Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Е, то зависи какво все пак те интересува в телевизията. Половин година карах на 10 левовия план и имаше всичко, което бих гледал някога, което е 10-тина 15 канала. Всичко останало е плява за мен, заедно с тия листнатите в по-горните планове. Спорт не гледам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Разбира се, че зависи от това какви канали те интересуват. Също и от това дали предпочиташ да гледаш на телевизор или в случая възможност да гледаш и на компютър, телефон, таблет. Нужди и интереси всякакви. Освен това зависи дали търсим нещо в допълнение към съществуващ тв-абонамент или за основна услуга към интернет връзка. Аз съм на Кулбокс и очевидно ако говорехме единствено за допълнителен приемник и дори не толкова ограничен кръг канали, щях да дам още 5 лв и да гледам (отделно не съм прекарал кабел, което в момента вече е малко проблем, а с IPTV-лист не е). Интересува ме и спорт, и новинарски, и дори местни канали от различни страни. Не че го има всичко това при tivi.bg - напротив, предлагат се iptv-пакети с много по-богато съдържание, разбира се на малко по-висока цена и със съответните ограничения в броя на устройствата, но пак -- зависи си от това, какво точно те интересува. Качеството също е относително. В момента съм пуснал  US CNN на 720 HD, но на 60fps и визуално на екрана ми е доста по-добре от канали, които излизат на 1080 HD. Относително е... 

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че споменах, но може и да не е станало ясно, че говоря за монитор, а не за телевизор. Затова и казах че 60fps визуално на моя екран е по-добре от канали, които са на 1080, но на 30fps. В смисъл на това, колко е относително на каква резолюция се водят предаваните канали и как се възприемат от окото. Това е също част от причината да предпочитам да гледам на монитор, където мога и да променя размера на прозореца, което също веднага се отразява на възприятието дори на иначе "мътни" SD канали. Разбира се, случаят ми е частен, защото моето "гледане" е колкото да върви нещо на един монитор, докато си работя. Няма спор иначе за разликата в гледането с MAG на телевизор (имам го и това), та дори и някои от удобствата там, не ги коментирам. Всеки оценява според нуждите си.

Link to comment
Share on other sites

За качеството на картината при MAG, остава и да не е възможно най-добра, след като е устройство специално направено за целта и на което му се подава сигнал, който то да декодира оптимално. Но има случаи, в които плейър е по-удобно за ползване, както при мен - на компютър и допълнителен монитор. Отделно от плейър до плейър има разлика, дори и във функционалността. Конкретно по темата - при сигнала на tivi.bg с препоръчвания от тях Perfect Player има проблем с показването на субтитрите и смяната на аудио-траковете, което става единствено при HW+ декодиране, където пък при мен се влошаваше картината. Иначе на native си е отлично качество. Отделно и забиваше всичко, тъй като предполагам по някакъв начин такава смяна се интерпретираше като "неправомерно ползване". При Kodi пък определено не ми харесваше качеството на картината, а и всичко някакси "дървено". Всичко това на един Android TV Box. Отделно и други проблеми, които ги няма на телевизора с MAG, но пък там вече говорим за гледане на телевизия при други условия. Аз лично много рядко ще седна единствено да гледам телевизия... Сега гледам директно на компютъра с GSE Smart IPTV и съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

"Устройство, правено за телевизия"... Интересно това устройство дали пък не върви с нещо като фърмуер, което всъщност е... софтуер, писан от хора?! ;)

Коди пък сигурно е правено да прави мусака.

Всичко това съвсем принципно.

Аз лично MAG+tivi не съм виждал, но съм виждал различни устройства + цифрови телевизии. И преди съм казвал, че с Коди (под Windows) при HD каналите аз разлика не виждам. При SD може да има някаква, но при чист FullHD върху FullHD телевизор аз нямах никакви забележки към качеството на картината. Разните (според някой много важни, за мен нищожни за моя начин на ползване) функции, които има MAG-а никога аз лично не съм ги отричал, но да се казва на бялото черно, поне що се отнася до мнението ми за HD канал върху Kodi... Проблемите с понякога уикенда вече когато насичаше за някакъв период, вече се бях съгласил, че вероятно при MAG липсват. Но "някои" си продължават с баенето.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tedy said:

"Устройство, правено за телевизия"... Интересно това устройство дали пък не върви с нещо като фърмуер, което всъщност е... софтуер, писан от хора?!

Нито ми е тръпка да се намесвам в предишните ви спорове, нито твърдя, че съм спец в областта, но нали разбираш, че понякога комбинацията между хардуер и софтуер дава резултати, които са малко по-различни от тези на привидно същия софтуер върху различен хардуер. MAG си е действително устройство, правено за телевизия -  сет топ бокс и оптимизирано като хардуер и софтуер за тази цел. 

Единствено мога да кажа, че опитах различни варианти за гледане на телевизор, вкл. разни stb емулатори и много бързо си казах "не се занимавай с глупости" и си купих един MAG 254.

Иначе, повярвай ми, тъй като имам някакъв бегъл спомен за мненията ти по темата, аз също съм фен на това да се опитват различни неща, плейъри, нищо против Kodi, специално за него си купих  Mecool BB2 PRO, ползвал съм го. Както казах и в момента поради начина, по който ползвам телевизия, съм с плейър, а MAG-ът е на единия телевизор. В моя случай и като картина, и като функционалност GSE Smart IPTV ми върши най-добра работа и това го забелязах веднага. И отново, става въпрос и за различен хардуер, защото гледам директно на компютъра, а не на андроидната кутия, което без да се задълбавам и да се чудя така ли е или не е така просто го виждам, което ми е достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2019 at 8:21 PM, tedy said:

"Устройство, правено за телевизия"... Интересно това устройство дали пък не върви с нещо като фърмуер, което всъщност е... софтуер, писан от хора?! ;)

Коди пък сигурно е правено да прави мусака.

Всичко това съвсем принципно.

Аз лично MAG+tivi не съм виждал, но съм виждал различни устройства + цифрови телевизии. И преди съм казвал, че с Коди (под Windows) при HD каналите аз разлика не виждам. При SD може да има някаква, но при чист FullHD върху FullHD телевизор аз нямах никакви забележки към качеството на картината. Разните (според някой много важни, за мен нищожни за моя начин на ползване) функции, които има MAG-а никога аз лично не съм ги отричал, но да се казва на бялото черно, поне що се отнася до мнението ми за HD канал върху Kodi... Проблемите с понякога уикенда вече когато насичаше за някакъв период, вече се бях съгласил, че вероятно при MAG липсват. Но "някои" си продължават с баенето.

 

Ей т'ва сега не успях да го разбера:

Никога не си виждал, ползвал, сравнявал визуално MAG, но имаш мнение, че няма разлика в качеството на изображението.

Това, защото на теб ти се струва, че трябва да е така или просто "защото ТАКА"?

Link to comment
Share on other sites

"Проблемите с понякога уикенда вече когато насичаше за някакъв период, вече се бях съгласил, че вероятно" - кратко изречение, което услужливо дава достатъчно ясна представа за лирическия герой - автор :music

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Първи излъчихме Нова телевизия в HD формат

 

Quote

Нова телевизия в HD формат е добавена на позиция 33. TiVi.bg е първият оператор, получил и съответно излъчил сигнала в мрежата си.

 

Link to comment
Share on other sites

Първи сигнал са получили Digital Solutions и първи излъчиха канала 3-4 пиратски кабеларки преди 2 дни:grin: TiVi получиха сигнал втори и първи излъчиха легално Nova HD.

То все тая де, ако ще и 4К да пуснат етикетите на бозата в баничарницата, вкусът си е все същият - на боза...

Link to comment
Share on other sites

Аз направо по телефона, една жена отговаря,едвам се чува(накъсва от това че е през интернет, нещо им било развалено).

Пусна ми 48 часов тест, ама аз на другия ден направо се обадих да ми пуснат за месец.

Всичко за един ден стана.

На Web OS със SmartSTB и на андроид бокс със STB_Emu върви добре.

Edited by k-otixxx
Link to comment
Share on other sites

Аз поисках по мак адрес, заради SmatSTB то , същия мак слагам и на андроид STB_emu, но не трябва да вървят и двете по едно и също време, защото мака е един.

Edited by k-otixxx
Link to comment
Share on other sites

И на мен ми дадоха 48 часов тест, идеята ми беше да гледам с програмата Smart IPTV през телевизора, дадох  MAC-a, който се показва в програмата, но не мога да зарядя листата. Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2019 at 8:29 AM, plameni said:

Ако има регистрирано MAG-устройство, може да се гледа и с StbEmu.

Върви и под Windows, с BlueStacks емулатор.

 

Blue-Stacks-Stb-Emu-Ti-Vi-20190911-01.png

Опитах под Windows с BlueStacks, въведох МАС-адрес и сериен номер на регистриран бокс, но не тръгва и ме препраща към сайта на TiVi.

Нещо друго променя ли се по настройките в StbEmu?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Здравейте. Така като има вече отоворена тема, реших напрасво тук да питам. Вчера реших да пробвам IP телевизията на tivi.bg през smartstb на LG WebOs. Гадното започна след като активираха абонамента - бавно зареждане на каналите при превключване , забиване при смяна на субтитри. Пробвах с вградения портал и този проблем не съществува. Ще се радвам някой да сподели мнение Smile
 
 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...