Jump to content
BulForum.com

Проблем след update на driver


skazy

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Наскоро си купих видеокарта MSI ATI RX560 ITX 4GB и нямах никакви проблеми. Вчера видях, че е излезнал нов драйвър и реших да ъпдейтна и... голяма грешка! Всичко с картината се скапа, артефакти, премигвания на екрана и какво ли още не.Успях да махна драйвъра и без него нямаше никакви проблеми с артефакти и т.н. Сложих по-стари, но и с тях правеше същия проблем. Бях с Уйндоус 7 и така и така се скапа картината реших да направо да премина към 10. Инсталирах десятката, свалих драйвера от АМД за Уйн 10, инсталирах го и сега вече не вади никаква картина. Зарежда биоса, започва да зарежда Уйн 10 и на телевизора(използвам ТВ с HDMI, защото нямам монитор) ми изписва да проверя кабела или връзката. Моля за помощ, какво още да направя, че вече 2ри ден се без резултат.

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Не, имам само един кабел :( Снощи качих отново Уйн7 и пробвах няколко версии на по-стари драйвъри и пак ударих на камък. Прави същия проблем и мисля, че затова няма да е от кабела. Единствено успявам да го подкарам под Safemode.

Link to comment
Share on other sites

Не, имам само един кабел :( Снощи качих отново Уйн7 и пробвах няколко версии на по-стари драйвъри и пак ударих на камък. Прави същия проблем и мисля, че затова няма да е от кабела. Единствено успявам да го подкарам под Safemode.

Под сейф моуд няма проблем изобщо?

 

Вземи един кабел от телевизионната си кутия примерно или от друго устройство и пробвай с него.

 

Точно защото го прави с всички версии на уиндоус и драйвери, си мисля, че или видео картата е заминала, или кабела.

Link to comment
Share on other sites

“Please tell me I'm not the only one getting random monitor signal loss and driver crashing and recovering since the driver just before fall creator update. Ddu doesn't help. I'm getting really frustrated. It happens immediately after rebooting my pc too.”

 

Това го намерих в чуждестранен форум. :(

Link to comment
Share on other sites

Да, така е. Баси... може ли от един драйвър да замине видеокартата? По-скоро ще е от кабела, според мен, че е от евтините и да не сработва с новия драйвър...

Link to comment
Share on other sites

Много възможно да е кабела. Намери от някъде някой друг кабел и пробвай с него.

 

Аз имах един HDMI кабел, който правеше леко късо някъде при малки промени в електричеството в стаята и ми правеше мизерии на устройства, които дори не бяха свързани с него. Какво ли не смених, накрая съвсем инцидентно го разкачих за нещо друго и проблема изчезна. Сложих нов кабел и всичко се оправи. 2 години не можех да го диагностицирам тоя проблем...

Та един HDMI кабел може да направи много мизерии.

Пробвай да сложиш друг и ако не се оправи, ще търсим проблема другъде.

Link to comment
Share on other sites

Довечера ще пробвам. Сетих се, че съм на виваком и там има един кабел от сет топ бокса към ТВ. Ще пробвам с него и ще пиша какъв е резултата.

А и като каза, че кабела е правил проблеми и на други устройства, забравих да спомена, че когато кабела е включен в ТВ и кабела на сет топ бокса е включен в друг HDMI, телевизията премигва, но само когато PC е включен. Ако го изключа няма проблем. Което още повече ме навежда на мисълта, че кабела е проблема.

Link to comment
Share on other sites

Ангел добре ти го е казал и браво. Да знаеш занапред, че от кабел до кабел има огромна разлика. Аз го осъзнах това с кабела между комбо копира и машината. Щях да го мятам тоя таралясник през джама, оказа се проблем за 5 лева отгоре. Един шибан кабел, дето нормален човек не може да предположи, че ще му съсипе нервите..

Link to comment
Share on other sites

Точно! Изтарикатих се преди и си взех 10 метра на ниска цена и си мислих, че съм ударил кьоравото, ама ей го на... Показа си рогата. Днес ще взимам нов. Тези на HAMA добри ли са или да се насоча към друга марка?

Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че си намерил проблема.

 

HAMA стават. Може и други да намериш.

Гледай просто да е малко по-дебеличък и да изглежда стабилен в зоната на накрайниците. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако ти се чака малко, може да разгледаш Ugreen (перф. цена/качество):

 

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20171116221715&SearchText=Ugreen+hdmi

 

Скоро дори бяха намалени на -40%. Не знам сега по черните дни, дали пак няма да имат намаление.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...