Jump to content
BulForum.com

Работа във фирма Осрам


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Според  мен това е някакво  съчинение,  за да  се  прикрие  по- голям  проблем.

Казват,  че  има заболели  от хепатит, но лекарите  имат съмнение  че е  отравяне

на  кръвта  с тежки метали-  олово,  цинк и пр.

Симптомите  са коремна  блока  и  диария (извинявам се  за  израза), които са сходни

с прием на мръсна  вода.

Задълбочени  изследвания ще  покажат дали са засегнати черният  дроб и бъбреците.

Още в  началото, познати казаха  че аспирацията не е работила ефективно и всичко

от  изпаренията на ваните за  калаена  вълна  се  задържа в помещенията и  се вдишва

от персонала.  

На  високо ниво това  се  знае, но се  плаща  яко да се получи  случая. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Трудовата медицина към завода пък отхвърли всички твърдения, че има между връзка между обстоятелството със смесването на водата и бума на стомашно-чревен дискомфорт у работниците. Според доклада по случая, представен на срещата, едва 10 от 750 души са предоставили болнични листове за това. От РЗИ пък не са открила причинители на салмонела, дизентерия или ешерихия коли. Затова и заключението на тридовата медицина е, че работниците са покосени от чревен вирус, разпространяващ се сред големи колективи и са дадени препоръка за спазване на лична хигиена.

 

МАШШАЛА!

Link to comment
Share on other sites

Само 10 човека!? Да бе да, нямаше да затворят завода заради 'стомашни болки' на 10 човека!! У нас всичко е позволено и всичко си има цена...

Link to comment
Share on other sites

За справка, ето как работи РЗИ:

Преди доста години, когато още бяхме на памперси :) купих от Кауфланд пакет Pampers от тези в голямата зелена опаковка

Още на следващия ден детето се изприщи здраво, пъпки чудо ви казвам.

Налиии, то не е ден два да сме ползвали тази марка, ясно че нещо не беше наред с тях.

Отивам в РЗИ и казвам - така и така, вижте ги, ако нещо не е наред с тях, да се изтеглят навреме, за да не пострадат и други.

Дойдоха две лели - гледат ме като престъпник, започна един разпит.

Викам им - чакайте, чакайте - аз не съм тука на разпит, а ви давам пакета като на отговорна институция по опазване здравето на хората, особено децата, ако искате си го изследвайте, аз само знам, че детето се изприщи от тях.

И ми вика едната - миииии, ние нямаме апаратура за физичен анализ, другата вика - ма то и за химичен нямаме .....

Как да е взеха пакета.

След 2 месеца по мейл получавам съобщение на тях, че след проверка - не са открити никакви проблеми с тях.

Зачудих се след като нямат възможност за анализ как са установили липсата на замърсители, нали ... такова ... в писмото резултати от проверки нямаше.... но реших, че съм тъп и не ги разбирам нещата.

 

За сметка на това същите тея от РЗИ съм ги разкарвал като бейове из целия град многократно, във връзка със санитарни разрешителни за обекти, които се изискват по закон за пускане в експлоатация. Плащаш си като поп, носиш ги из града и като че ли това е далеч по-приятно задание за тях, отколкото да се занимават със здравето на децата!

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е интересно друго.

Досега някои от работещите в Осрам не е ли прочел тази тема и да каже реално 

какво става там? 

Масово се назначават хора с ниска квалификация и беше ясно, че нещо нередно ще се случи.

Да виждаш, че те тровят като муха и да мълчиш- нямам идея какво трябва да си.

По- интересен е факта, че Осрам е фалирала преди 1г. и на практика тази марка

не съществува. Фалиралата компания я купува китаец, който е искал да изнесе 

производството в Китай, но там стандарта се е покачил толкова, че в последният

момент прехвърля производството в България. 

Това ме навежда на мисълта, че вече сме и под стандарта на китайците.

Ок, 1-2 да излъжеш, но това са 800 човека персонал. 

Link to comment
Share on other sites

По- интересен е факта, че Осрам е фалирала преди 1г. и на практика тази марка

не съществува. Фалиралата компания я купува китаец, който е искал да изнесе 

производството в Китай, но там стандарта се е покачил толкова, че в последният

момент прехвърля производството в България.

Не знам откъде я имаш тази информация, но Блумбърг пишат друго.

 

OSRAM China Lighting LTD. manufactures and sells lighting products.

The company offers fluorescent, compact fluorescent, high

The company was founded in 1995 and is based in Foshan, China.

OSRAM China Lighting LTD. operates as a subsidiary of OSRAM GmbH.

 

https://www.bloomberg.com/research/stocks/private/snapshot.asp?privcapid=32811191

 

Всъщност, Осрам продава на китайски консорциум производството на крушки, тъй като Осрам вече се насочва изцяло към ЛЕД и смартхоум продукти:

http://www.ledsmagazine.com/articles/2017/03/osram-completes-ledvance-sale-to-chinese-consortium-for-500-million.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сега и аз  ли  трябва  да цитирам? Не  намирам конкретната статия,  но ето  една подобна:

https://www.actualno.com/asia/kitaj-iska-da-kupi-edna-ot-naj-uspeshnite-germanski-firmi-osram-news_565970.html

В момента китаец  държи  контролният пакет акции  на компанията.

В темата  не е  важно чак толкова  кой и какъв е  собственика на компанията, а какво става  там.

Така се щом ви  се занимава  да  проучвате моята информация,  защо не насочите усилията си в правилната

насока :)

 

Ето една статия  от българската преса:

https://money.bg/deals/kitaytsi-kupiha-biznesat-s-lampi-na-osram.html

Не намирам  немската, която  четох  преди година. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сега и аз  ли  трябва  да цитирам? Не  намирам конкретната статия,  но ето  една подобна:

https://www.actualno.com/asia/kitaj-iska-da-kupi-edna-ot-naj-uspeshnite-germanski-firmi-osram-news_565970.html

В момента китаец  държи  контролният пакет акции  на компанията.

В темата  не е  важно чак толкова  кой и какъв е  собственика на компанията, а какво става  там.

Така се щом ви  се занимава  да  проучвате моята информация,  защо не насочите усилията си в правилната

насока :)

 

Ето една статия  от българската преса:

https://money.bg/deals/kitaytsi-kupiha-biznesat-s-lampi-na-osram.html

Не намирам  немската, която  четох  преди година. 

 

Е, аз какво писах?! Че Осрам са продали крушките на китайците. 

В българската статия (щото сигурно е много авторитетно да се цитира българската жълта преса) пише същото:

Китайци купиха бизнеса с лампи на Osram

 

Къде пише за фалит на Осрам те попитах, а не какво са продали Осрам на китайците. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...