Jump to content
BulForum.com

Iptv акаунти


Recommended Posts

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Тука е доста по-различен случая, Теди. Хората са го виждали и го разпознават. 

Ясно. Но не и къде точно живее. Трябва да е луд толкова явно да се представя с истинските данни ако е смятал да мами. А пък ако не е смятал, трябва да е луд да се крие така сега, след като всички вече го познават. Ако не е луд, има и други обяснения, българско потресаващо дебелоочие (вече демонстрирано в наличните му вече постове в темата), може нещо наистина лошо да се е случило, в крайна сметка има искра вероятност и за това.

Link to comment
Share on other sites

Затова вместо да спамим, нека малко почакаме. Всичко се случва. С писане във Форума телевизията няма да тръгне със сигурност. 

Link to comment
Share on other sites

После разни олигофренчета ни четоха лекции колко 'злобни' сме били...

Освен това разни палячовци тука взеха да го защитават и да ни обвиняват, "нас"...

 

А аз само ще споделя, че вече има 2 рапорта с оплакване заради употребата на оцветените думи. Препоръчвам да спазвате добрия тон в комуникацията с останалите съфорумци и цитирам точки 1, 2 и 3 от правилата на булфорума, които някои явно са забравили.

 

 

1. Добрият тон е абсолютно задължителен! Уважавайте останалите участници във форума, дори когато не сте съгласни с тях. Отнасяйте се с другите така, както искате те да се отнасят с Вас.

 

2. Не е разрешено използването на псувни, цинизми, обидни думи, преки характеристики или самоцелни саркастични забележки, особено когато целят разпалване или подклаждане на конфликт.

 

3. Отправянето на обиди и заплахи (вкл. и чрез системата за лични съобщения) е недопустимо.

 

Погазването на Т. 2. или Т.3. се счита за грубо нарушение. Пост с такова съдържание се редактира или трие, а авторът му се наказва с предупреждение (warn). При упорито и системно незачитане на тези правила участникът се лишава от права за даване на мнения в този сайт.

Link to comment
Share on other sites

Направо се кефя да чета тук. Далаверка за 40лв...после ревете. Толкова ли обедняхте? Матряла е калпааав. Бойко прав излиза :-)

Извинете, не се сдържах.

Link to comment
Share on other sites

Мидекс, много интересно от кой си получавал репорти, след като аз никой не съм посочвал поименно. Явно някой се е самоуприличил в мойте думи.

 

Но не е трудно да се досети човек де. Вероятно идва от мозъка, написал тази комедия. Аз се смях много още като я написа, сега повече след развитието на ситуацията.

Вземете си пуканки и се смейте на корем, при липса ИПТВ и това е върши работа :lol:

 

 

С риск да ме накажат за този пост (но понеже е на 1-ви ред) си позволявам да си кажа мнението....

 

Не знам що за нация сме и не знам защо СМЕ такива нещастници.... Вече толкова лета живея на тази земя и как не видях един да се зарадва на нещо постигнато / направено от друг Българин. Постоянно ни е ЯД, че не сме се сетили НИЕ, че НЕ знаем как или че НЕ можем да го направим и ни е много СТРАХ, да не вземе някой да "забогатее".

 

Не знам що не ходите в К-д да им се карате че пускат портокали в кофа за САМО 6.99, а не подавате сигнал в комисия за защита на Интелектуалната собственост, а? Или там не е проблем? А че човека си "залага г..з@" за да пусне уникална (по мнението на потребители) услуга за БЕЗ пари............ "Лелеееееее тоя ша стане мнооооо богат". Па "документи", па не знам си кво, ужас...

Сумата от 40 лева покрива 1.5 месечни абонамет-а за "пълен" пакет от 148  (дори и 200 да са) канала на "извесен" доставчик на съдаржание. Ми 'одите при него... там ИМАТЕ ГАРАНЦИЯ, че ако не си платите 2 месеца от 2 годишния ДОГОВОР, още преди да са изтекли 2-те години ще са ви взели панелките!

 

Толкова сте жалки, че чак смешни... 

И НЕ, НЕ съм адвокат на продавача, и дори НЕ съм си купил все още акаунт.... Дори НЕ го познавам.  Ама толкова злоба и жлъч, отдавна не бях виждал

 

 

Е ти като "не-жалък" що не си си купил? "Оди при него" сега де, що да не ти вземе и на теб 40 кинта. Щеше да видиш тогава "злоба и жлъч".

 

И Мидекс, аз трябва ли да го репортня тоз, тук, за това, че ни лепи "жалки, че чак смешни"?  Май няма нужда. То се видя кой жалък, кой смешен и кой с 40 левчта вътре.

Link to comment
Share on other sites

Направо се кефя да чета тук. Далаверка за 40лв...после ревете. Толкова ли обедняхте? Матряла е калпааав. Бойко прав излиза :-)

Ееее, кой реве бре??? Аман от сеирджии!

Link to comment
Share on other sites

Мидекс, много интересно от кой си получавал репорти, след като аз никой не съм посочвал поименно. Явно някой се е самоуприличил в мойте думи.

 

Но не е трудно да се досети човек де. Вероятно идва от мозъка, написал тази комедия. Аз се смях много още като я написа, сега повече след развитието на ситуацията.

 

И Мидекс, аз трябва ли да го репортня тоз, тук, за това, че ни лепи "жалки, че чак смешни"?  Май няма нужда. То се видя кой жалък, кой смешен и кой с 40 левчта вътре.

 

Не ми е в "правомощията", най-вече моралните ако ме разбираш, да упоменавам кой пуска рапортите - ако той иска, ще си каже сам. Освен това наистина ми се струва, че "жалки, че чак смешни" не е толкова силно колкото "палячовци и олигофренчета", но това си е само мое мнение...както и личното ми мнение, че не е коректно човек да злобее как някой си се бил овътрил с 40 лева.

Link to comment
Share on other sites

Ама и няма как да се затвори, че ако някой реши да пише за едни пари...

Никой за нищо няма да пише. Нито ще тръгне да се обяснява на някого. Нито пари ще връща.

Бой, пари и ебане не се връщат :lol:

Link to comment
Share on other sites

Викаш - пари и ебане не се връщат. 

Само че ебането може да стане и с елементи на садо-мазо, като си направят излъганите по една заверка на съдържание и си пуснат жалба за измама по надлежния ред. А сексът ще стане див като се намесят и ония от Скопие за нерегламентирана търговска дейност. Могат и други да се намесят - до етап ЧСИ и разпродажба на беседките. Sky is the limit ... 

Link to comment
Share on other sites

Никой за нищо няма да пише. Нито ще тръгне да се обяснява на някого. Нито пари ще връща.

Бой, пари и ебане не се връщат :lol:

Пич, ти от кеф сигурно не си спал цяла нощ! Колко малко му трябва на човек да е щастлив - някой друг да е нещастен (според него). Гледам ти постингите и не мога да се начудя какво ИЗОБЩО правиш в тази тема?? Освен да злобееш, с нищо не допринасяш за изясняване на случая и евентуалното му решение!

Link to comment
Share on other sites

Как може да се хапете и наливате тука за глупости немога да разбера! Тези които дадоха 40 лева трябва да извлекат поука и ако го направят небива да се чувстват измамени защото тази сума си струва за такъв урок който след време можеше да им струва с нули в повече. Издайничето беше еднократната такса и 6те акаунта които след ден станаха,кой колкото иска. Слава богу,че измата беше скалъпена лошо защото ако офертата беше 20 лева първоначална такса и после 5 лева месечен абонамент със задължително условие за предплата за поне 6 месеца напред,тогава мисля че единици щяха да се разминат (аз самия също щях да се включа макар че пак е глупаво и ще видите защо). Запитайте се нещо друго. Никога,никой не се е съмнявал,че това разпространение е незаконно нали така? После нека поговорим за цифрите. Колко трябва да спечелиш (респективно абонати да привлечеш) за да си струва? За 100 човека х 40 лева=4000 лева веднъж за винаги струва ли си да правиш нещо незаконно и после да му осигуряваш техника и поддръжка за да действа? Не не си трува а според мен и за 1000 абоната не си струва. Но нека приемем че за 1000 абоната - 40 000 лева си струва риска и поддръжката на системата- та това са 1000 домакинства и мислите ли че когато ние такива сульовци сме разбрали за далаверката то играчи на местния пазар като Близу,ДЦЦ,Кулбокс,н3,тв сат ком и да не ги изброявам всичките щяха да останат в неведение и да оставят този веселяк да им отнема от плячката и да им дискредитира занаята предоставяйки нещо безплатно за което те искат по левче ката ден! Пак казвам не се косете,не е свършил света с някакви си 40 лева,нека всички се поучим защото живеем в измамна държава и съвсем скоро следващия измамник ще почука отново на нашата врата с много по изпипана схема и тогава вече може да е фатално.

Link to comment
Share on other sites

Викаш - пари и ебане не се връщат. 

Само че ебането може да стане и с елементи на садо-мазо, като си направят излъганите по една заверка на съдържание и си пуснат жалба за измама по надлежния ред. А сексът ще стане див като се намесят и ония от Скопие за нерегламентирана търговска дейност. Могат и други да се намесят - до етап ЧСИ и разпродажба на беседките. Sky is the limit ...

 

Ooooo, садо-мазото е гарантирано. Защото не се знае другата страна какви Аса ще извади от ръкава. 

Сега, излъганите не са излъгани а съучастници. Ако пуснат жалба - и те са в кюпа. За нерегламентирана търговска дейност не може да се говори защото сметката е лична а не фирмена. И другата страна винаги може да каже, че не знае по каква причина тези пари са в неговата сметка, че вирус му е влезнал в компютъра и така сметката му се е разпространила и т.н. - варианти много.

Дори да предположим, че ти си прав и го осъдят, какво ще вземе ЧСИ/ДСИ ако няма собственост? А парите за съдебните такси и адвокатските хонорари не са малко. И се плащат от ищците, после се взимат от осъдения. 

Пак казвам: лакомията и "далаверката" ги докара дотук. По-добре да мълчат и да ги мислят за глупави, отколкото да говорят и да разсеят съмненията.

Щото некои други хора цялата държава окрадоха, но мишките си трайкат, щото си мислят че откраднатите пари не са техни а общи. Но, когато от собствената си глупост дадат едни пари, макар и дребни и после - курец, тогава даже скачат на бой, че и публично организират група за саморазправа. Последното е добра информация за тях - защото не знам дали и колко ще осъдят Джиджигали, но те са в кюпа по НК.

Това се мъча да обясня от самото начало. Не злобея, забавлявам се искрено. 

Link to comment
Share on other sites

Ей, аман от сеирджии!

То затова и държавата ни е на този хал, щото всичките вкупом гледаме сеира, докато нас ни "оправят" овластените мутри, и не се плашат вече и по цели банки да крадат, щото за какво да си играят на дребно....

Джавкайте се един друг, правете шоуто за останалите, а в същото време поредната бабка мята през терасата няколко хилядарки, увити в мръсен вестник....

Не съм и мислел, че ще го цитирам онзи, крадливия цар.....но е прав - чипа, българино, смени си чипа!!!

Link to comment
Share on other sites

Колкото и често да не одобрявам изказа и мненията на biodesign, последното му мнение горе съм склонен напълно да се съглася, ДОРИ и ако признавам, че аз самия имаше някаква (макар и малка) вероятност да бъда в "кюпа" на излъганите. И да, вероятно и аз щях да "рева", въпреки това признавам, че е прав. Ся, дали сме "българи" или не, в нормална държава не мисля, че даже някой нормален би имал смелостта изобщо да се появи да пусне подобна тема, че и да се държи така, бих казал нагло, на зададени въпроси за очевадно нелегално разпространение.

Мечтая за деня, когато няма да има подобни изкушения, защото винаги ще има хора, които се ловят. Тук влиза работата на държавата... каквато тук очевидно няма. И не само да забранява и да следи за подобни теми, но и много важното - гражданското общество да осъзнае и се появи нетърпимост към подобни неща - вкупом трябваше хората да сезират някоя институция примерно... вместо да се хващат на въдицата. Но предвид, че и да сезираш някого (то има ли кой), знаеш че нищо няма да последва поради ред причини, нещата са навързани.

Edit: А колкото до хвърлянето на пари от бабките... истината е жестока. И обществото трябва да "узрее", което е свързано и с последното ми изречение преди малко.За ти или аз няма да хвърлим пари от терасата?! Замислял ли си се. И не защото сме по-млади и по- с акъла си, не.

Link to comment
Share on other sites

Никъде не е ставало дума за саморазправа. А да се съберем и да покажем че няма да оставим нещата така. Като се крият мишките ще ги намерим. Подведохме се от това че въпросния жижигали не е от вчера във форума и има доста постове... това е целта на форума да си имаме доверие. Не съм очаквал това нещо да продължи вечно... но поне няколко месеца. А той обеща гарантирани 9 месеца... значи имаме пълното право да си търсим обещаното или парите. Въпроса е принципен... не е за парите. А защото като има така мислещи да си учиш урока за 40 лева... ще има и такива измамници чувстващи се безнаказано. Аз мисля че той трябва да си научи урока.... защото иначе утре ще тръгне друга измама да върти.

Иначе ако става дума за разправа.... събираме по още 40 лева и намираме някой да се разправя.... да кажем учител ще му предаде някой и друг урок.... но не това е целта.

Link to comment
Share on other sites

Не е злорадство (пак повтарям, и аз можех да съм в кюпа), но "въпросът е принципен".... вж. горните ми разсъждения къде трябваше да е принципен въпросът ;) .

Ако бях дал и аз 40 лв, се заклевам, че пак така щях да разсъждавам а вероятно и пиша тук.

Иначе подкрепям търсенето на парите и дори ако се наложи саморазправа..., защото той е поел риска, на лични финансови отношения, и лични последствия, защото е ясно че "държавата" тук е нямала пръст в началото (сделките), няма да има и в края (търсенето на парите/възмездието). Та тя няма участие в спирането на ало-измамниците... :), даже бих казал ги протектира. Изпбщо, пълна безнаказаност.

Link to comment
Share on other sites

Ако бях дал и аз 40 лв, се заклевам, че пак така щях да разсъждавам а вероятно и пиша тук.

 

Знам, знам...още си седят темите ти из сумати раздели за оня климатик. :evil

 

Майтапа настрана, но както казах някъде преди няколко страници в темата - най-нормалната човешка реакция е да дойдеш и да обясниш защо се е получило така, а и дори да не ти се обяснява истинската причина, просто да кажеш, че е станал фал, който не може да бъде оправен и тъй като услугата се прекратява, парите ще бъдат върнати в еди какъв си срок.

Да, понякога е неудобно да се обясняваш когато си сгафил нещо и в такъв момент ти идва да се завреш в миша дупка, но в случая имаме взети пари и то от немалко хора, така че дори и да си похарчил (примерно) част от парите и да не може да ги върнеш в момента - обяснението за срока на връщане пред хората, от които си взел тия 40 или 50 лв е задължително, пък после заем ли ще взимаш, банка ли ще обираш - все тая, но парите трябва да ги върнеш. И въпреки, че сумата, с която са изгорели потърпевшите е малка, мисля че не трябва да се отказвате от обяснение и връщане на парите, най-малкото с възпитателна цел...знаете името, виждали сте се с него (някои), май прочетох някъде, че и адресът му знаете...лесно ще го намерите, то в тая държава май само МВР не може да открие 9 години човек обявен за издирване, когото всички са знаели къде е. ;)

Link to comment
Share on other sites

Като един от първите закупил акаунт (през форума) и аз да си кажа мнението - както аз си ги обяснявам нещата на базата на информацията и моите разсъждения по случая.

Според мен намеренията на колегата jijigali не са били с цел измама, да събере едни пари и после да офейка. По-скоро той има (или е имал) достъп до определени ресурси и първоначално е имал някакви средносрочни планове да предоставя тази услуга, т. е. срещу дадените пари да се даде нещо насреща като IPTV. Сумата е сравнително малка - по 40 лева на акаунт, дори и 100 акаунта да са продадени това са 4000 лева - за такива пари едва ли някой ще тръгне да си създава разправии. Колегата jijigali застана с името си и се опита да предостави услуга, която е в интерес на доста хора.

 

Когато телевизията спря аз даже не си и направих труда да го търся, нямах му и телефона записан. Предположих, че вече сумати други хора са му се обадили да го питат какво става и няма никакъв смисъл и аз да го притеснявам. После тази седмица бях доста ангажиран и пак нямах време да го търся (единствено с друг колега, закупил акаунт няколко пъти си писахме лични съобщения ако някой разбере повече информация да каже на другия).

Към средата на седмицата друг колега с редовно присъствие във форума, който обаче не си е закупил акаунт, ми писа на лично съобщение с малко повече детайли, изглеждаше, че има достовена информация от надежден човек какво точно се е случило с тези акаунти и цялата тази история. Аз едва преди малко прочетох постовете в темата от последните дни и не видях този колега публично да е дал тази информация в пост. Сега ще му пиша на лично, ако той си прецени за уместно може да внесе повече яснота.

Надявам се колегата jijigali да е добре и в скоро време и той да разясни положението.

Link to comment
Share on other sites

Майтапа настрана, но както казах някъде преди няколко страници в темата - най-нормалната човешка реакция е да дойдеш и да обясниш защо се е получило така, а и дори да не ти се обяснява истинската причина, просто да кажеш, че е станал фал, който не може да бъде оправен и тъй като услугата се прекратява, парите ще бъдат върнати в еди какъв си срок.

Да, понякога е неудобно да се обясняваш когато си сгафил нещо и в такъв момент ти идва да се завреш в миша дупка, но в случая имаме взети пари и то от немалко хора, така че дори и да си похарчил (примерно) част от парите и да не може да ги върнеш в момента - обяснението за срока на връщане пред хората, от които си взел тия 40 или 50 лв е задължително, пък после заем ли ще взимаш, банка ли ще обираш - все тая, но парите трябва да ги върнеш. И въпреки, че сумата, с която са изгорели потърпевшите е малка, мисля че не трябва да се отказвате от обяснение и връщане на парите, най-малкото с възпитателна цел...знаете името, виждали сте се с него (някои), май прочетох някъде, че и адресът му знаете...лесно ще го намерите, то в тая държава май само МВР не може да открие 9 години човек обявен за издирване, когото всички са знаели къде е. ;)

 

Мидекс,

Едва ли някой си прави майтап в случая (говоря за всички писали в темата, без значение дали са засегнати).

Нека кажем нещата с истинските им имена:

1. Парите не са взети от Джиджигали, те са му дадени съвсем добролно.

2. Всеки един от далите пари не иска да си признае, че е питал поне няколко пъти дали услугата е законна. Без да съм адвокат или защитник на някого ще кажа, че отговорът е бил: не е законно, но няма страшно: сървърът е застрахован, но въпреки това може и да изгори (демек да спре).

3. Най-важното, нищо че е трето поред: Всички са знаели, че поемат риск с тази незаконна услуга. Ако услугата не беше спряна след няколко дни, какво щеше да стане? Щяха да се тупат по тумбаците каква "далавера" са изкярили и щяха да се смеят наум на "глупаците" дето плащат на легалните доставчици.

 

Пак казвам: тази тема е темата на срама и на наивноста, да не кажа апогея на човешката глупост. Всички са знаели на какво хоро се хващат, питали са многократно преди да платят, знаели са риска, който поемат, така че нека поне се държат или направят опит да се държат като мъже, да преглътнат горчивият хап на познанието и да бъдат благодарни, че им струва малко.

Ако въпросния Джиджигали е искал да ги измами, то никога нямаше да даде личната си сметка за превод, нито да се среща лично с някой от далаверкаджийте, нито да им ходи по домовете да им настройва достъпа.

Просто веригата е изгоряла твърде бързо по някакви причини и това не е причина един форум да се превръща на "другаско-комунистически" съд. Как така обвинихте, доказахте обвиненията по неоспорим начин, осъдихте го и го заклеймихте публично? Кои сте вие, че да вършите тези неща? Съдии, нечии съдници?

 

Пак казвам, колкото и да им е неприятно на тарикатчетата: хак да ви е, малко ви е! Човек има глава и трябва да мисли. И се замислете, как след 27 години постоянни измамни схеми, точно вие - баш тарикатите се хванахте на най-плитката такава. Че и списък със записване направихте в темата.

 

Не е истина просто.

 

едит:

Със sheep сме писали и разсъждавали еднакво по едно и също време по отношение на Джиджигали.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Според мен намеренията на колегата jijigali не са били с цел измама, да събере едни пари и после да офейка. По-скоро той има (или е имал) достъп до определени ресурси и първоначално е имал някакви средносрочни планове да предоставя тази услуга, т. е. срещу дадените пари да се даде нещо насреща като IPTV. Сумата е сравнително малка - по 40 лева на акаунт, дори и 100 акаунта да са продадени това са 4000 лева - за такива пари едва ли някой ще тръгне да си създава разправии.

 

Същото, което споделих само от логически изводи по-горе в темата..не че кой знае колко силна логика имам, но нещата в случая са доста ясни. Единственото неясно досега е само липсата на ответна реакция и някакво обяснение от него. ;)

 

@biodesign, "майтапа" беше персонално към Теди за неговия климатик, с който също го бяха изработили и спря да работи малко след като го беше купил.

Link to comment
Share on other sites

@biodesign, "майтапа" беше персонално към Теди за неговия климатик, с който също го бяха изработили и спря да работи малко след като го беше купил.

 

теди и раптор са ми в черния списък и не им чета мненията. Не, че ме и интересуват де. Хора, които ми скачат без да съм им дал повод ги отсвирвам с мълчание вече.

Досега съм научил едно нещо: далавера е равно на 99.999999% загуба. Визирам ползвателя на далаверата. Рядко се случва наистина да вземеш нещо на сметка и от човек, чиято цел не е измама.

Link to comment
Share on other sites

И сега какво продължавате да се правите на итнересни. Разбира се че всички знаем че това е ако не незаконно на ръба на закона. Предполагам всички сме знаели че не е и неограничено, но човека пое ангажимент за някакво време в месеци... не в дни. Пак казах идеята на форума е да си имаме някакво доверие и уважение.... за това и сме се подвели. И както беше писано тия пари сме ги прежалили за да ги дадем. Но това не означава, че като си се ангажирам с някакви думи/гаранции ние да си седим на задниците. 

 

И като има някой колега с повече информация защо постоянно се мълчи... ма мноу интересни ора деба. Всичките сте мноу интересни.... не ви ли заболяха пръстите от това да се заяждате и да се възнасяте на друго ниво... не лазим из едни и същи ла*на щото та се правим някой на интересни. Ай моля ви се всички сме от село... ама не значи че всички сме селяндури.... нито балъци .... нито пък някои сме големи работи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...