Jump to content
BulForum.com

Toyota Corolla Verso D4d / D-CAT - мнения?


hardcore_united

Recommended Posts

Здравейте!

 

Обмислям закупуването на автомобил (2ра ръка). За момента съм се спрял на Корола Версо, тъй като ми трябва по-голям семеен автомобил (комбитата не ме кефят, за това гледам т.нар. миниван).

Искам обаче директно мнение от някой, карал съответния автомобил. Като цяло си харесах  2.2 177к.с. D-CAT, но четох, че конкретно този двигател бил много по-капризен и съответно проблемен и скъп за поддръжка и май ще трябва да се преориентирам към 2.2 136 к.с. D4D (което не е драма, просто са по-рядко срещани, съдейки по обявите, които гледам).

Бюджетът ми е 8500, (без да включвам допълнителните пари, които ще отидат по регистриране, обслужване и т.н.).

 

Благодаря ви предварително!

 

П.С.: Моля, отговори само от хора, които имат преки наблюдения. И без препоръки от сорта на : "За кво ти е тая Корола, вземи си Мазда 5/Зафира/Туран и т.н." :)

Link to comment
Share on other sites

Правилно си се ориентирал и точно 2.2, 136 ще търсиш, ако ще е дизел. Имам преки наблюдения над два такива мотора, като единия е точно на Версо, а другия не. Здрави са, като цяло, но си имат и те поддръжка. Тоест ако идеята ти е да купиш и да караш - няма да стане. Огледай внимателно съединителят в какво състояние е и задължително да се види адаптацията на дюзите да не е избягала много, тоест по износена дюза. Вижте и турбото, ама надали там ще има проблем.

Понеже имам наблюдение и над Авенсис с бензинов мотор, мога да те посъветвам да видиш тях. Лично бих взел бензин с газ. Ама си е мое мнение де. Та, този 177 коня знам, че е капризен, БЕЗ да имам преки наблюдения. Чувал съм от хора, които с това се занимават.

 

Успех с търсенето, количката никак не е лоша.

Link to comment
Share on other sites

Правилно си се ориентирал и точно 2.2, 136 ще търсиш, ако ще е дизел. Имам преки наблюдения над два такива мотора, като единия е точно на Версо, а другия не. Здрави са, като цяло, но си имат и те поддръжка. Тоест ако идеята ти е да купиш и да караш - няма да стане. Огледай внимателно съединителят в какво състояние е и задължително да се види адаптацията на дюзите да не е избягала много, тоест по износена дюза. Вижте и турбото, ама надали там ще има проблем.

Понеже имам наблюдение и над Авенсис с бензинов мотор, мога да те посъветвам да видиш тях. Лично бих взел бензин с газ. Ама си е мое мнение де. Та, този 177 коня знам, че е капризен, БЕЗ да имам преки наблюдения. Чувал съм от хора, които с това се занимават.

 

Успех с търсенето, количката никак не е лоша.

 

Ето това е типът коментар, който очаквах, благодаря ти!
Аз така или иначе съм замислил след като харесам нещо да го закарам в сервиз да потвърдят какво има да се прави :)
 
За момента клоня към това: http://www.cars.bg/offer/c2050677
 
П.С.: Не че искам задължително да е дизел, но бензинки хептен са малко тук около Пловдив и то главно около 2003-2005макс
Link to comment
Share on other sites

Тази е прекалено "намазана", ако ме разбираш. Огледай нещо регистрирано, карано, а още по-добре купено ново от тук. Тея нов внос, от булеварда на мечтите /Карловско шосе/... Не си го причинявай...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...