Jump to content
BulForum.com

Очила за шофиране


poznai

Recommended Posts

Някой използва ли очила за шофиране?

 

От кратко разучване, разбрах, че тези двете марки предлагат нещо добро по темата, но и цените им са бая "добри"

 

http://www.drivewearlens.com/effect.php

 

https://www.zeiss.com/vision-care/en_de/products-services/spectacle-lenses/drivesafe-lenses.html

 

300-600 лв....

 

Някакъв задоволителен аналог на сносна цена?

Link to comment
Share on other sites

Китайските полуполяризирани аналози - струват едноцифрено число в долари, но не мисля че ще се спреш на тях щом си се прицелил във високия марков клас, иначе не са лоши. То жълтото няма и как да го поляризираш напълно както при слънчевите очила например. Само имай предвид, че каквито и да вземеш и без значение колко струват, през нощта винаги ще ти правят още мъничко по-тъмно, защото това си е вид филтър, който спира и част от полезната светлина...освен ако не са някои активни разбира се и през нощта не изключват филтъра.

 

П.П. Понеже съм с лек диоптър, в колата ползвам очила и към тях съм си взел няколко клипса за слънце (с различно затъмняване) между които имам и един такъв жълт за мъгла и нощно. Определено върши работа и очите не се изморяват при дълго взиране в мъгла примерно. Веднъж карах и с едни подобни на Полароид - не видях да има особена разлика във видимостта, освен че ония бяха доста по-скъпи. А в ежедневието от доста време когато е облачно като днес, винаги ходя с едни поляризирани жълти очила (със зеленикава ивица горе и с градация отгоре-надолу), с които съм си свикнал. ;)

Link to comment
Share on other sites

Помагат ли при каране вечер, че мен лично са ми малко по-фоточувствителни очите и фаровете на колите доста ме дразнят

Link to comment
Share on other sites

1. Остаряваме, няма как - остаряваме.

2. Заляти сме от дараци с нерегулирани фарове и всевъзможни некадърни крушки от Руския пазар и подобни сергиджийници... 

Link to comment
Share on other sites

Помагат ли при каране вечер, че мен лично са ми малко по-фоточувствителни очите и фаровете на колите доста ме дразнят

 

И аз съм така. На мен доста ми помагат.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам китайски ментак. Понеже съм с немалък диоптър, оптиката ми е на клипс, с допълнителна поляризация и анти-рефлексна обработка. Определено много ми помагат през нощта. През останалото време карам с обикновените цайси.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...