Jump to content
BulForum.com

Проблем! Ch.FX5900XT & TV 16:9, Help!


Recommended Posts

От скоро съм с видеокарта Chaintec GeForce FX5900 XT. До преди нея винаги съм бил с Радеончета Та проблема ми е следния :

Телевизора ми е широкоекранен (16:9) и не мога да си подкарам филмите в такъв формат. Както се гледа на екрана на PC'то ,така е и на телевизора,отвратителните черни ленти от горе и от долу си седят. А при Радеона беше много лесно. Properties на видео картата и там си пусках Theatre Mode -> 16:9 и готово. А тук такава опция няма

Препоръчваха ми да пускам филмите със някакви програми различни от Media Player но не става.. Като се пусне 16:9 (от някоя програма например) и разпъва картината.. лошо Намерих в нета една програма TvTool която е за Nvidia видеокарти.. та там имаше някаква настройка за widescreen ама нищо не става.. Ако някой знае правилно решение на проблема ми, моля да помагате Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

Моят телевизор е също 16:9, а и съм с Chaintec GeForce FX5900XТ. :D

За съжаление от както си взех картата не съм си свързвал компютъра с телевизора. Преди бях с FX5200 и си нямаше никакви проблеми с разтягането на картината. Е, ама никога не съм бил с Медия преара или някъв тиви тул. Винаги съм ползвал само MV2Player :punk на мен си ми харесва и копчетата на нумлока разтякат картината както си искаш.

Погледнах сега наскройките и те са различни - мисля че е от драйвера на нВидия. Не съм експерт и се надявам някой друг да ти помогне, че може и мен да ме заинтересува някой ден. ;)

Link to comment
Share on other sites

а как си правиш настройките на TVOut'a ?

Отиваш на настройките на драйвъра. На менюто nview display mode избираш clone. Оставящ телевизора secondary display. Избираш му Pal only система. После отиваш на менюто overlay control избираш на full screen device secondary display. И готово. Сега и на монитора и на телевизора се гледа едно и също. Ако не искаш clone избираш single

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...