Jump to content
BulForum.com

Купувам захранване


Recommended Posts

Търся захранване, което спокойно ще издържи на една от следните две конфигурации.

1. AMD Athlon X2 7850 (95w); Asus EAH 3850 ; 2 HDD; няколко вентилатора

2. AMD Phenom II X6 (95w); Asus Radeon R9 280X; 2HDD; няколко вентилатора

 

Последно първата конфигурация накара един 450w Chieftec да "пищи"(къде от старост, къде от натоварване), а конфигурация две се захранва за момента от един 600w fortron, който не знам дали е достатъчен.

 

За 1 търся нещо от порядъка на 500w, а за 2 мисля, че нещо от 650w нагоре ще му е достатъчно.

 

Link to comment
Share on other sites

Какво ще да рече "пищи"?

 

На машина 1 имаш 95в процесор + 75в видео, което прави 170в, добави му 30-40вата за дъно, дискове и перки - не повече от 200-210вата. Едно стаблино, не китайско 250-ватово захранване ти е напълно достатъчно. Сложи му 300 или 350в да си по-сигурен. Имам такива маркови, стабилни от 15 до 25лв.

 

На машина 2, освен ако не е повредено, фортрон на 600в са му предостатъчни на тази конфигурация. В зависимост от фортрона (не си дал модел) може дори да подкара SLI/Crossfire с две карти.

Link to comment
Share on other sites

Под "пищене" имам предвид нискочестотни звуци, нещо от сорта на цвърчене, което преди да го сваля менеше честотата и силата при различен товар на машината. Затова и предположих, че не понася товарът.

Иначе фортрона е FSP600-50ARN

Link to comment
Share on other sites

FSP600-50ARN - 600 вата, 88% ефективност, активен PFC, 42 ампера по 12-волтовата релса, което прави 504 ВАТА. Имаш процесор 95 + видео 250 вата (теоритичен макс, никога не стига толкова). Тази конфигурация в реално време едва ли ще натовари повече то 350-370 -вата при 100% натоварване. Пре-предостатъчно захнранване.

 

За първата машина мога да ти предложа захранване, но ако искаш ми напиши на лично пълната конфигурация - дъно, брой дискове, вентилатори и други периферии за да ти предложа конкретен модел - не повече от 25лв.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...