Jump to content
BulForum.com
puF4o

Купувам захранване

Recommended Posts

Търся захранване, което спокойно ще издържи на една от следните две конфигурации.

1. AMD Athlon X2 7850 (95w); Asus EAH 3850 ; 2 HDD; няколко вентилатора

2. AMD Phenom II X6 (95w); Asus Radeon R9 280X; 2HDD; няколко вентилатора

Последно първата конфигурация накара един 450w Chieftec да "пищи"(къде от старост, къде от натоварване), а конфигурация две се захранва за момента от един 600w fortron, който не знам дали е достатъчен.

За 1 търся нещо от порядъка на 500w, а за 2 мисля, че нещо от 650w нагоре ще му е достатъчно.

Какво ще да рече "пищи"?

На машина 1 имаш 95в процесор + 75в видео, което прави 170в, добави му 30-40вата за дъно, дискове и перки - не повече от 200-210вата. Едно стаблино, не китайско 250-ватово захранване ти е напълно достатъчно. Сложи му 300 или 350в да си по-сигурен. Имам такива маркови, стабилни от 15 до 25лв.

На машина 2, освен ако не е повредено, фортрон на 600в са му предостатъчни на тази конфигурация. В зависимост от фортрона (не си дал модел) може дори да подкара SLI/Crossfire с две карти.

мога да предложа black diamond 500w -50лв

https://www.google.bg/search?q=black+diamond+500w&biw=1280&bih=870&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjN_uj4zKPQAhVH_SwKHUQODr8QsAQINA&dpr=1

имам и фортрон 350 вата -20лв

за връзка тук или 0886 469784

Edited by minko_vm

Под "пищене" имам предвид нискочестотни звуци, нещо от сорта на цвърчене, което преди да го сваля менеше честотата и силата при различен товар на машината. Затова и предположих, че не понася товарът.

Иначе фортрона е FSP600-50ARN

FSP600-50ARN - 600 вата, 88% ефективност, активен PFC, 42 ампера по 12-волтовата релса, което прави 504 ВАТА. Имаш процесор 95 + видео 250 вата (теоритичен макс, никога не стига толкова). Тази конфигурация в реално време едва ли ще натовари повече то 350-370 -вата при 100% натоварване. Пре-предостатъчно захнранване.

За първата машина мога да ти предложа захранване, но ако искаш ми напиши на лично пълната конфигурация - дъно, брой дискове, вентилатори и други периферии за да ти предложа конкретен модел - не повече от 25лв.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...