Jump to content
BulForum.com

Избор на качествени тонколони за компютър.


charmock

Recommended Posts

Има разни джаджи...

Такива джаджи не са ми опция..нещо им нямам доверие. Предпочитам да е фабрично направено. Още повече, че съм готов да дам не малка сума за тонколони и искам всичко да си ми е перфектно. 

Link to comment
Share on other sites

Аз никога не съм закачал слушалки, ама май всъщност имат изход - на снимката е написано "Output L + R".

Съответно трябва да се закупи кабел, който да преобразува към 3.5/2.5/6,35 или на какъвто там размер са ти слушалките. 

Ако решиш да ги купуваш, да знаеш, че колоните имат малко плосък звук и да пълнота на басовете може би е добре да вземеш и subwoofer

Link to comment
Share on other sites

Нали си наясно, че тоя изход не е като оня изход...ама хич...и никакъв кабел или преходник няма да оправи нещата. :)

С преход само ще чуваш музиката, ама няма да ти казвам как точно ще я чуваш. :music

Link to comment
Share on other sites

А най-важното преди да се дават оценки кое става, и кое не, е да се пробва.

 

Да, но за тази цел трябва да си го купи...и като не му хареса, просто е направил една ненужна инвестиция. ;)

 

П.П. И Вокса е прав - за $15 доста неща ще са спестени, а колоните на Асен не са някакви от $50, така че правилно се е ориентирал към някакъв такъв клас, но с фабричен изход за слушалки. А и дори в този случай омажът е изключително важен, предвид че два чифта слушалки с различен омаж ще звучат коренно различно на нещо, което е с фисирани омове или пък в тесен диапазон.

Link to comment
Share on other sites

Така е, но във всеки случай са някъде на основната платка и нямат външна кутия с потенциометър, USB захранване и включени пътни за $15. :)

Вярно е, че китайците продават евтино, но елементите, които редят вътре из електронните си джаджи доста често не отговарят по параметри на това, дето трябва да отговарят и често всичкото това рефлектира в звука, който пускат. За човек без особени претенции към звук обикновено вършат работа, но дотам. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fiio са китайски слушалкови усилватели, които хората приемат за допустими. Може да видите цените. Под 100лв не падат, че може и повече да са. :)

Link to comment
Share on other sites

И все пак в предвид това което има на българския пазар, ще се спра на този Лоджитек. Днес му направих тест, сравнително добре звучи и със слушалки и без. Едифер имат хубави модели, но високия им клас е без изход за слушалки.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле и двата вида колони на едифер на коита си ми дал линкове изглеждат супер, но и двата модела нямат изход за слушалки.

Някой има ли впечатления от звука и продуктите на JBL? Никога не съм имал нищо тяхно, пък гледам, че имат компютърни тонколони.

Асене, Edifier са никак не лоши колонки и за парите си предлагат повече.

Поради липса на място съм вързал към телевизора си едни такива http://www.edifier.com/int/en/speakers/m1380-m1385-2.1-computer , купени от Зора за доста смешна сума. Не помня вече точно колко беше. Но помня, че направо паднах по гъз, когато след два часа просвирване на какви ли не колонки с http://videa.hu/videok/zene/rammstein-pussy-uncensored-alter-beatbox-dj-bQANWLNwZivprOxl от телефона, се натъкнах на тях.

Впрочем, на компютъра съм с 2.1 с Creative mms 110 и смело мога да твърдя, че Edifier вадят в пъти по-добър звук.

Link to comment
Share on other sites

Днес видях в нета ето тези Edifier, изглеждат доста добре и с много положитерни озиви из разни форуми. Проблема, е че в Пловдив никъде не ги намирам да ги чуя. Тази седмица ми предтстои едно ходене до София и там се уговорих с един магазин в който ги има и съответно да ги чуя.

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност ще ахнеш като ги чуеш :)

Когато купих моите, преди тях просвирих какво ли не. Включително и колонки от по 300-400 кинта... и всички ми звучаха малко като на музика по телефона. А моите струваха нещо от порядъка на 60 или 70 лева, и за това ти казах, че паднах по гъз като ги чух ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...