Jump to content
BulForum.com

Възстановяване на файлове след криптовирус


black_ice

Recommended Posts

Колеги, някой сблъсквал ли се е с това и дали въобще могат да се въстановят файловете. Заразяването е с CryptoWall 3.0. Бих се радвал, ако има решение някой да го сподели. Какви са точно стъпките, които се предприемат. Благодаря предварително за отделеното време

Link to comment
Share on other sites

Колеги, някой сблъсквал ли се е с това и дали въобще могат да се въстановят файловете. Заразяването е с CryptoWall 3.0. Бих се радвал, ако има решение някой да го сподели. Какви са точно стъпките, които се предприемат. Благодаря предварително за отделеното време

Стъпката е една единствена и със 100% шанс: плащаш.

Като не искаш да плащаш, шанса е пак 100%, обаче в другата посока.

Link to comment
Share on other sites

@black_ice, доколкото съм чел за механизма на криптирането, точно твоя вирус първо прави копие на всеки файл, криптира го и изтрива оригинала, оставяйки само криптираното копие. Би могъл да се опиташ с програма за възстановяване на изтрити файлове да спасиш всичко, което намери, като разбира се преди това трябва да изчистиш гадинката, щото ако е още на компютъра ти няма да има много полза от възстановяването.

Link to comment
Share on other sites

Единствения шанс е точно плащане. На друго не разчитай.

 

Миналата година пих студена вода с крипто вирус, спасих разни неща дето имам по облаци и други машини, това което нямах изгоря. Та сега правя по 2 3 бакъпа на хардове и какво ли не, ако стане да си възстановявам ценните файлове.

 

Link to comment
Share on other sites

С какъв обем са тези файлове?

Не е ли по-добре да се плаща предварително за някой Cloud Storage, да се настрои автоматичен бекъп и да забравиш за риска от унищожаване.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте, аз срещнах такъв проблем преди и моите файлове бяха изтрити, Моят метод е да се използва софтуер на друг производител, след като се опита няколко метода, но без решение. В допълнение, инструментът, който използвах е Bitwar, мисля, че е добър, можете просто да опитате.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...