Jump to content
BulForum.com

Сериозно затормозяване


THE STORM

Recommended Posts

Та значи проблемат ми, е че системата (компютърът) ми сериозно се затормозява и доста от системните ресурси отиват на вятъра без нищо сериозно, което да е включено, и доста често ми се случва харда ми да се скъсва от работа ей така без нищо и доста често някой елементарни програми се включват доста бавно.

Редовно го прлеглеждам със Ad-Aware SE Personal и имам Outpost Firewall.

До преди 2 седмитзи това ужасно нещо не ми се бе случвало.Ако знаете кажете как да си оправя проблема с компютъра.Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Искаш да кажеш че процесора ти е натоварен 100 постоянно

ами виж кои е тоя процес и сам си преценяваи

Link to comment
Share on other sites

Не процесора изобщо не е натоварен.Нещо ми поглъща RAM паметта и затормозява работата на харда.

 

 

В този случаи на Винския таскер неможе да се разчита да каже кои процес

гълта рама така че ти трява нещо др ама ся нищто не са сещам

Имаше някви програмки нещо като Free Ram ако не се лъжа

Link to comment
Share on other sites

1. na kakva OS si ?

2. vij s nyakoya programa koy proces ti gi gylta. (ako si na XP TaskManager-a syshto gi pokazva)

 

Абе показва ама лъже яката маже се много тоя Manager

Link to comment
Share on other sites

На Windows XP SP2 Full съм и съм изключил всички процеси, които могат да се изключват, но проблема си продължава  :angry:  :angry:  :angry1  :angry1

 

 

А да не е от как си сложил SP2

Link to comment
Share on other sites

Аз тоя проблем си го имам откакто имам компютър.Единственото решение което съм намерил е преинсталация на Уиндоус. ;) .

Понякога просто седя и гледам как компютъра ми се опитва да измисли нещо.Има усилена дейност на харда и през това време нищо не мога да направя.Забелязал съм че това се случва когато малко преди това съм изтрил множество файлове.С каквито и програми да пробваш ще го оправиш но малко. Пробвай да с почистиш регистъра.

Link to comment
Share on other sites

Аз тоя проблем си го имам откакто имам компютър.Единственото решение което съм намерил е преинсталация на Уиндоус. ;) .

Понякога просто седя и гледам как компютъра ми се опитва да измисли нещо.Има усилена дейност на харда и през това време нищо не мога да направя.Забелязал съм че това се случва когато малко преди това съм изтрил множество файлове.С каквито и програми да пробваш ще го оправиш но малко. Пробвай да с почистиш регистъра.

 

Нямам никакво намерение да форматирам харда поне докато не изпробвам всичко, което може да се направи и в крайна сметка ако нищо не помогне тогава ще бъда принуден да си форматирам харда.Така че ако имате и други идеи поствайте.

Link to comment
Share on other sites

Нямам никакво намерение да форматирам харда поне докато не изпробвам всичко, което може да се направи и в крайна сметка ако нищо не помогне тогава ще бъда принуден да си форматирам харда.Така че ако имате и други идеи поствайте.

Никой не казва да си форматираш харда.Аз казах да си преинсталираш Windows.И повярвай ми пробвал съм всичко от дефрагментация,диск клийнъп през помощни програмки до спиране на процеси и т.н.Най-добре става с преинсталация на Windows и не е задължително да си форматираш харда. ;)

Просто трябва да изтриеш папката Windows,така че да си инсталира нови файлове а не да инсталираш директно върху първия.

Link to comment
Share on other sites

Та значи проблемат ми, е че системата (компютърът) ми сериозно се затормозява и доста от системните ресурси отиват на вятъра без нищо сериозно, което да е включено, и доста често ми се случва харда ми да се скъсва от работа ей така без нищо и доста често някой елементарни програми се включват доста бавно.

Редовно го прлеглеждам със Ad-Aware SE Personal и имам Outpost Firewall.

До преди 2 седмитзи това ужасно нещо не ми се бе случвало.Ако знаете кажете как да си оправя проблема с компютъра.Благодаря предварително.

С тази оскъдна информация едва ли някои ще може да ти помогне. Просто не е достатъчно. Поне да беше показал какви процеси ти вървят нали си с XP?

Добре ще е също ако File Indexing Service е включен да го изключиш, защото за него е характерно на пръв поглед безмислената работа на хардиска.

Link to comment
Share on other sites

виж в ТаскМениджъра колко SVCHOST.EXE процеса имаш ако не се лъжа бях чел някъде за такъв вирус които ти пуска допълнително тези процеси и компютъра ти постоянно започва да върви на 100% ЦПУ и така се забавя че даже и мишката ти се движи трудно :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

виж в ТаскМениджъра колко SVCHOST.EXE процеса имаш ако не се лъжа бях чел някъде за такъв вирус които ти пГска допълнително тези процеси и компютъра ти постоянно започва да върви на 100% ЦПУ и така се забавя че даже и мишката ти се движи трудно :wacko:  :blink:

 

 

E той нали говори за RAM-а :confused

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с Tune Up Utlities да си почистиш регистрите от стари неща. Едновременно с това, прорамата изтрива ненужните файлове, например Темр-а на Уиндоуса и на Експлорера, също така оптимизира паметта, ако ти падне под зададеният минимум. Напълно възможно е да е останало нещо от някоя деинсталация.

 

P.S. Програмата работи със сигурност под SP2.

Link to comment
Share on other sites

Ето и процесите, които са в действие :

taskmgr.exe Home

nvsvc32.exe SYSTEM

cftpstets.exe SYSTEM

EM_EXEC.EXE SYSTEM

VC6play.exe - Виртуално CD Home

realsched.exe Home

rundll32.exe Home

SOUNDMAN.EXE - Драйвер на звуковата карта Home

cftmon.exe Home

explorer.exe Home

spoolsv.exe SYSTEM

alg.exe LOCAL SERVICE

svchost.exe LOCAL SERVICE

svchost.exe NETWORK SERVICE

svchost.exe SYSTEM

svchost.exe NETWORK SERVICE

svchost.exe SYSTEM

lsass.exe SYSTEM

services.exe SYSTEM

winlogon.exe SYSTEM

csrss.exe SYSTEM

smss.exe SYSTEM

VC6SecS.exe - Виртуално CD SYSTEM

resetservice.exe SYSTEM

srvany.exe SYSTEM

System SYSTEM

System Idle Process SYSTEM

 

Добавих малко повече инфо.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с Tune Up Utlities да си почистиш регистрите от стари неща. Едновременно с това, прорамата изтрива ненужните файлове, например Темр-а на Уиндоуса и на Експлорера, също така оптимизира паметта, ако ти падне под зададеният минимум. Напълно възможно е да е останало нещо от някоя деинсталация.

 

P.S. Програмата работи със сигурност под SP2.

 

Мерси много за тази програма, свърши ми чудесна работа и почистих всички боклуци от регистрито, оптимизирах RAM паметта и определено компютъра ми започна да работи доста добре.

 

И все пак, ако някой знаае и други възможни причини нека да поства :) .

Link to comment
Share on other sites

Mislia 4e imash edin proces (svchost) v pove4e.Ako ne gresha i ti ne si obarkal-imash si 4ervei4e. V momenta ne moga da se setia kade se zapisvashe,no i moje vsi4ko da ti e nared ako sled restart pak imash problemi pishi

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...