Jump to content
BulForum.com

Странна работа


torbalan

Recommended Posts

Става дума за един монитор, който го имам от 10-на дена. Понеже знам, че тука има доста хора, работещи в сервизи или имат някакъв опит с екрани, затова съм любопитен.

Снощи гася осветлението в стаята, изключвам монитора, дърпам щепсела на компа от контакта.

Загледах се към Луната, имаше пълнолуние и след няколко секунди...мониторът присветна и угасна...???

Помислих си, че ми се е привидяло. Направих нова проба.Включих щепсела на компа, без обаче да го паля. Включвам монитора, излиза съобщение - няма сигнал, ок. Гася го, вадя щепсела на компа от контакта и ...след 10 сек. екранът пак присветва и угасва.

На какво се дължи ? Не мисля, че е нормално...

Link to comment
Share on other sites

Вероятно остатъчни тоци по компа и нещо през картата го кара да се включва за секунда. Не е болка за умиралка. Пробвай когато го изключиш, преди да изключиш компа, да махнеш HDMI кабела на монитора, тоест да го оставиш само на захранване и ще видиш, че няма да го направи. Нищо му няма, ползвай си го.

Link to comment
Share on other sites

По всичко изглежда че изключваш монитора само от бутона. Изключи го от щепсела да видим ще има ли пак такива присветвания.

Link to comment
Share on other sites

Направих току-що хиляда опита, за да стигна и до последния.

Разкачих всички кабели от дисплея, освен захранващия.

Включвам го директно в контакта, седи така половин минута /без въобще да включвам бутона/, вадя щепсела и...пак същото.

След 10-на сек. присветва и угасва. Не мога да повярвам. Мониторът е употребяван,2-а ръка, притеснявам се проблемът да не е от флуоресцентните лампи, в които има живак.

Утре ще пробвам да отправя запитване към фирмата-производител, ако открия някакъв съпорт-център...

Link to comment
Share on other sites

Стига си се филмирал с тоя живак. Разрежда се някой кондензатор, а луминесцентните лампи припалват и при доста по-ниско напрежение.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...