Jump to content
BulForum.com

Viber за десктоп


tedy

Recommended Posts

Понеже скайп от 1г. спрях да ползвам (повечето знаем принципно защо), ползвам Viber за десктоп, той е (беше) по-читав, ненатрапчив, нетромав, и работещ нормално. Поне доскоро. Едно на ръка че отдавна не синхронизира съобщенията навреме (ако изобщо)с  телефона, но от няколко месеца са му вкарали насилствен автоъпдейт, който по принцип не би ме дразнил толкова, колкото попъпа, който изскача поне веднъж дневно на преден план на десктопа, подканващ да се ъпдейтне!

 

Този попъп АДСКИ ме дразни, най-вече заради опасното изскачане на foreground докато в момента правя или пиша нещо усилено и често дори БЕЗ да го видя (понеже е светлосив и съвпада с доста от фоновете ми на други програми) му натискам Ентер и се почва едно ъпдейтване и т.н. Утре може да ме попита "Искаш ли да ти е** ******", това за мен е много опасно поведение.

Ще го махам със сигурност ако не намеря решение.

Някой има ли решение на този ужасен проблем? Да е гледал към какви ИП-та или домейни се свързва за ъпдейт за да ги спра във файруол/рутер...

Не виждам нито специални екзета, нито друг начин, по който да го спра това веднъж завинаги и само когато аз реша, да ъпдейтна.

Link to comment
Share on other sites

Как кой.. последния за Windows, официалния. Какъв друг има..., то даже и "метро" версия не знам дали има, но аз от такива приложения бягам като от тамян.

Link to comment
Share on other sites

Решението (поне за мен) е само едно. Мини на линус. Аз се преродих след като спрях да ползвам всякакви win бози. Вайбъра не ми е обновяван от 2016г. (от когато е последната версия за линукс) и всичко си работи без проблем. Със скайпа беше същата работа (не съм имал ядове), но спрях да го ползвам поради други причини. 

Link to comment
Share on other sites

Защо аз имам нормален, нетромав, прилично работещ Вайбър и абсолютно никакъв попъп по никакъв начин никъде не се е появил? Странно... Веро рядко го ползвам и в никакъв случай не го държа постоянно включен, но определено нямам проблеми с него.  

Link to comment
Share on other sites

Той прилично работи, иначе нямаше да го търпя толкова време, дори преглътнах многото рам дето гълта (300+МБ), но трябваше да свиквам с множество дребни пе***стии около интерфейса, но при липса на по-добри и ползвани от контактите алтернативи, се търпеше. Но този попъп вече за мен лично излезе от всякакви граници на търпимост. С този попъп имам проблем. И търся как да се премахне или да не чеква за нови версии автоматично.

Линукс ако последната версия е от 2016, то е ясно защо там не изскача нищо. Линукс не е решение за мен по множество причини, които не са тема на разговор сега. Там има пък други мизерии и с други програми и т.н. ако тръгнем по тоя път. Не ми в Виндовса виновен, той си ми работи отлично и т.н.

Имах намерение с Autohotkey да напиша скрипт, който да следи за тоя попъп, но тъкмо да го изчакам за да го видя properties с които да го бастисвам, той се появява по средата на някаква работа и без да искам го ОК-вам и сега трябва да се сетя след 2-3 дена като излезе нова версия да го чакам.

Link to comment
Share on other sites

Как кой.. последния за Windows, официалния. Какъв друг има..., то даже и "метро" версия не знам дали има, но аз от такива приложения бягам като от тамян.

 

Има 2 версии за Уиндоус. Една нормална и една като Windows App. Аз ползвам втората като се наложи и нямам проблем. И интеграцията ми харесва повече отколкото с тъпата stand-alone десктоп версия.

 

Само ме дразни факта, че ако прочета съобщението на едно място, не ми го маркира като прочетено на другите устройства. Сууууууууууууууууууууууууууууууууууупер дразнещо, но това е щото "Вайбър е супер".

Link to comment
Share on other sites

То само това да беше. Това е редовен номер (макар не винаги), а освен това от едно известно време и цели съобщения не се синхронизират с мобилния телефон - просто липсват тотално половината съобщения, които получавам, и не се появяват и дни след това. Някоя от новите версии явно причини това. Както винаги, само с вайбър е това. От поне 2г. вайбър като ми звънят, телефонът не звъни изобщо, а след това получавам нотификации за пропуснати NN на брой повиквания. На десктопа звъни. Естествено само при вайбър (като изключим миналото лято, че имах проблем и с другите, но след лятото вече не).

А от вчера или оня ден като ъпдейтнах на телефона - ново двайсе. Вече не мога да изключа вибрацията на вайбър. Махнали са опцията, и като цъкна там долу, просто ме редиректва към системните настройки за звук и вибрации, където са си стандартните, и вибрация е включена само ако е на тих режим. Да, но не - вайбър вибрира при всяко съобщение, което ме подлудява, особено ако е на твърда повърхност, пък недай си боже през нощта някой да пише. Тотално ла**о го направиха и вайбъра, за съжаление :( .

P.S. Става дума за MIUI/xiaomi телефон. До оня ден си беше наред, даже на човек от семейството пак с xiaomi, но още не ъпдейтнат, си стои опцията нормално, с чекбокс.

Само да вметна, че вайбъра като интерфейс (на тела) и начин на работа, НАЙ-много ми допада, и ми е най-интуитивен! Но пък го направиха най-бъгавия, тромав и едвам полу-работещ.

Link to comment
Share on other sites

Вайбъра е боклук за мен от самото начало. Аз не виждам никакво положително развитие. Проблемите, които съм имал в самото начало - ги имам и сега.

 

Пробвай приложението за Windows 10. По-добре е от другото и може да ти реши проблемите.

 

А това с вибрацията и при мен го няма. Явно са го махнали, но дори не знам дали някога е било налично.

Link to comment
Share on other sites

На друг тел, неъпдейтван от около седмица, я има опцията работеща с чекбокс и не вибрира. Аз ъпдейтнах преди 1-2 дни и опцията като я натисна, просто ме закарва на системните звук/вибр. настройки, където няма нищо полезно - там е настроено просто да вибрира при Тих режим. Ще пробвам да махна оттам изцяло тази вибрация да видя дали ще има ефект.

В "началото" преди около 2-3г. нямах почти никакви проблеми с вайбър, работеше най-добре от всички. Малко по малко го развалиха, и всички критични за едно IM приложение функции вече почти не работят при мен, за семейството, за нашите, и които познавам общо взето. Единствено на десктопа, като изключим попъпа за ъпдейт, изглежда работи нормално и праща и получава навреме.

 

За Апп-а, аз съм с Win2016, където всичко метро е орязано, и даже не съм сигурен дали метро апп ще тръгне. А и нямам никакво намерение да пробвам, имам хронична непоносимост към тъч боклучави неща, които са за мобилни устройства, върху десктоп OS.

Явно само мен ме изкарва от равновесие тоя изскачащ попъп за нова версия, и явно ще чакам новия попъп за да опитам да го разкарвам на мига със скрипт, защото като махнахме скайп, то не остана друг масов месинджър, който да ползват повече хора :( . Telegram за мен е най-добрия, с най-добрия (нелаком, стабилен и работещ) десктоп клиент, но естествено като всичко хубаво - там имам най-малко хора, и всички не са влизали от седмици/месеци.

Link to comment
Share on other sites

За Апп-а, аз съм с Win2016, където всичко метро е орязано, и даже не съм сигурен дали метро апп ще тръгне. А и нямам никакво намерение да пробвам, имам хронична непоносимост към тъч боклучави неща, които са за мобилни устройства, върху десктоп OS.

Явно само мен ме изкарва от равновесие тоя изскачащ попъп за нова версия, и явно ще чакам новия попъп за да опитам да го разкарвам на мига със скрипт, защото като махнахме скайп, то не остана друг масов месинджър, който да ползват повече хора :( . Telegram за мен е най-добрия, с най-добрия (нелаком, стабилен и работещ) десктоп клиент, но естествено като всичко хубаво - там имам най-малко хора, и всички не са влизали от седмици/месеци.

 

"Metro" умря с Windows 8.

Това е UWP app. Направен си е за десктоп, просто е интегриран в операционната система, има подобен дизайн и нотификейшъните се появяват там, където се появяват нотификейшъните на Windows 10, което мен ме устройва чудесно.

 

На 2016 няма как да го сложеш така или иначе (какъвто и да е тоя Уиндоус). Само за Windows 10 e UWP.

Link to comment
Share on other sites

Мислех, че е ясно, че не говоря буквално за метро-аппс каквито бяха при излизането на Вин8..., а т.нар. мъгляво UWP, чиито цели, една от които е универсализиране и за различни устройства, един вид наследник на метрото.

Мен лично ми е все едно как точно е реализирано дадено приложение (ех, къде отиде "програма" от едно време, та стигнахме и до "апп"..), доста приложения си изкарват нотификации в стил Вин10, самия стандартен вайбър ме устройва напълно, с изключение на попъпа. Какви интеграции, какви чудеса повече да искам от него..

 

Колкото до WIn2016, как "какъвто и да е...", това е сървър аналога на Win10 LTSB (1607). И да, официално не поддържа УВП.

И ако приложение, което е "UWP" няма версия/аналог за Windows Server, за мен то автоматично отива в графа "напълно безполезни" - всяко приложение трябва да може да върви на сървър, най-малкото заради възможността сървъра да се ползва по предназначение - за сървър, с примерно множество потребители работещи в него. Ако вайбър спрат нормалната десктоп версия, целия месинджър за мен отива в коша.

Може би това идва от факта, че примерно телефон с Windows почти не познавам нормален човек, който да ползва, таблет/convertible тук таме се срещат, но при мобилните отдавна има далеч по-ползвани OS, като усещам, че и при лаптоп/големи_тъч_таблети non-Windows OS все по-често се ползва успешно. На такава машина и без това сериозна работа не може да се върши, а се прави на десктоп.

Но това вече е отделна тема. Ако имат UWP app, явно аз не мога да го ползвам. Честно казано, вече и не искам. Със сигурност и той би бил нагъл, то не е до това каква платформа ползват, а как пишат за нея - за всяка платформа могат да из***ат миризливи кафяви кренвирши.

Link to comment
Share on other sites

Аз го ползвах на мак и беше същата работа. Този поп ъп искача по всяко време и е супер дразнещ ... След 4-тия път не издържах и го затрих... В момента доста хора почнаха да мигрират към телеграм и съм доволен от този факт :)

Link to comment
Share on other sites

Аз вече даже не смея много да агитирам за Телеграм, защото по законите на софтуера, ако се напълни там и мигрират много хора, неизменно ще последва съдбата на скайп, след това вайбър.

Общо взето мога да агитирам само най-важните ми контакти, ако реша да зарязвам вайбър. Телеграм поне, и за андроид, и за windows, е достатъчно лек, не изисква много памет, бързо стартира и работи, и не би натежал дори на по-стари телефони, ми се струва.

То този пост май пак може да се счита за агитация.. :D

Link to comment
Share on other sites

В последно време и аз заложих на Телеграм. Повечето хора с които ми се налага па пиша го ползват. Дано руснаците да не го продадат и да стане като скайп и вайбър.  

Link to comment
Share on other sites

Google Allo е много добре също. Жалко, че никой не го ползва.

А и много важна характеристика на приложение за IM за мен е да има уеб клиент.

 

Telegram изглежда доста добре. Ако с времето, хората в БГ решат да заменят тъпия Вайбър с Телеграм, с удоволствие ще се прехвърля и даже няма да се оплаквам грам.

Link to comment
Share on other sites

За мен пък много важна е да има читаво работещ Windows клиент - няма начин на телефона да пиша фермани.

Дори да е уеб-базиран, Electron-базиран, дори java базиран, стига да е читав, вече и памет не гледам.

За Hangouts (заради само един важен контакт) ползвам YakYak в Виндовс, достатъчно стабилен и синхронизира нормално. Официалния хангаутс за виндовс реално е приложение/адон за Хром, и е адски нестабилен, боклук с 2 думи.

Друг приоритет ми е да е all-in-one, т.е. поне читави аудио разговори да има. Само така като цяло нещо има шанс да стане по-ползвано. Не искам отделни приложения за чат, за аудио, за видео... Скайп затова беше много популярен, а Телеграм се справя и с аудио частта. Аз там имам 5 души и никой не е влизал в близкия месец, освен някой от семейството за проби (само).

 

Да кажа, че поне под андроид (MIUI) успях да изключа вибрацията само за Viber, той miui си има опция, бях забравил, per-app да задавам различни разрешения, вкл. дали да му е позволено да вибрира. И реших този проблем. Остана този с десктоп попъпа.

Аз не смея да се радвам и на Телеграм, въпреки че не го ползва никой почти - ако се заползва, ще го осе*ат със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

За Hangouts (заради само един важен контакт) ползвам YakYak в Виндовс, достатъчно стабилен и синхронизира нормално. Официалния хангаутс за виндовс реално е приложение/адон за Хром, и е адски нестабилен, боклук с 2 думи.

 

Аз си го използвам през gmail.

Освен това: https://hangouts.google.com

Link to comment
Share on other sites

За мен пък много важна е да има читаво работещ Windows клиент...

Пробвал ли си whatsapp?Има и уеб версия,аз осново по него говотя с чужбина...Не знам защо вайбър е толкова популярен у нас,из Европа масово ползват или месинджъра на ФБ или whatsapp...

Link to comment
Share on other sites

Пробвал ли си whatsapp?Има и уеб версия,аз осново по него говотя с чужбина...Не знам защо вайбър е толкова популярен у нас,из Европа масово ползват или месинджъра на ФБ или whatsapp...

Аз него ползвам интензивно за аудио разговори от 2+ години, и почти само него. Най-стабилен за това. И за чат е Ок, но точно ползването на десктоп версията ме спира да стане основен (наред с това че освен със семейството, също почти никой от контактите ми не го ползва, имам 6-7 човека, от които само 2-ма по-често се мяркат).

При Whatsapp изключително много пък ме дразни, че за да работи десктоп версията, на телефона се появява (след активирането на десктопа) постоянна 24/7 нотификация в статуса за това че акаунтът е с работеща версия на десктоп. Тази нотификация ми боде очите! Самия десктоп клиент е поредния "метро"-шит, който криво ляво става.

 

Между другото тествах последния скайп (естествено в VM) - очаквано на вид напълно "метровизиран", осакатен изцяло от опции, и няколко големи проблема/бъга, които просто ме накараха да тегля 2-3 майни и с усмивка да го изтрия.

Link to comment
Share on other sites

При Whatsapp изключително много пък ме дразни, че за да работи десктоп версията, на телефона се появява (след активирането на десктопа) постоянна 24/7 нотификация в статуса за това че акаунтът е с работеща версия на десктоп. Тази нотификация ми боде очите! Самия десктоп клиент е поредния "метро"-шит, който криво ляво става.

 

Използвам уеб версията аз и нямам такава икона.

Link to comment
Share on other sites

Днес изскочи проклетия попъп за нова версия на Viber. Тоя път го инспектирах с AHK winspy.

Това си заслужава цял ahk процес да оставя да стои резидентен.

Разкарвам попъпа на мига със следния скрипт (е, дали е на мига ще се види на следващото изскачане днес или утре, но като стартирах скрипта, на мига изчезна попъпа).

Макар че можеше да мачвам стриктно без да проверявам за неестествен размер на прозореца (< 200), трябваше да държа попъпа видим докато пиша скрипта за да го тествам, защото да не мачне основния прозорец, който се оказа, че title-то му е с GSM номера. но и така става.

SetWorkingDir %A_ScriptDir%
SetTitleMatchMode 3
Loop {
  WinWaitActive, Viber ahk_exe Viber.exe
  WinGetPos, vx, vy, vw, vh
  if (vh < 200) {
    Send, {Esc}
  }
}

Едит: Всъщност понеже кодът е малко по-голям при мен, сложил съм му log-ване, превключих на SetTitleMatchMode 3, което е "exact match" режим, защото при затваряне на основния прозорец в трея, явно нещо за момент става и се изпълнява иф-а, вероятно някой невидим прозорец или нещо, та така хващам само тоя попъп (не че един Esc в "нищото" пречи с нещо..). Като цяло Ahk е пълен с подводни камъни, но засега не съм намерил нещо по-читаво.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Последните дни някой имал ли е проблеми с десктоп Вайбъра?

Оня ден беше нещо изчезнал от трея, оказа се просто екситнал от самосебе си. Пуснах го и не щеше да се върже онлайн. По някое време се вързва, но при рестарт (на viber) пак не ще и стои така дълго офлайн.

И до днес от време на време го виждам офлайн с жълт триъгълник на иконата. На телефона изглежда няма проблем. Това е само с вайбър, на десктопа ползвам и телеграм, и други месинджъри.

Link to comment
Share on other sites

Имам поне от месец и нещо проблеми точно с десктоп версията. Първо са набутали някакви реклами, които товарят приложението и на моменти е Not responding, после тея реклами, когато решат да се заредят, товарят пак здраво. На моменти не се получават изпратени от мен съобщения, та трябва пак да ги пращам. Това е на настолен и лаптоп - едното с 7, другото с 10. Общо взето развалиха хубавата програма, ама това явно е "нормално". Нещо което работи, решават да го прецакат.

Link to comment
Share on other sites

Интересно, аз пък нямам почти никакви (такива) проблеми с десктоп версията, а е 24/7. От вчера не съм забелязал онези проблеми с връзката, явно е било за ден-два нещо само.

Реклами не съм виждал в десктоп версията. Преди време имаше под контактлиста квадрат дето се появяваше от време на време, но от месеци не съм го виждал.

Понякога има проблеми със синхронизацията с мобилния вайбър, на няколко пъти се случи да не получа дадени съобщения на едното място и изобщо не се синхронизираха, но от някакво време не съм го наблюдавал това.

Общо взето най-големия проблем за мен си остава калпавата синхронизация, която преди години работеше добре, но вече е доста ненадеждна.

За рекламите.. не знам как ги зареждат, но в HOSTS файла първо имам подобен ред

127.0.0.1 ads.viber.com

второ, файруола ми е default block на изход, и само на viber.exe съм дал достъп, има някаква вероятност да ползва други методи за рекламите също така, но по някаква причина реклами не съм виждал отдавна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...