Jump to content
BulForum.com

Настройки на рутер ?


MaiconDogg

Recommended Posts

Взех си някав рутер tenda и нещо ме затрудняват настройките . Правя на статично IP и въвеждам там ip , dns , gateway ( въведох данните който ми изписва след като влезна в комадния прозорец и напиша config/all и там въведох данните които ми изписа на мрежовите данни ) но в крайна сметка не ми позволи и написа WAN Ip and LAN ip не могат да са едни и същи . После пробвах динамично като самп въведох име и парола и така го намирам но не ми зарежда стеаници ... какви данни трябва да въведа на DNS , gateway , ip и тн за да стане ?

Link to comment
Share on other sites

Върни настройките на мрежовата карта по подразбиране, т.е. да получава автоматично IP. Обикновено на диска към рутера слагат съветници (setup wizard или от нещо от този тип) за настройка от типа "Next>Next>Next>OK". Ако има диск, възползвай се.

Какъв модел е рутера?

Link to comment
Share on other sites

...в крайна сметка не ми позволи и написа WAN Ip and LAN ip не могат да са едни и същи . ...

 

Доколкото разбирам си въвел едни и същи IP-та на мястото на доставчика и на самия рутер, затова ето ти едно кратко обяснение.

В полето за WAN трябва да напишеш твоето IP - това, което ти дава доставчика (77.77.164.ххх)...последните 3 цифри нарочно не ги пиша, но ти си ги знаеш (разбира се ако сега пишеш от същия доставчик).

В полето за LAN написваш IP-то на самия рутер - обикновено започва с 192.168.х.х.

IP-то на Gateway-я обикновено е както твоето IP, но завършва на '1' - 77.77.164.1.

DNS-те трябва да ги има на сайта на доставчика ти или се обади да ги питаш.

Link to comment
Share on other sites

Мне нямам .... ползвам рутер tenda а интернета е на интербилд Варна . Значи иска ми - ip adres , subnet mask , default gateway , preferred DNS ... Пробвах да въведа ай пи 192.168.0.ххх , второто на 255.255.255.0 като другите тук ги направих на 192.168.0.1 ... не стана . После пробвах на ай пи адрес да въведа 10.52.2.хх на второто 255.255.255.0 а на дргите 2 въведох 10.52.0.1 ... нищо не става , нямам идея какво да правя вече ...

Link to comment
Share on other sites

Момци, струва ми се, че колегата всъщност набива настройките в мрежовата си карта, не в рутера и затова получава такива съобщения ;).
Затова - всичко по подразбиране и wizard/user manual му е майката. Иначе ясно, че е Tenda, питах за модела.

Link to comment
Share on other sites

Момци, струва ми се, че колегата всъщност набива настройките в мрежовата си карта, не в рутера и затова получава такива съобщения ;).

Затова - всичко по подразбиране и wizard/user manual му е майката.

Въвеждам ги мисля , че в рутера . Свързввам го към лаптопа и влизам както е посочено в книжката на рутера . Влизам в сайта 192.168.0.1 и там въвеждам тези данни .
Link to comment
Share on other sites

Мне.

Остави рутера на заводски настройки. IP-то ще му раздаде доставчика. Това се прави в радел WAN. Повече не е нужно да променяш, може би само да зададеш парола на безжичната мрежа.

За Бога, кажи най-сетне модела, та да знаем къде да погледнем!

Link to comment
Share on other sites

Мне, Тенда са ш.бани рутери, поне на новите като се логнеш, за WAN настройки дава РРОЕ и DHCP, другите са в "advanced"

 

А този странен интернет доставчик във Варна е труден за откриване по това име, но ако е tcv.bg, явно е със статични частни IP адреси, колегата правилно е въвеждал "10.52.2.хх на второто 255.255.255.0" но с тази маска гейта трябва да е 10.52.2.1, а не 10.52.0.1, пък и DNS трябва - вероятно може и 8.8.8.8 да се ползва, но дали е 3-то или 4то поле за въвеждане в тендата...--ахаа, 4тото поле е

 

В сайта им не пише и дали имат ограничение по МАС, но би трябвало.

 

 

Не е по темата, но ние тук в Пловдив сме си късметлии, този доставчик там доставя по оптика 50Mb за 25лв, тук за близо 22 получавам и 160 или не знам си колко канала iptv (vivacom)

Link to comment
Share on other sites

Аз по принцип в Пловдив ползвам Н3 и нещата с рутера станаха много лесно , но там съм и с тп линк . Тук сега ще пробвам данните който ми е дал колегата да видя ще станат ли .

Link to comment
Share on other sites

Значи пробвах както каза колега и въведох това :

IP Adress - 10.52.2.хх

Subnet Mask - 255.255.255.0

Default gateway - 10.52.2.1

Preferred DNS - 10.52.2.1 ( а после и 8.8.8.8 )

Та в началото ми изписа - You can surf the internet . И точно се зарадвах и ми изписа - Can not surf the internet . Please contact your ISPI .

Модела на рутера е Tenda F3 .

Link to comment
Share on other sites

След обаждане по телефона , от там ми казаха да занеса рутера , защото трябвало те да направят някакви настройки . Попитах ги дали не може това да стане по телефона , отговора беше , че ТЕ трябва да го направят .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...