Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Тези хора явно не ми искат парите. Опитвам се да мина на план макс,но 3-ти ден не успявам. Сега трябва да чакам да минат празниците,защото хората били в чужбина и няма кой да съдейства. Странно,а телевизията им е толкова добра...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

По телефона,а по мейла ми казаха да направя поръчка през сайта,но нещо не ми вдъхнаха доверие. Няма значение ,че плащам на 16-ти и ще се "прекарам" с няколко дни,просто искам да променя плана,но явно няма да стане номера. 

 

 

 

 

Най-добре е да направите поръчка за нов абонамент през сайта ни. Желателно е планът да се смени след изтичане на настоящия.

 

Edit: Вече всичко е наред. 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В края на месеца изтича договорът на кабеларката и мисля телевизията да е само оттук.

 

Колко е стабилна услугата? В смисъл някакви чести технически проблеми от тяхна страна?

 

Гледам може да се вземе MAG 250 за около 100 лв нов. Ще ми трябват минимум два броя. Осезаемо по-бавни ли са спрямо MAG 254, че да си заслужава да дам по 45 лв на устройство отгоре за 254-та?

Edited by saiclabs
Link to comment
Share on other sites

MAG 250 "издъхва", когато се опитваш да правиш HD запис, освен ако битрейта не е под 7-7.5 Mbps

Тук съм описал по-подробно какво се случва.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Мерси за отговора.

 

Най-вече ме интересува как е при смяната на каналите и навигацията/ползването на менютата. Записите са с нисък приоритет (не са фактор), щом на основнo гледаните канали има timeshift.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с 254 и в сравнение с фюжъна на Булсат ми се струва,че лети. Прекъсване/спиране на услугата до сега не съм имал. 

Link to comment
Share on other sites

Вероятно ще го има, но не е проблем. Качва се предната версия и всичко е наред. Който и да вземеш, няма да сбъркаш, но ти препоръчвам 254. Ще си караш с една версия назад, докато изчистят този проблем и толкова. Не е болка за умиралка.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

следя темите за доставчиците на интернет и телевизия от близо две седмици и исках да попитам нещо - защо има толкова малко абонати на този доставчик? Все още не съм взел решение на кой доставчик да заложа за интернет и телевизия. Тук виждам, че има доста грамотни и много на "ти" с тези неща потребители, но не останах с впечатление някой да е техен абонат. И тъй като е форум и тонът не се усеща, въпросът ми е изцяло градивен, не търся никаква провокация, а информация, за да мога да взема решение.

 

Интересно ми е като качество и надеждност TiVi успяха ли да се докажат, образно казано? Колеги, които ползват услугата да имат някакви забележки или неудобства, досадни подробности или услугата е ок? Да поясня, че приоритет ми е качествена телевизия, а и приличен интернет, за сваляне, стриймване и браузване, нищо повече.

Една вметка: Лично на мен менюто ми изглежда досущ като на тв услугата на Кулбокс.

Link to comment
Share on other sites

1. Доставчика е софийски, форумът - пловдивски, оттам и малкото клиенти от Пловдив.

2. По-качествен стрийм в държавата няма. 

3. Интернет от тях в Пловдив няма, ако си от София - виж им картата с покритие или най-добре се обади по телефона за информация. 100 мегабита симетричен нет за цял свят, оптика плюс най-високият пакет телевизия (разбирай всичко включено) е 35.00 лв. на месец, при предплащане за 6 или 12 месеца има отстъпки - обявени са в сайта.

 

В заключение:

Няма какво и на кого да се доказват. Явно не знаеш кой е собственика и кои са му клиентите, та затова задаваш подобен въпрос.

Сравняването им с кулбокс е меко казано неуместно.

 

Успех.

Link to comment
Share on other sites

Привет,

 

да, признавам, че нямам информация. А относно сравнението с Кулбокс - имах предвид чисто визуално как изглежда менюто с каналите, но дотам. Иначе сериозен анонс за тях по думите ти. Признавам, че ми стана много любопитно.

 

Разговарях с техен служител, или си набавям устройство, или си закупувам от тях, което те изпращат до адрес, обаждам им се при включването му и следвам инструкции. Просто трябва да има интернет, тоест да намеря доставчик на интернет. Това е накратко казано.

Link to comment
Share on other sites

... Просто трябва да има интернет, тоест да намеря доставчик на интернет...

 

Доставчик на стабилен интернет.

Качеството на някой канали е изключително! Стримовете на Матч!-каналите например, при динамични изображения понякога надхвърлят 15-17 Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Вземи си 254, директно от Ганчев. Разликата е пренебрежимо малка в цената. Като ще даваш пари...

 

Цената на сайта е пренебрежимо малка, но писах, че мога да взема нов 250 за 100 лв, което е 45% разлика в цената между двата модела.

Link to comment
Share on other sites

Цената на сайта е пренебрежимо малка, но писах, че мога да взема нов 250 за 100 лв, което е 45% разлика в цената между двата модела.

Между 250 и 254 разликата е повече от 50%, като си тръгнал да смяташ проценти.

Купувай си един 254 от Ганчев и не се занимавай с глупости.

Link to comment
Share on other sites

Между 250 и 254 разликата е повече от 50%, като си тръгнал да смяташ проценти.

Купувай си един 254 от Ганчев и не се занимавай с глупости.

 

От мненията досега разбрах, че най-съществената разлика между моделите е при правене на запис. В  това ли се изразяват 50%-те процента разлика в performance-а между устройствата?

 

Ще съм благодарен да дадеш конкретни различия в представянето между моделите, за да се види тази разлика от 50%.

 

Освен това говоря за 2 броя устройства, където разликата в цената става още по-голяма.

Link to comment
Share on other sites

saiclabs,

Нито съм безплатен тестер, нито ми плащаш за да ти правя подробни технически съпоставки, обосновки и т.н.

Взимай си каквото искаш. Поиска мнение - даде ти се. Оттам нататък - парите са си твои, проблемите след това - също.

Забравих, и икономията.

Link to comment
Share on other sites

saiclabs,

Нито съм безплатен тестер, нито ми плащаш за да ти правя подробни технически съпоставки, обосновки и т.н.

Взимай си каквото искаш. Поиска мнение - даде ти се. Оттам нататък - парите са си твои, проблемите след това - също.

Забравих, и икономията.

 

Колега, посочих конкретна причина защо съм се насочил към дадения модел. Тук поясних какво точно ме интересува.

 

Целта на дадено питане (и на повечето такива предполагам) в един форум е не да карам някой да купува устройствата/да ги тества/да рови в нета вместо мен за мнения относно модели и т.н. Целта е, ако някой вече има конкретната информация/впечатление, да я сподели от неговата гледна точка. Вече на база една такава информация да реша според нуждите ми кое е по-подходящо.

 

Намираш ли разлика между това мнение и това мнение?

 

 

Link to comment
Share on other sites

По-бавен е като цяло 250. Остави записите. По-малко памет има и т.н. Но който и да вземеш, качеството на картината ще е еднакво. Тоест, ако не те бърка една идея по-мудната реакция на бокса, други драми няма да имаш. Заслужават си парите и двата.

Link to comment
Share on other sites

Доставчик на стабилен интернет.

Качеството на някой канали е изключително! Стримовете на Матч!-каналите например, при динамични изображения понякога надхвърлят 15-17 Mbps.

Разговарях със служителя им. Въпросът беше точно с това свързан, в допълнение, ако се гледа такъв канал и се сваля някакъв торент какъв да е минимумът, който трябва да има като връзка/пакет по отношение на интернета. По думите му, цитирам: само за телевизията ще трябват поне 15-20 мб, за да може да се гледат HD каналите. Това е минимумът, който се изисква от интернета, за да работи цялата телевизия добре.

 

Тоест един интернет пакет от порядъка на 30-60 Mbps на някой от известните и доказани доставчици би бил достатъчен, ако правилно успявам да преценя нещата или някъде бъркам? Защото в отговора се съдържа 15-20мб, а не 15-20Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Почти задължително е да се настрои рутера, така че да приоритизира трафика за сет-топ-бокса, а този на торентите да е с най-нисък приоритет.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...