Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Да, това ще се случи, но така или иначе първо трябва да се осигури надежден доставчик. Виждам, че в няколко теми оптичният интернет на Булсатком е добре оценяван, поразгледах им пакетите (между 50-100 Mpbs), цените са приемливи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Оптиката на Булсаком е добър вариант. За 9лв. с пакет някакъв си, е просто супер. Водят се наколко пакета, но на всичките скоростта е максимална, освен ако в последните месеци не са променили нещо, но не вярвам. Рискът е, че оптиката на Буля минава през шахтите на DCC, а там още се водят дела, скоро имаше срещу Гологанов за присвояване или нещо такова, та не знам, ако в един момент Кирев вземе мрежата в Пловдив, дали няма да играят ножиците и пак да има мяу...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Оптиката на Булсаком е добър вариант. За 9лв. с пакет някакъв си, е просто супер. Водят се наколко пакета, но на всичките скоростта е максимална, освен ако в последните месеци не са променили нещо, но не вярвам. Рискът е, че оптиката на Буля минава през шахтите на DCC, а там още се водят дела, скоро имаше срещу Гологанов за присвояване или нещо такова, та не знам, ако в един момент Кирев вземе мрежата в Пловдив, дали няма да играят ножиците и пак да има мяу...

Няма цена от 9 лв. за никакъв пакет, освен ако тази цена не е някаква специална оферта под масата :P

 

Не знам кой от двамата убавци ще спечели и какво, ама ако клъцнат мрежата на булсат, ще има наистина голямо мяу. И после ще настане пълно беззвучие :)

Link to comment
Share on other sites

При мен обаче става засечка. Нямат за момента възможност да пуснат оптика до апартамента. Помолих да проверят дали предвиждат скоро време и ще се обадят... което по-скоро значи, че ще трябва да търся други варианти, едва ли заради мен ще се хванат следващата седмица-две да прекарат :)

Link to comment
Share on other sites

Ами иска ми се да имам. Бях се спрял на оптиката на Булсатком заради добрите отзиви. Другите алтернативи са ясни, въпросът е, че освен за Кулбокс, за никой друг няма достатъчно добри отзиви. Четох за МТЕЛ, че поне нетът им е стабилен, но пак се прокрадва тук - там коментар да се избягват всячески.

 

 

Edit:

 

Lucky Luciano,

 

най-вече бягам, защото искам да пробвам нещо ново и по-добро (ако е възможно и има такова). Такава надежда за мен е въпросният доставчик. Има много хубави отзиви за ТиВи. Макар и в един форум да четох не толкова положителни неща от потребителите им, но това е било преди година и повече.

Друга причина е, че искам наистина да видя аджеба какво е това хубава картина, хубави изображения...преди две седмици си взех 55 инча и искам всичко да е на ниво.

Относно Кулбокс: Просто проверявам дали има други опции за добър интернет в града, който не е непременно 100+ Mbps, защото наистина не ми трябва толкова скоростен интернет. Реално не искам да го заплащам, а тази сума да я вложа в телевизята. Спорт гледам, да, но не съм маниак, който седи по цели вечери да гледа и така всяка вечер или през вечер.

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Четох за МТЕЛ, че поне нетът им е стабилен, но пак се прокрадва тук - там коментар да се избягват всячески.

 

Нетът им е перфектен. С 25 мегабита (без включена торент програма) няма да имаш грам проблем за тиви.бг 

Хейтъри има навсякъде.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Ами иска ми се да имам. Бях се спрял на оптиката на Булсатком заради добрите отзиви. Другите алтернативи са ясни, въпросът е, че освен за Кулбокс, за никой друг няма достатъчно добри отзиви. Четох за МТЕЛ, че поне нетът им е стабилен, но пак се прокрадва тук - там коментар да се избягват всячески.

 

 

Edit:

 

Lucky Luciano,

 

най-вече бягам, защото искам да пробвам нещо ново и по-добро (ако е възможно и има такова). Такава надежда за мен е въпросният доставчик. Има много хубави отзиви за ТиВи. Макар и в един форум да четох не толкова положителни неща от потребителите им, но това е било преди година и повече.

Друга причина е, че искам наистина да видя аджеба какво е това хубава картина, хубави изображения...преди две седмици си взех 55 инча и искам всичко да е на ниво.

Относно Кулбокс: Просто проверявам дали има други опции за добър интернет в града, който не е непременно 100+ Mbps, защото наистина не ми трябва толкова скоростен интернет. Реално не искам да го заплащам, а тази сума да я вложа в телевизята. Спорт гледам, да, но не съм маниак, който седи по цели вечери да гледа и така всяка вечер или през вечер.

 

Четох мнението диагонално, защото нямам много време.

Ако мислиш, че ще има разлика в изображението между Кулбокс и ТиВи - забрави - еднакви са. Ако това ти е довода и не ти дреме за спорта - стой си на Кулбокс. При ТиВи има някакви недомислици - таймшифт на SD версиите на канали, а не на HD такива, макар да ги имат и в HD... Това на каналите от Fox групата, на BNT и bTV.

Ако ти се гледа спорт - ТиВи или N3.

Link to comment
Share on other sites

Привет,

 

благодаря за мнението. И тук излиза следващият въпрос (пореден :) ): Как седят нещата по отношение на картината съпоставени между ТиВи - Кам модул N3?

Link to comment
Share on other sites

MAG възпроизвежда отлично, не мисля, че ще има разлика. Плюс това при ТиВи имаш таймшифт, докато при N3 минусови канали... Таймшифтът си е друга бира отсЕкъде!

Link to comment
Share on other sites

Ако мислиш, че ще има разлика в изображението между Кулбокс и ТиВи - забрави - еднакви са. Ако това ти е довода и не ти дреме за спорта - стой си на Кулбокс. При ТиВи има някакви недомислици - таймшифт на SD версиите на канали, а не на HD такива, макар да ги имат и в HD... Това на каналите от Fox групата, на BNT и bTV.

Ако ти се гледа спорт - ТиВи или N3.

Много добре знаеш, че разликата не е само в спортните канали. Пакет, какъвто предлага тиви, не предлага НИТО един оператор на тази цена.
Link to comment
Share on other sites

От два дена го имам Маг 254,и картината му е по кофти от колкото на siptv на lg tv.имам и н3 с модул там е много по добре,снощи на филм на бТВ имаше снежинки, при приложението на LG беше перфектно

Link to comment
Share on other sites

От два дена го имам Маг 254,и картината му е по кофти от колкото на siptv на lg tv.имам и н3 с модул там е много по добре,снощи на филм на бТВ имаше снежинки, при приложението на LG беше перфектно

Да не е клонинг? Маг отдавна имат клонинги/ментаци.
Link to comment
Share on other sites

То какво излиза, че разликата в качеството между модула на N3 и ТиВи няма...хм. Поне интернетът на N3 държи ли се стабилен, четох, че уикендите падала връзката, нещо, което много ме изненада и ме върна в годините на кварталните доставчици отпреди повече от 10 години :)

 

В тази връзка  се сещам за едни романтични времена, и по-специално за един доставчик "rokada", бяха в един гараж до ул. "Изток". Преди това се казваха Соларнет. Лично сегашният кмет се занимаваше да ми обяснява за рутери, включване, рестартиране...беше много внимателен :) та тогава теглих с 7-8кб, но пък от техния warez бяха адските по онова време 7-8мб, понякога и повече.

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

От два дена го имам Маг 254,и картината му е по кофти от колкото на siptv на lg tv.имам и н3 с модул там е много по добре,снощи на филм на бТВ имаше снежинки, при приложението на LG беше перфектно

 

Я го снимай тоя MAG... Откъде го взе? Какви са му настройките?!

 

Нетът на N3 не е лош. Нетът на Гаров пада уикендите и не навсякъде.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Всичко е наред,трябва си кабел от рутера или по мошно wifi,малко настройки и се оправи

Как да позная клонинга

Edited by jovito
Link to comment
Share on other sites

В сайта на ТиВи четох, че за модел W809 на Сони можело да се гледа без да е необходим приемник. Цитирам: " тестовете със Sony W809C са успешни и този модел може да се използва без допълнителен сет-топ-бокс. За целта от Google Play Store се инсталирва „IPTV Set-Top-Box Emulator“. Използва се вграденият в приложението ijk player."

 

Аз разполагам точно с този модел. Ако може да стане директно без приемник би било още по-добре. Ще разговарям с техен служител да видим, стана ми любопитно.

Link to comment
Share on other sites

На тоя маг 254 от къде се прави директен запис без часове дати години,много е тегаво това,задал съм му за три минути запис

от 40 минути ми изписва, кагато натисна F1-the chanel alredy has a shedyled recording.защо е така

Link to comment
Share on other sites

В сайта на ТиВи четох, че за модел W809 на Сони можело да се гледа без да е необходим приемник...

При възможност после пиши какво са ти казали от фирмата. И аз имам подобен модел телевизор и ме интересува, защото по-горе (някъде като се откриваше темата) се обясни, че ако не го гледаш с Маг приемник всякакви други решения са с компромисно качество.

Link to comment
Share on other sites

На тоя маг 254 от къде се прави директен запис без часове дати години,много е тегаво това,задал съм му за три минути запис

от 40 минути ми изписва, кагато натисна F1-the chanel alredy has a shedyled recording.защо е така

 

Така и не го снима тоя MAG. С кой фърм е, оригинален ли е тоя бокс, изобщо?

Link to comment
Share on other sites

В сайта на ТиВи четох, че за модел W809 на Сони можело да се гледа без да е необходим приемник. Цитирам: " тестовете със Sony W809C са успешни и този модел може да се използва без допълнителен сет-топ-бокс. За целта от Google Play Store се инсталирва „IPTV Set-Top-Box Emulator“. Използва се вграденият в приложението ijk player."

 

Аз разполагам точно с този модел. Ако може да стане директно без приемник би било още по-добре. Ще разговарям с техен служител да видим, стана ми любопитно.

Те май и коди поддържаха?

Link to comment
Share on other sites

Така и не го снима тоя MAG. С кой фърм е, оригинален ли е тоя бокс, изобщо?

Вече го върнах,то и видеотеката нямаше никой,те я любими канали като ти направиш ,другите пък се скриват,после пак обратно,нещо което е по простичко саго направили малко сложно,както и да е.

Edited by jovito
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...