Jump to content
BulForum.com

Помощ за избор на рутер.


popodopolo

Recommended Posts

Здравейте групата!
Днес смених интернет доставчика, а досегашния ми рутер TP-Link TL-WR542G не може да се справи с интернет-а който получавам вече/ 100 Mbit/s/.
До днес нямах никакви оплаквания, защото независимо с LAN или Wi-Fi спийд теста отчиташе 12Mbit/s при договор за 20 Mbit/s.

Проблема вече е налице....Днешния тест: LAN - 95 Mbit/s, Wi-Fi-27 Mbit/s.
Ще съм благодарен за съвет за рутер който ще ми позволи да ползвам същата скорост както през кабел!
Цената нека я определим до 50 лева а магазина да бъде Еmag/ че имам едни 20 лева които Емаг ми дължи :D/.

Други изисквания освен да пуска реалната скорост! Подръжка на алтернативни софтуери и чудесии които няма да ползвам не са ми нужни.
Благодаря предварително!


 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ники, аз съм с TP-LINK 940N и съм много доволен. Гледам, че и w00x-а го е препоръчал.

Това визирах като помощ... Рутер, който е изпитан :)

До понеделник ще умувам и ще чета темата! И после-на пазар :D

пп. Благодаря на двамата!

Link to comment
Share on other sites

Да де, лаптопската WiFi карта какви възможности има да се закачи към 450Мб/с рутер - 72,150,300,...Мб/с?

Все пак и двете устройства (рутер и клиент) трябва да подържат 450Мб/с, което май е рядкост за лаптопите все още?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Кой от тези двата ще ми препоръчате?

 

http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/asus/rt-n15u-p69531971/?gclid=CLbBuZTOv9ECFQo6GwodlycO2Q#opisanie

http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/tp-link/tl-wr1042nd-p96285481/#opisanie

 

и двата са гигабитови, и двата са само на 2,4гхц, и двата имат две антени на 3децибела, и двата са дедовци от 2012 година, и двата са с 64мб рам.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Те не са особено нови. Аз използвам Archer C2 от 3 години. Нямам сериозни оплаквания. Не е спирал, не е забивал.

Единствено като се запълни bandwidth-a на интернета от скоростта на торентите (up и down) - вътрешната мрежа се спъва и сайтовете тотално спират да се отварят. Има някакъв проблем с приоритизацията. Иначе имам закачени минимум 5 устройства закачени по всяко време.

Link to comment
Share on other sites

Ами не се бях замислял за това. Директно предположих, че е от рутера, защото и вътрешната мрежа започва да се дъни.

Доставчика е Куулбокс.

Link to comment
Share on other sites

Е изглежда няма желязни правила. :))

В последно време доста приятели се кълнят в Асусите, аз самият имам наблюдения над два и си работят. :) 
Но два от домашните ми рутера ме дразнят, точно tp-link–овете ми :))

Link to comment
Share on other sites

Аз вече не бих купил нищо различно от микротик :) .

Иначе и аз чувам често, че арчърите са зле като цяло, различни проблеми.

Асусите и те не са идеално цвете, но уж по-добре за домашни сапунерки, наистина станаха по-популярни от тп-линковете. За ниски изисквания и предпочитания към нета, 841/941 биват..., а дори за WDR серията съм чувал лоши неща. Изобщо.... от всичко прочетено и наблюдавано, микротик е рутера :) . Естествено не е съвсем за всеки, трябва някакви минимални познания по мрежи и малко четене за OS-а му, за настройки извън базовите стандартни. Иначе всичко е на късмет дали става за домашен..

Link to comment
Share on other sites

В моят случай се ползват само като АП-та.

*WRT и 5G , AC, N .. мерси съм за този филм. :)

Доволен съм от D-Link DIR-860L, не мисля че някога е забивал за последните 2 години. 

 

А за рутер ползвам фокскон бокс рънващ pfsense в момента.

 

Та лично аз не бих препоръчал TP Link-овете

Link to comment
Share on other sites

Един колега има ASUS и каза, че поне веднъж на месец трябва да го рестартира.

Кажи на колегата си да си ъпдейтне фърмуера. Никога не съм попадал на такъв Азус. Дори от ниските класове. Виж забиващи тъпи линкове с лопата да ги ринеш. На баща ми от Близуто му бяха сложили такъв тъп-линк и при 4 устройства закачени за wifi, интернета вече сгъваше. :lol:

 

Стоков фърмуер е табу, особено на АСУС :)

Доста несериозно изказване.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли наблюдения на рутерите на Xiaomi? Конкретно моделите 3 и 4. Имам един 1043НД който вече много ми лази по нервите. Забива все когато най-много ми трябва.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли наблюдения на рутерите на Xiaomi? Конкретно моделите 3 и 4. Имам един 1043НД който вече много ми лази по нервите. Забива все когато най-много ми трябва.

Ако говориш за 1043 v.1, със сигурност проблемът е захранващия адаптер. Моя е на бая годинки, веднъж го утрепах с грешен фърмуер, но го съживих лесно. Никога не ме е дънил,а обслужва поне 4 клиента едновременно.
Link to comment
Share on other sites

Гледам темата е за рутери и за това ще е използвам . Та имам един tp link , който обаче мисля да сменям вече . И се колебая между asus n300 и asus n12-rt plus .И двата ми идват на 35 лв и ще се ползват на помощение около 50кв , на мрежата на Н3 .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...