но да върши работа.

 

Търся нещо подобно на Атлантис за Word.

LibreOffice?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...