Jump to content
BulForum.com

Магазин за авточасти


milkoivanov

Recommended Posts

Всичките са един дол дренки - въпрос на пари и желание от твоя страна е какво ще ти продадат. Естествено трябва и да внимаваш. Най-вероятно ке дОбиеш Лук, ако се понапънеш евентуално Закс. Най-добре е каквото свалят, това да качат. Принципно не би следвало ти да се занимаваш с покупката. 

Link to comment
Share on other sites

Всякакви части взимам от https://maxcar.bg/avtochasti/ . Досега не съм имал проблеми нито с доставката, нито с някой от продуктите. Много по-лесно ми е да поръчвам онлайн, защото в повечето офлайн магазини няма голям избор.

Link to comment
Share on other sites

Мхм, а дали тези двама потребители, не са зад едно и също IP, примерно...?!

 

Аз пък си купувам части от Сашо Секса /Аутофранс/, Антон /Дакар/ и Ники /ТехКо/, както и от оторизираните дилъри /зависи каква част търся и колко бързо ми трябва/.

Link to comment
Share on other sites

Ако искате по-голяма сигурност и надеждност на частите, то се обърнете към оторизираните вносители и сервизи.

 

Друг вариант е да се поръча от надежните онлайн магазини в чужбина.

Link to comment
Share on other sites

Ако искате по-голяма сигурност за надеждност на частите, то се обърнете към оторизираните вносители и сервизи.

 

Тука не позна. Да не почвам изобщо да ти разправям какви ръбести тесли бият през петите направо в оторизиран сервиз. Кратък пример - Мото Пфое - Мондео, дето цялото струва няма 1000 лева ми искаха за машинката за прозореца 400. Оправих я за 20. 

Link to comment
Share on other sites

Да, така е, сигурността и надежността струва пари.

Ква насеждност и сигурност бе човек. Просто офиц. сервизи слагат 200% надценка на частите. 

Link to comment
Share on other sites

Както знаем. всички коли, рано или късно, стават на Опели. Явно на колегата БМВ-то с времето се е трансформирало в Астра :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да, така е, сигурността и надежността струва пари.

Не е така.

Големите доставчици като Stahlgruber продават оригинални части. Ако сервиза пазарува от такова място то всичко ще е наред. От клиента се иска да се придържа към нормалните марки , а не да избира най-евтиното. Мераклиите могат да си купуват и същите като тези които слагат в официалните сервизи. 

 

В същото време, по-висока цена не означава непременно по-високо качество, нито пък гарантира оригиналност. Ето ти примерче от официалният апп на Stahl, цената която дават на мен и цената на която препоръчват да се продава (втората)

http://share-web.s3-website-eu.object.vdc.interoute.com/brembo.png

По принцип ешопите получават по-хубави цени спрямо сервизите та са добро място за пазаруване. 

 

А ако човек си поприказва с някой от бизнеса може да научи интересно инфо, доста от нещата се произвеждат на едни и същи линии, но след това отиват в различни кутийки и идват с различна цена. :)

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли забелязвам, че в секция за БМВ се пита за Опел Астра?

То много разлика няма. Даже има бмв-та със скоростна кутия от Опел... И то след 2000-та. Вероятно и много други такива неща има.
Link to comment
Share on other sites

Ква насеждност и сигурност бе човек. Просто офиц. сервизи слагат 200% надценка на частите. 

 

Ти това остави, но труда се заплаща като в завод на Бентли. Естествено на книга. И което е най-важното - нищо не се поправя - всичко се сменя! Щото е лесно, бързо и преди всичко .... доходоносно. 

Link to comment
Share on other sites

Мхм, а дали тези двама потребители, не са зад едно и също IP, примерно...?!

 

Аз пък си купувам части от Сашо Секса /Аутофранс/, Антон /Дакар/ и Ники /ТехКо/, както и от оторизираните дилъри /зависи каква част търся и колко бързо ми трябва/.

И аз мога да препоръчам Антон /Дакар/

 

Както знаем. всички коли, рано или късно, стават на Опели. Явно на колегата БМВ-то с времето се е трансформирало в Астра :lol:

Това беше силно :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не е така.

Големите доставчици като Stahlgruber продават оригинални части.

 

E да де - аз точно това имах впредвид като казах "Ако искате по-голяма сигурност и надеждност на частите, то се обърнете към оторизираните вносители и сервизи."

Сега разбирам, че под оторизиран вносител и сервиз всички сте ме разбрали за марката авотмобил, а пък аз имах впредвид за фирмата дистрибутираща съответните части... :)

Link to comment
Share on other sites

Редно е да разберат, че ти си в САЩ. Респективно съжденията ти са от тази гледна точка. Между другото Стефчо бая може да се "посмее" ако те прочете....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ВСЕКИ е "официален" вносител на нещо си. Въпросът е колко точно се опитва да те ритне отзад. Живеем в модерен свят, можеш да си сверяваш часовника в интернет ако имаш съмнения. Имаш и избор на части, от Китай, през Корея, до Тайланд и съседна Турция. Зависи от теб колко пари ще похарчиш и е редно да познаваш хора, които разбират, иначе все някъде ще отнесеш пешкира. Ще ти кажа една приказка на собственик на сервиз, която все още уж приемам на шега, но е тъжна истина - ако искаш оригинални части, купи си китайска кола. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...