Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Здравейте. Порчетох тук за отличното качество на този доставчик и от няколко дни съм му абонат с бокс закупен от тях Качеството на картината обаче далеч не е толкова добро колкото го описвате. Има ли как от бокса да се види с каква резолюция и битрейт са каналите? В ФБ клиентите им се оплакват че са намалили резолюцията на каналите на 1728#1080 и битрейта е почти на половина спрямо това което е било преди.

 

Нищо такова няма. Нито е намалена резолюция, нито битрейт. Друг е въпросът, че доста канали насичат и това не го оправи с месеци. Резолюцията може да я видиш с бутон APP, като ти излиза меню горе вляво. Там отиваш на Видео и я има. И какъв приемник си купи от тях? MAG или TN100? Ако е второто, по-добре си гледай аналогова кабелна. Ако е MAG - правилно ли е зададена резолюцията? На какъв телевизор гледаш? Предполагам през HDMI си пуснал?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз през рутера като гледам конекциите и интерфейсите, HD каналите вървят с около 12.5мбпс, SD с около 4мегабита, а най-калпави с около 1 мбит. LQ каналите с около 500 кбит.

Преди години защо си мислех, че HD телевизиите са 720p, но явно са минали на 1080п :) .

При мен да чукна на нещо, няма насичащи канали, ако се има предвид буфериране.

Link to comment
Share on other sites

Не буфериране, имам предвид мръднали чинии и сигнал на ръба. При този доставчик, няма как да има проблеми с буфериране и т.н., човекът си разбира отлично от мрежи.

Link to comment
Share on other sites

Гледам на Сони 49XF9005 по ХДМИ кабела който дойде с МАГА. Гледам с МАГ254. Резолюцията е 1080 50р. Картината изглежда рехава и пикселизира на моменти точно като от нисък битрейт. В по тъмните участъци на картината се вижда най ясно това. Ще си поиграя с настройките на телевизора да видим какво ще излезе.

Link to comment
Share on other sites

Взех си безжично wifi дистанционно, комбиниращо обикновени клавиши, клавиатура и air mouse, и съм адски доволен!

https://youtu.be/zilBNKKnIDc.

С него управлението на Коди е удоволствие, отзад си има клавиатурка като се наложи да пиша нещо, което ще е много рядко , макар че ползвам клавиши като I (information), X (exit) и някои други.

Air mouse-то е яко, ама рядко ще го ползвам, има бутон за изключване.

Има и 4 IR бутона за обучаване, примерно за спиране/пускане на телевизора.

Става и за други програми и гледане на филми, но конкретно с телевизия като tivi е изключително удобно, ДА НЕ ГОВОРИМ че не изисква насочване (не е IR (с изключение на 4-те обучаеми бутона), а е по wifi с приемник) като обикновените дистанционни, което е адски по-удобно!

 

P.S. Като гледам, NatGeo HD също е 12Mbps.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Гледам на Сони 49XF9005 по ХДМИ кабела който дойде с МАГА. Гледам с МАГ254. Резолюцията е 1080 50р. Картината изглежда рехава и пикселизира на моменти точно като от нисък битрейт. В по тъмните участъци на картината се вижда най ясно това. Ще си поиграя с настройките на телевизора да видим какво ще излезе.

 

Взел си телевизор за 2 бона и половина, купил си приемник за 150, плащаш по 20 лв. на месец за телевизия и ползваш кабел за 50 евроцента...

после искаш качество. Как да стане, братчед? 

Отделно, зависи и от настройките на телевизора, като се почне от избора на HDMI порта (ако на Сони не са идентични и 4-те).

Допреди година, докато им бях абонат и се отказах по причини, различни от качеството, последното си беше супер на фона на бозите от мобилните оператори и Булсат.

Link to comment
Share on other sites

Брадчед кажи ми тогава какво да си купя и на кой колко да плащам че да има качетво? От настройките на телевизора се пооправиха нещата. Направих запис на BTV HD резолюцията е 1920х1080 а битрейда е около 10-11 мб. Щеше да е добре да има повечко битрейд.

Link to comment
Share on other sites

Точно, той толкова пристига от студиото. Ако не те кефи 11 мегабита - пиши тук sales@btv.bg...

А наистина може да пробваш с друг HDMI кабел. Каналите при tivi.bg са със студийно качество, тоест каквото подават от съответния канал, това се излъчва. Ако е кофти - такова идва. Изобщо тея приказки, че някой компресира, мачка резолюции и т.н., не отговаря на истината. Каквото подава съответния канал, това се подава към клиентите.

Link to comment
Share on other sites

.. каквото подават от съответния канал, това се излъчва. Ако е кофти - такова идва. Изобщо тея приказки, че някой компресира, мачка резолюции и т.н., не отговаря на истината. Каквото подава съответния канал, това се подава към клиентите.

 

И е така, и не е така... Припомни си случая с Нова ТВ.

Те подават по SDI интерфейс и после всеки (BiX, Blizoo, НУРТС и т.н.) си конвертира както му харесва/може. Затова резултатът е различен.

Link to comment
Share on other sites

Да, но това е на SD канали. Говорим за HD. Иначе случката я помня, дори Ганчев се регистрира тук по тоя повод и имаше тестово всички сорсове. Продължавам да твърдя, че най-доброто качество на Нова е това, което лъчат N3, не знам кой от всички сорсове е, но е факт, че изглежда най-добре на голям телевизор. Както и да е. HD каналите не се компресират и качеството е каквото е от източника.

Link to comment
Share on other sites

За състезания и мачове - най-добре са руските Матч! 

В повечето случаи качеството е убийствено. По време на световното, битрейтът беше 12-17 Mbps

Link to comment
Share on other sites

Брадчед кажи ми тогава какво да си купя и на кой колко да плащам че да има качетво?

 

Братчет, след като си имал акъл да си избереш телевизор, бокс и доставчик на интернет и телевизия... какъв съвет искаш?

Аз, понеже съм проста бичкия, карам с кабел за 79 паунда. Знам коя настройка за какво е както в телевизора, така и в STB и не ръчкам там, където не знам кое за какво е.

От друга страна, ако си мислиш, че битрейта  и само той единствено е свързан с качеството..., разговорът приключва на секундата.

Мога да ти направя кенеф снимка на каквата резолюция искаш и да ти я запиша гато 1гига файл. И тя ще бъде върхът, нали?

Като не те кефи тоз доставчик, дето препредава един канал с 11 мегабита, бегай при мобилните оператори, дето всичките им 1xx канала да гледаш едновременно, няма да надхвърлиш 10 мегабита. Образно казано, че тук има хора с оперирано чувство за хумор :)

За състезания и мачове - най-добре са руските Матч! 

В повечето случаи качеството е убийствено. По време на световното, битрейтът беше 12-17 Mbps

 

Човека иска канали с битрейт от 50 нагоре, ти някакви си мижави 12-17 му пробутваш, че и руски при това! И ако са мултиезични иди обяснявай после две страници откъде се превключва езика. И недай си боже, звукът да не му хареса..., ще стане мазало тука.

Link to comment
Share on other sites

baibradar, 12мбит са достатъчни, ти с какво сравняваш качеството?

Първо ако си с евтин кабел, смени кабела. Че аз съм с HDMI кабел за 10 лв (2 метра) и нямам никакви оплаквания, с тоя кабел е вързан Windows сървъра към ТВ, така че и компютърен образ гледам, и е перфектен. Ако искаш дай и 779 паунда за кабел, вероятно ще ти порасне и п***ата :) .

Ако и тогава не си доволен от качеството, разръчкай настройките или пробвай да свържеш компютър през тоя кабел и порт да видиш да няма друг проблем.

Аз гледам с Kodi и ХД каналите за мен са си идеални.

Ама то всеки различно вижда нещата, освен ако можеш да снимаш кое точно те притеснява, да не е дефектен MAG-a :) ..

Link to comment
Share on other sites

Кабелът има значение!!! Мога да ти покажа на 27 инча монитор два кабела, един от някакъв бокс и един марков - разликата е, че с евтиния кабел, цифровият сигнал е като аналогов, включително трепти. С другият кабел - джам прайш, 'глИдало прайш!

Link to comment
Share on other sites

 Както и да е. HD каналите не се компресират и качеството е каквото е от източника.

Това не е съвсем така. Понякога ровичкат и намалят от tivi.bg резолюцията на някои канали.

Това може да се провери чрез VLC. В поле Издател на някои канали, дори  SD пише tivi.bg. тоест мачкат и компресират сигнала на някои канали

Edited by television
Link to comment
Share on other sites

При мен Discovery HD стана 4:3, с черни ленти отляво и дясно. Пак показва и явно е 1080, но по хоризонтала явно е свит. Само този канал. Друг да го вижда това?

Link to comment
Share on other sites

А самото предаване да е 4:3? Мисля, че някои си ги сменят сами.


Това не е съвсем така. Понякога ровичкат и намалят от tivi.bg резолюцията на някои канали.

Това може да се провери чрез VLC. В поле Издател на някои канали, дори  SD пише tivi.bg. тоест мачкат и компресират сигнала на някои канали

Ако са стриймове, да. Но да хванат висококачествен сорс и да го смачкат - не съм засичал. Някои канали са стриймове, които идват с идиотски резолюции или ги свалят от някъде си. Главно екзотичните канали.

Link to comment
Share on other sites

Възможно е, сега е наред :) .

Но имаше черни ленти и логото на канала си беше по-навътре. Отдавна не съм имал "цифрова" или IPTV телевизия, и не мислех че целия канал се променя като пропорция ако дадено предаване е различна резолюция. Макар че ми се струва нелепо :D

Link to comment
Share on other sites

Ще пробвам с друг кабел. Качеството го сравнявам с нетфликс например. Там при 7-8 мб битрейд картината е много по добра от колкото наште телевизии с по 10-12 мб битрейд. От студиото на Бтв сигнала не излиза с 11 мб. Параметрите му са това:

 

Video coding - MPEG-2 422@HL

Video Bit Depth - 8

Video Bit Rate - 50 CBR

Chroma Sampling - 04:02:02

Frame size - 1920x1080

Aspect - 16x9 - 4x3 Safe Area

Video standart - ITU BT.709-5 /50 Hz/

Audio Coding - PCM

 

Твърденията че сигнала стига до нас без да се прекомпресира някъде не са верни.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...