Jump to content
BulForum.com

Тв Samsung и 2.1 колони


skazy

Recommended Posts

Здравейте! Закупих си телевизор Samsung ue43ku6072uxxh http://www.samsung.com/bg/tvs/uhd-ku6072/UE43KU6072UXXH/

Имам колони за компютър 2.1 Logitech Z213 http://www.logitech.com/en-us/product/multimedia-speakers-z213

Въпроса ми е, има ли начин да ги свържа тъй като колонките са с 3.5mm жак, а ТВ няма такъв изход.

 

Благодаря! :)

Link to comment
Share on other sites

Няма как. Телевизора има само оптичен изход.
За да го ползваш с тези тонколони, ще ти трябва декодер, който ще струва колкото да си купиш един саундбар за телевизора. Така или иначе ще звучи по-добре от тези мънички тонколонки.

Link to comment
Share on other sites

Изглежда като да свърши работа.

Интересно ми е обаче къде се конвертира DTS/Dolby Digital сигнала ако се гледа филм през телевизора?

Rumbata, гледаш ли филми така?

Link to comment
Share on other sites

Ехеее кеф! Благодаря много! Има ги и в aliexpress от където съм поръчвал и преди и мисля да го поръчам от там. От ebay не съм поръчвал до сега.

Link to comment
Share on other sites

Сега се загледах и тъй като не съм много в час, да попитам отново. Не можах да видя изход за 3,5мм жак на самия конвертор и къде точно влиза буксата за колонките?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте отново! Закупих си конвертора и необходимите чаркове и всичко тръгна по мед и масло. До тук добре, но изникна друг проблем. Превключвам от настройките на ТВ, звука да е излиза от оптиката и колоните свирят, но когато превключа на ТВ говорителите те също започват да свирят, но външните колони не спират. Това нормално ли е?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте отново! Закупих си конвертора и необходимите чаркове и всичко тръгна по мед и масло. До тук добре, но изникна друг проблем. Превключвам от настройките на ТВ, звука да е излиза от оптиката и колоните свирят, но когато превключа на ТВ говорителите те също започват да свирят, но външните колони не спират. Това нормално ли е?

 

Зависи от настройките на телевизора. Тъй като изхода не е дигитален реално като HDMI, телевизора няма как да знае дали имаш свързано нещо на другия край на кабела. На някои модели има функция да се използват външни говорители + телевизора. На други няма такава функция. Ще трябва да си намалиш телевизора до край като не искаш да го използваш и да си изключваш тонколоните, когато не искаш да ги ползваш. :)

Link to comment
Share on other sites

Ужас! Да видим колко ще ми издържат нервите с това включване и изключване и колко ще устискам да не прибягам до технополис за един саундбар+буфер :D

Link to comment
Share on other sites

Ужас! Да видим колко ще ми издържат нервите с това включване и изключване и колко ще устискам да не прибягам до технополис за един саундбар+буфер :D

 

Саундбара, освен ако не е свързан през HDMI, ще има същото поведение.

Link to comment
Share on other sites

Да, така е, но има преимущество на дистанционно управление без да ровя всеки път зад ТВ, за да ги изключвам. И качеството на звука също ще е друго. Всичко е въпрос на нерви и заплата :D

Link to comment
Share on other sites

А, е да. Това е така. Аз мислех, че и за колоните имаш някакво дистанционно на кабел примерно. Бъркането и ровенето е хамалогия.

Link to comment
Share on other sites

Добре де... Гледам има и добри оферти за домашно кино плеър и колони 5.1. Там как седят нещата със звука? Гледам, че на някои плеъри има оптика, а на мен този плеър ще ми трябва само като усилвател. Ще мога ли да изкарам звук от него когато гледам ТВ, при положение, че съм със сет топ бокс на виваком, а филмите ги пускам през wi-fi с програмата на Самсунг Smart View?

Съжалявам за купищата въпроси, но май доста съм изостанал с тази техника :)

Link to comment
Share on other sites

Всичко зависи от конкретния комплект 5.1. Някои от тях си имат усилвател с няколко входа, в който можеш да си включиш устройствата.

Link to comment
Share on other sites

Пак съм аз... Намерих това на добра цена: http://www.lg.com/bg/domashno-kino/lg-NB2540-speaker-bar

До колкото разбрах саундбара се свързва с bluetooth, а на ТВ никаде не намерих в менюто bluetooth. В характеристиките на ТВ пише "bluetooth compatibility". Трябва ли да купувам отделно устройство за bluetooth което да свързвам към ТВ или саундбара си намира буфера и се свръзва към него. Баси много се омотах... :(

Link to comment
Share on other sites

Саундбара не се свързва с блутуут към телевизора.

Свързва се през оптичния кабел.

Блутуут-а е там, за да си пускаш музика от телефона/таблета/лаптопа при желание.

Link to comment
Share on other sites

След всичката тази дилема си поръчах това: http://www.lg.com/bg/domashno-kino/lg-LAS350B-sound-bar Намален на 178лв от 299лв. Което ми се стори, че е далавера. Надявам се w00x да изкаже мнение за продукта, въпреки, че вече е поръчан. Големи благодарности на w00x, че се занимаваше с моите истории и дилеми :D

Link to comment
Share on other sites

Честито. :)

Ами не знам какво да ти кажа. Тонколони се купуват със слушане, но на тая цена е напълно окей.

 

Сега трябва да включиш всичко към телевизора с HDMI и от там, да пуснеш всичко към саундбара през оптичния изход.

 

Внимателно си чети упътването обаче. Преди време имах саундбар с отделен вуфер. Ако вуфера беше прекалено близо до саундбар-а, баса изобщо не се чуваше. Все едно го нямаше. В упътването пишеше вуфера да е на поне 1 метър от саундбар-а и като го преместих - баса магически се появи. :)

 

Пиши като го вземеш, ако имаш някакви проблеми със свързванетои/или настройките.

Link to comment
Share on other sites

Точно заради цената ги взех, а и помещението е малко така, че мисля, че ще се впишат идеално. Като пристигнат задължително ще пиша, за да се похваля отново :)

Link to comment
Share on other sites

Аз такова... Да се похваля съм дошъл :D Пристигна саундбара и честно казано съм доволен. Надмина очакванията ми. Звука от бара е добър, единствено баса на моменти ми се губи. Като казвам "губи" не, че го няма, а все едно не е там, когато се очаква да го има. Давам пример с трейлър на някой филм, пускам трейлър на Трансформърс, който трейлър съм гледал на кино преди да започне главния филм и в киното на моменти ми вибрират всички органи, сега го пускам на ТВ и чувам баса 1-2 пъти. Все още не съм пускал цял филм да чуя как се държи. С музиката нямам проблем. Общия извод за мен е, че направих добра инвестиция, защото напълно задоволи нуждите на ушите ми :)

Link to comment
Share on other sites

Честито! :)

А за киното...не забравяй, че тамошните озвучителни тела струват много-много пъти повече от твоя саундбар, разположени са по подходящ акустичен начин и още много други подробности, така че не очаквай да имаш 1:1 озвучаване като в киното. ;)

Link to comment
Share on other sites

Е, да! Но поне малко да се доближаваше при трйлъра. Казвам трейлъра, защото току-що си промених мнението. Пуснах филм за проба "Пасажери" и се оказа,че баса ми проби мозъка, наложи се дори да го вкарам в минусови настройки. Явно е от самия трейлър. Давам оценка 10/10 защото не съм притенциозен, та дори надмина това което очаквах. Жална им майка на съседите :D

Link to comment
Share on other sites

Оправи ли си проблема с дублирания звук на телевизора?

 

P.S. А между другото ако някой ще си купува от Емаг телевизор или аудио система, с код: 5444-6851-0680-2764 се получава 10% отстъпка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...