Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Ако правилно съм схванал - при всички положения трябва устройство, за да се ползват всички удобства и за най-добро качество. Ако ще е с инсталирано приложение качеството ще е по-лошо и ще е без удобствата, които се предлагат с възможните екстри на декодера.

 

Цитирам: "Може да гледате телевизия без приемник, стига да инсталирате приложение, което поддържа m3u листа. Услугата, обаче, е разработена да се ползва чрез специализиран декодер МАГ. Само в този случай оказваме техническа поддръжка. При ползването по друг начин осигуряваме само съдържанието, като клиентът трябва да е в състояние да се справи сам с настройките и техническата поддръжка на устройството си. При ползване по начин, различен от МАГ, не гарантираме същото качество. Освен това не работят интерактивните функции, които се поддръжат само от МАГ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Значи е време да сакам един декодер. Не видях особена полза да е от тях и да идва с куриери до вкъщи. Имат още над какво да поработят. Информация за каналите на всеки пакет, малко по-лесната заявка да им станеш абонат и тнт.

Тук се споменаваше за някой си "Ганчев" във връзка с декодерите...? Как се влиза в контакт с него?

Link to comment
Share on other sites

Тук се споменаваше за някой си "Ганчев" във връзка с декодерите...? Как се влиза в контакт с него?

Никак. Този "някой си" е собственика. За контакти си има имейл и телефон на които отговарят назначените за целта служители.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ако възпроизведа плейлистата, която съм получил от оператора tivi.bg на PC, а след това на Smart TV чрез SS ip TV или STB Simulator апликация за телевизори, ще бъдa ли блокиран от системата?

Edited by television
Link to comment
Share on other sites

По искаи още една за втори тв,или си дай мак адреса на телевизора,аз бях със три но сега съм с две

По искаи още една за втори тв,или си дай мак адреса на телевизора,аз бях със три но сега съм с две

Едно временно не върви една,затваряш едната и след малко е пускаш на ssipt

Edited by jovito
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нещо странно се случва при мен. Спийдтеста на Маг-а показва 9 мегабита до техния сървър,през speedtest.net вадя 15 мегабита до тях,а до всички други 90+. Дали някой наблюдава нещо подобно ?  Съответно хд каналите са негледаеми,даже и сд-тата прекъсват ,но по-рядко. 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Студиата на Диема никога не са били HD, само предаванията. Те в Нова трудно дават пари за такива "глупости".

 

Добре че за спортните Диеми са събрали пари за HD-записи, че по Nova Sport HD повторенията продължават да са SD  :sick

Link to comment
Share on other sites

Нещо странно се случва при мен. Спийдтеста на Маг-а показва 9 мегабита до техния сървър,през speedtest.net вадя 15 мегабита до тях,а до всички други 90+. Дали някой наблюдава нещо подобно ?  Съответно хд каналите са негледаеми,даже и сд-тата прекъсват ,но по-рядко. 

 

Пиши на Ганчев или на съпорта де. На кой доставчик на нет си? Да няма шейпър, нещо?

При мен не съм засичал каква скорост държи, но всичко се гледа... Трябва да пусна един тест...

 

Edit: При мен прави 75 мегабита.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Нещо странно се случва при мен. Спийдтеста на Маг-а показва 9 мегабита до техния сървър,през speedtest.net вадя 15 мегабита до тях,а до всички други 90+. Дали някой наблюдава нещо подобно ?  Съответно хд каналите са негледаеми,даже и сд-тата прекъсват ,но по-рядко.

Кой е интернет доставчика ти?
Link to comment
Share on other sites

Пиши на Ганчев или на съпорта де. На кой доставчик на нет си? Да няма шейпър, нещо?

При мен не съм засичал каква скорост държи, но всичко се гледа... Трябва да пусна един тест...

 

Edit: При мен прави 75 мегабита.

 

Пуснах winMtr и няколко трейса. Нещата се влошаваха при тях. Важното е,че се оправи за час-два. 

 

Пп Вива ,fttb. 

Link to comment
Share on other sites

Дано Виваком са си оправили нет-а, иначе ще береш ядове постоянно.

Миналата година прекарах тяхна оптика в Пловдив и в София и още на следващия ден им занесох оборудването и прекратих с тях.

Мобилната им мрежа е най-добра към момента, но нета и тв-то са пълен Кенеф.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да се оплача,държи се стабилно,нямам проблем с телевизията. Снощи явно проблема не беше при Вива,важното е,че в кратък срок всичко е наред. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

 

от вчера съм с приемника им Маг 254. Пробвам втори ден телевизията им. Започвам с положителното:

 

1. Бързо меню, удобно и функционално.

2. Пуснах си най-големият им пакет, наистина каналите са безбройно много, имам чувството, че едно спортно събитие (футболен мач) ще мога да го гледам на поне 5 канала.

3. Има приятни канали, голям фен съм на Deluxe Music и на Deluxe Lounge, добре е, че ги има, както и други, сега няма да ги изброявам.

4. Качеството на картината наистина е добро, всичко става лесно и бързо.

 

Забележки:

1. Убеден съм, че не ми изпратиха чисто нов приемник, другото по комплекта беше ок.

2. Качеството, както спомена Lucky Luciano не е по-добро от на Кулбокс. Дори мисля, че една идея е по-лошо, просто на Кулбокс седи по-цветно. Сравнявал съм с БНТ1 HD, BTV HD и BTV Action HD.

3. HBO HD е с лошо качество на субтитрите, на Moviestar HD например са много по-добри. Имат ръбчета. При движения логото горе много леко се нарушава, все едно се размазва. Прикачил съм снимки за сравнение и една на HBO да се видят субтитрите

http://prikachi.com/images.php?images/879/9138879O.jpg - Cooolbox

http://prikachi.com/images.php?images/890/9138890w.jpg - TiVi

 

http://prikachi.com/images.php?images/897/9138897V.jpg - Cooolbox

http://prikachi.com/images.php?images/888/9138888w.jpg - TiVi

 

http://prikachi.com/images.php?images/891/9138891T.jpg - HBO HD

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

По-добре е да се направи сравнение на скрийншотове или на параметрите на съответните стриймове при двата доставчика.

Сравнение със снимки не е добра идея.

Link to comment
Share on other sites

По-добре е да се направи сравнение на скрийншотове или на параметрите на съответните стриймове при двата доставчика.

Сравнение със снимки не е добра идея.

Има ли промени по ТВ услугата на TVI.BG? Добавяне на нови канали, замяна, спиране?

Веднъж ги бях запитал за тест, хората веднага ми отговориха . Като цяло останах изключително доволен от каналите, но много неприятно впечатление ми направи това, че за част от SD каналите ползват MPEG-4 сигнала на каналите, идващи от BIX.BG(при тях и аудиото им не е оригиналното MPEG 192-256 kbps, а е AAC), вместо оригиналния MPEG-2 сигнал пак от BIX с битрейт на картината над 6 Mbps. Надявам се да са коригирали вече този проблем и да ползват оригиналните MPEG-2 стриймове от Bix.BG. В сайта  на Bix има подробни данни за битрайта

Още по-добре щеше да е Tivi.BG да излъчват IPTV услугата си със студиен сигнал на националните телевизии, както правят Blizoo(320kbps, 384kbps аудио), но вероятно и това скоро ще стане.

Edited by television
Link to comment
Share on other sites

много неприятно впечатление ми направи това, че за част от SD каналите ползват MPEG-4 сигнала на каналите, идващи от BIX.BG(при тях и аудиото им не е оригиналното MPEG 192-256 kbps, а е AAC), вместо оригиналния MPEG-2 сигнал пак от BIX с битрейт на картината над 6 Mbps. Надявам се да са коригирали вече този проблем и да ползват оригиналните MPEG-2 стриймове от Bix.BG. В сайта  на Bix има подробни данни за битрайта

То па щот са много 'убави на BIX Mpeg2 стриймовете - пълен кенеф:

 

 

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_01.png

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_02.png

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_03.png

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_04.png

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_05.png

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_06.png

 

Nova_TV_BIX_Cooolbox_20170522_07.png

 

 

 

Понеже доста сме дискутирали този въпрос, мога да кажа, че поне по отношение на НоваТВ, такова животно като "оригинален MPEG-2 сигнал" не съществува в природата.

Сигналът, който получават BIX от Нова е SD-SDI (ако не ме лъже паметта - SMPTE 259M-C на 270 Mbit/s).

Непонятно ми е, как от това, успяват да произведат показаните лайна...

Link to comment
Share on other sites

Има ли промени по ТВ услугата на TVI.BG? Добавяне на нови канали, замяна, спиране?

Веднъж ги бях запитал за тест, хората веднага ми отговориха .

 

Ето, че сам си отговаряш на въпроса! Запитай ги пак за същите неща и ни осветли с отговора им. 

Иначе остава горчивото усещане (имаш само два поста, и двата в тази тема), че си служител на някого от конкуренцията и търсиш под вола-теле.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

съвсем логично като нов абонат започват въпросите :)

Непрекъснато (през около 10мин) телевизорът прави следните промени: Режим на картината: "Ярък", Формат на картината: Пълен. Много е досадно, преди не се появяваше, възможно ли е това да се случва от приемника и съответно, ако някой е имал такъв проблем - как се коригира?

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

съвсем логично като нов абонат започват въпросите :)

Непрекъснато (през около 10мин) телевизорът прави следните промени: Режим на картината: "Ярък", Формат на картината: Пълен. Много е досадно, преди не се появяваше, възможно ли е това да се случва от приемника и съответно, ако някой е имал такъв проблем - как се коригира?

 

Точно същото се случва и при телевизор Самсунг на моя позната, но нейният доставчик на телевизия е Мтел.

Прави си настройките, запаметява ги и след няколко минути всичко се връща по подразбиране.

Правени са опити в Мтелския приемник да се зададе ръчно определен формат, а не да е автоматичен - ефект няма.

Според мен, проблема е или в телевизора или в HDMI кабела, защото при мен подобно нещо не се наблюдава, а приемника на Мтел е в автоматичен режим. Но, кабел не съм сменял, което ме навежда на мисълта да го направя.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

съвсем логично като нов абонат започват въпросите :)

Непрекъснато (през около 10мин) телевизорът прави следните промени: Режим на картината: "Ярък", Формат на картината: Пълен. Много е досадно, преди не се появяваше, възможно ли е това да се случва от приемника и съответно, ако някой е имал такъв проблем - как се коригира?

 

Това с какъв приемник се случва?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...