Jump to content
BulForum.com

Помощ за избор на рутер.


popodopolo

Recommended Posts

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сподели точните модели, защото N300 е стандарт и различни асус рутери включват тази спецификация в моделите си.

За тази цена и ако са на равна цена, общо взето е все едно, но ако единия е с външни антени, вероятно ще е по-добре. Само - вероятно.

Link to comment
Share on other sites

Сподели точните модели, защото N300 е стандарт и различни асус рутери включват тази спецификация в моделите си.

За тази цена и ако са на равна цена, общо взето е все едно, но ако единия е с външни антени, вероятно ще е по-добре. Само - вероятно.

 

Той е написал моделите.

Идентични са.

Link to comment
Share on other sites

По-добре TL-WR841N  за 30лв

Няма да намериш голяма разлика в рутери за 30-40лв.

Това не е ли tp-link ? Аз в момента май съм със същия и искам да го сменям . Включа ли 2-3 телефона и интернета започва често да пада и трябва да го рестартирам за дс тръгне . Мисля си , че е от рутера а не от Н3 . За това реших да провам с асус , че уж много ги хвалят .
Link to comment
Share on other sites

Той е написал моделите.

Идентични са.

Да, след като го попитах, ги написа. Макар N300 да води общо взето до един модел при търсене, има и други, в чието заглавие има N300.

Освен това не мисля, че са идентични, поне според спецификациите има разлики, макар и дребни, те повечето са едни и същи, но липсват важни като процесор памет и т.н. Сравнявайки официалните страници на двата, изглежда N12E е по-"добър", "поддържа" повече фийчъри, колкото и да са дребни, имат различни размери, вероятно единия наследява другия, но кой кого... Аз може би бих взел N12E. Макар че за тази сума по-скоро бих взел някой друг, тп-линк, пак 841N, тоя път може да случи на по-добра бройка.

Както и да е.

 

Това не е ли tp-link ? Аз в момента май съм със същия и искам да го сменям . Включа ли 2-3 телефона и интернета започва често да пада и трябва да го рестартирам за дс тръгне . Мисля си , че е от рутера а не от Н3 . За това реших да провам с асус , че уж много ги хвалят .

Имам 841N на едно място и е железен вече 3-4г 24/7. Телевизор и компютър жично и 2-3-4 телефона безжично, никога не е правил никакви проблеми.

Явно ти е до бройка, което може да се окаже с всяка марка и модел.

Link to comment
Share on other sites

Да, след като го попитах, ги написа. Макар N300 да води общо взето до един модел при търсене, има и други, в чието заглавие има N300.

Освен това не мисля, че са идентични, поне според спецификациите има разлики, макар и дребни, те повечето са едни и същи, но липсват важни като процесор памет и т.н. Сравнявайки официалните страници на двата, изглежда N12E е по-"добър", "поддържа" повече фийчъри, колкото и да са дребни, имат различни размери, вероятно единия наследява другия, но кой кого... 

 

Аз се обърках от първия пост, защото наистина има рутер с името Asus N300, без никакви други неща. Той е идентичен с N12+ до десетограмчето даже :).

Link to comment
Share on other sites

Като заговорихме за рутери, аз стиснах зъби, дръпнах спусъка и купих това:

 

NETGEAR R7000P Nighthawk Dual-Band AC2300

 

Офертата е супер. На половина на цената в България.

Голямо парче е това :) .

Честито.

Тези скъпите рутери обикновено са добри, независимо дали дадена марка се "слави" като относително зле, най-често на база масовите рутери под 100 лв.

И да дадеш отзиви, основно за стабилност и безбъгие :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някой има ли наблюдения на рутерите на Xiaomi? Конкретно моделите 3 и 4. Имам един 1043НД който вече много ми лази по нервите. Забива все когато най-много ми трябва.

Вчера си купих Xiaomi router 3 в момента е на промоция в Метро за 59 лв. Тъй като ми писна от скапаното рутерче предоставено ми от Вивател едно Хуявейче без антена и с големина на сапунерка - постоянно се налагаше да рестартирам, губеше се сигнала. Разликата се усети веднага, стабилна и бърза връзка с Mi 3 рутера, освен това се инсталира бързо и елементарно без да се наложи да звъня на оператор, просто махнах сапунерката сложих Ми-то. Преди това си инсталирах на смартфона приложението Ми-рутер с което зададох име и парола на мрежата и готово.

Link to comment
Share on other sites

Моя Netgear се стабилизира. В началото обаче всичко зареждаше осезаемо по-бързо в сравнение със стария, а сега май се забави. Не знам дали не е от това, че изключих QoS докато troubleshoot-вах и ме е страх да го включа пак.

Link to comment
Share on other sites

Общо взето изборът може да сведете до 2-3 марки. Който разбира от мрежи - MikroTik, който не разбира толкова и просто иска да има читав рутер - Asus или Netgear. Тъплинк отдавна не са в играта, последните им "нововъведения" са да повърнеш, DLink са някъде и те, уж им работят щайгите, ама не точно. Linksys не са това, което бяха и те, поне според мен де.

Та има нелоши модели на Asus за около 100лв., а MikroTik са от порядъка на 120-130лв. за гигабитов.

Има един модел, който още не са намазали Тъплинк и който минава за бюджетен 100 мегабитов - 940N. 40лв. е в Ера и по мои наблюдения е перфектен. Комшията си взе такъв /донякъде по мой съвет/ и понеже имам достъп и до неговата мрежа, мога да кажа, че е ок. Има ъптайм около 3 месеца, без проблеми.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

За МикроТик нямам мнение, защото не съм използвал. Колкото пъти отворя сайтът им се връщам в началото на 2000 година с тоя дизайн. Не мога да намеря изобщо какво ми трябва. Може и аз да гледам нещо грешно. Кой техен рутер е двубандов, гигабитов и поддържа всичките стандарти до AC?

 

За другото не мога да се съглася с теб. Аз ползвах TP Link заради цената главно в началото. Като започнах с всепознатият 740 за 30лв, който смених защото не смогваше на мрежата на Куулбокс и скопяваше скоростите. Пък и си е компромис както и да го въртиш, ако имаш повече от 2 устройства.

После сложих 1043, с който също нямах никакви проблеми. Смених го, защото исках 5ГХц мрежа. Проблем имах единствено като сложих DDWRT и ми дропеше 2.4 мрежата. Върнах стоковия и всичко си вървеше. Нещо му стана веднъж, но ми го смениха в гаранция.

Взех Archer C2, с който отново - никакви проблеми. 3-4 месеца си работеше без проблем, може и повече да са били. Изобщо не си спомням да съм имал някакви ядове. Просто исках по-сериозен рутер, защото мрежата ми се натовари и вече има към 8-9 различни устройства накачени жично и безжично.

Взех ей тоя Нетгиър преди по-малко от месец: Netgear Nighthawk R7000P AC2300 

За справка, в магазина редовна цена е ~400лв.

Цената беше много добра. За 220лв го взех нов.

Слагам го, ъпдейтнах фърмуера, след 1 ден - всичките устройства на 2.4 - без интернет. Просто не им даваше IP.

Правих струвах - стабилизирах го. Сега ме е страх да го сложа перманентно на стената. Очаквам го вече 2-ра седмица да спре отново.

Никога съм нямал проблеми и притеснения с TP Link. Дори не съм ги мислил. Тоя само му бая. Половината функции са изключени и ме е страх да ги включа.

 

Като работи иначе - работи като пушка. Всичко е супер бързо, никакво забавяне, огромен обхват. Макбукът ми за първи път се свърза с повече от 150мбит (450). Преди просто не искаше. Apple бяха казали, че ако искаш максимална скорост трябва да си вземеш техния рутер, иначе не става с другите.

 

Та, чакам го сега още 10 дни да видя дали ще изкара без рестартиране, за да го пиша "работещ".

 

Софтуера им е супер зле явно на Нетгиър и много, много се дъни. А хардуера им е хубав.

 

И за капак - няма къстъм фурмуер различен от DD WRT, който изобщо не харесвам. Четох малко мнения на хора - пак дропи 2.4 мрежата от време на време. Скоростта пада до 1мбпс и става неизползваема докато не се рестартира.

 

Има сумати фърмуери за R7000, който е AC1900, но не и за моя R7000P, който е AC2300.

 

Хората с R7000, които слагат къстъм фърмуери казват, че всичките проблеми изчезват.

Link to comment
Share on other sites

За МикроТик нямам мнение, защото не съм използвал. Колкото пъти отворя сайтът им се връщам в началото на 2000 година с тоя дизайн. Не мога да намеря изобщо какво ми трябва. Може и аз да гледам нещо грешно. Кой техен рутер е двубандов, гигабитов и поддържа всичките стандарти до AC?

 

hAP ac² е доста добър, с прилично съотношение цена/възможности (115 лв.).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...