Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Аз съм с 522, но съм изключил hdmi-cec. С последния фърмуер е, не съм забелязал проблем със субтитрите. Даже нарочно го ползвам безжично.

 

Бокса е купен от сигурен човек. Идеята беше да избегна подводните камъни, които си описал.

 

Единственото нещо, което ми прави впечатление е, че понякога при смяна на канал стои на черен екран и трябва да мръдна един канал нагоре или надолу за да тръгне. Няколко пъти се наложи и да го дръпна от тока. Ще тествам и по кабел дали се получават тези аномалии. Иначе откъм бързина и качество на картината нямам никакви забележки.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hdmi cec няма връзка със субтитрите.

Иначе за черната картина и при мен се случва и не знам на какво се дължи. Вероятно на фърмуера. Надявам се в бъдеще да го фикснат. Иначе 520 е хладен и бърз. И качеството на картината е по-добро от 254 с който бях до момента.

Иначе вчера го пробвах с mkv, бачка отлично. Даже може да се настройва енкодинга на субтитрите, което е добре.

Моя бокс го купих от голям германски ритейлър и на отлична цена - 78 евро. Щото Петко нямаше наличен за продан.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам приемник МАГ420. Днес разглеждах 4к каналите, всичко работеше нормално докато стигнах до канал NASA 4k. Стрийма нещо е повреден и приемника веднага заби. Наложи се изключване от контакта, обаче след това веднага пак тръгва последния гледан повреден стрийм и приемника отново веднага забива. Ресетнах приемника, вкарах наново пак всички настройки на портала и отново след рестарт отива на проблемния канал и веднага забива. Явно последния гледан канал се съхранява в портала а не в приемника. Сега или трябва да се оправи канал NASA 4k или да се ресетне последния гледан канал. Естествено от ТИВИ Бг никой не вдига телефона. Някой може ли да помогне как да го ресетна този последно гледан канал без участието на ТВБГ, защото те нито ще си оправят проблемния канал нито мога да се свържа с тях.

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си, че проблема не е другаде ? В захранването например, защото пуснах въпросният канал и работи. Направих няколко проби и не виждам проблем.

Link to comment
Share on other sites

Докато приемника не е заредил портала си работи нормално. Зареди ли портала веднага отива на последно гледания канал и забива. Когато ресетнах мага до фабрични настройки доста време кликах по него докато настроя пак портала. Ако има проблем с приемника или захранването би трябвало и в настройките на мага да забива.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

След известно време с Маг 522 намирам доста дразнещ проблем, който се проявява единствено на този бокс.

На 2-3 дни се налага да го рестартирам, защото някои канали не тръгват или самоволно сменя канала. При останалите три бокса не наблюдавам подобно нещо (254-ки).

 

Тези дни ще пиша на Тиви, за да разбера дали самия бокс не се разбира с портала или има нещо друго.

Link to comment
Share on other sites

Мисля назад го казахме - когато купуваш нещо от пияни украинци, гледай да купуваш работещо нещо от пияните украинци. :laughing1:
Между другото шегата настрана - покрай конфликта работите с боксовете се закучват. 

Link to comment
Share on other sites

Ъпдейтнат е. 

 

@RaptoR Ще му намеря цаката. Тези дни като се наканя да взема онази тухла тн200 от Петко ще го разпитам. Той май беше с 520-ки. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Danzki said:

Ъпдейтнат е. 

 

@RaptoR Ще му намеря цаката. Тези дни като се наканя да взема онази тухла тн200 от Петко ще го разпитам. Той май беше с 520-ки. 


Ще се купуват боксове, аз също ще сменям моя, мисли напред - ако ти трябват сега е момента. 

Link to comment
Share on other sites

За момента не мисля да сменям, но ако реша нещо ще кажа.

 

Първо искам да изчистя тази дреболия с 522-ката, защото наистина ми харесва бързината и качеството на картината. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тея от Тиви къв Газ пият???? Пуснаха ми тест на услугата, дотук добре, след като им писах защо на националните канали HD имат само до 24 часа назад, а на другите HD някои са 7 дни назад ми писаха това...."цитирам дословно"

HD каналите НЕ СЕ връщат 7 дни назад. Не само, че не го отричаме, ами и го твърдим. 
SD каналите се връщат 7 дни назад. Сега дали на вас това ви харесва или не е друга тема. Освен всичко друго не може да се твърди, че това, което постигат с m3u листа е същото, което хората гледат с декодер.
 
Предлагаме този разговор да спре. Ние нищо не отричаме, напротив, ние ви казваме как точно стоят нещата. Вече сами се чудим защо изобщо се опитваме да ви убедим, че HD каналите ни не се връщат 7 дни назад. НЕ  СЕ ВРЪЩАТ 7 ДНИ НАЗАД. НЕ  СЕ ВРЪЩАТ 7 ДНИ НАЗАД. НЕ  СЕ ВРЪЩАТ 7 ДНИ НАЗАД. 
 
И всичко това ми идва като отговор, след като съм им прикачил скрийншот на канал произволен HD, който има връщане  7 дни назад, отделно ми казаха това, цитирам : Освен всичко друго не може да се твърди, че това, което постигат с m3u листа е същото, което хората гледат с декодер...
 
Това е също без коментар, каква е разликата декодер или плейлиста, като телевизора е в пъти по-мощен от маг приемника, и източника битрейта и тн е един и същ...
Просто съм в потрес от нивото на обслужване, добре че не съм им дал стотинка на тези...
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Смятам да си пусна тази услуга на едно устройство като едно от малкото IPTV доставчици, предлагащи най-добра цена, безсрочен договор и възможност за гледане без допълнителен приемник.


Дали някой може да ми каже:

1. Ако пусна заявка за Коди, мога ли в последствие да сменя на STB емулатор или и двете са активни, без значение кое избера при регистрацията?

2. STB емулатор ли е по-добре да ползвам или Kodi на телевизор с Android TV? А на nVIDIA Shield?


Някой има ли оплаквания от услугата, които са го отказали да я ползва?

Link to comment
Share on other sites

За кратко в началото ползвах с Коди, но неудобство за мен е, че нямаш тайшифт. После преминах на Маг и така вече над 5 години. Имало е дребни проблеми през годините, но нищо фрапантно общо взето.

 

Услугата предлага добро качество, цена и ъптайм.

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Може да ги питаш (в зависимост кой план си си избрал) колко устройства без допълнителна такса за всяко следващо ти се полагат на един интернет адрес.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Danzki said:

За кратко в началото ползвах с Коди, но неудобство за мен е, че нямаш тайшифт. После преминах на Маг и така вече над 5 години. Имало е дребни проблеми през годините, но нищо фрапантно общо взето.

 

Услугата предлага добро качество, цена и ъптайм.

 

Дори на последната версия на Коди ли няма таймшифт? Да разбирам, че използването с m3u плейлист не позволява.

А ако използвам STB Emu, ще имам ли таймшифт или нямаш идея?

 

2 hours ago, sheep said:

Може да ги питаш (в зависимост кой план си си избрал) колко устройства без допълнителна такса за всяко следващо ти се полагат на един интернет адрес.

 

Kodi и STB Emulator за Андроид ТВ се водят 2 отделни устройства ли?

Link to comment
Share on other sites

Ами не съм много запознат как се броят Kodi и STB емулатор. Пробвал съм и ползвам с Маг приемник и всеки си е с отделен собствен MAC адрес. В този смисъл идеята е в зависимост от плана колко различни MAC адреса без допълнителна такса ти разрешават на един интернет адрес.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, w00x said:

 

Kodi и STB Emulator за Андроид ТВ се водят 2 отделни устройства ли?

Да. Ако си на най-високия план можеш да регистрираш до 4 мак адреса зад едно ип без допълнителни такси.

 

На линка по-долу има инфо относно приложенията.

 

https://www.tivi.bg/kodi/?highlight=Kodi

Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2022 at 7:54 PM, w00x said:

 

Дори на последната версия на Коди ли няма таймшифт? Да разбирам, че използването с m3u плейлист не позволява.

 

Ползвам таймшифт (до 24 часа назад) с mpv и vlc 2.x на Windows машини.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Снощи видях, че се е появила Диема Спорт 3 в 4к. 

Нова остават верни на себе си и излъчват повторения с неповторимото си отвратително качество. :D 

Стрийма е около 25 мегабита. 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

По ред причини се наложи да взема сеттоп бокс от tivi.bg за телевизор. MAG 520.

Настрана това че като цяло не усетих някаква разлика в качеството на цялото "изживяване" спрямо гледане на компютър с Kodi, и че приемника и работата с него е по-дървена спрямо примерно телевизия от А1, това всичкото се преглъща.

Обаче в приемника липсват доста канали спрямо което виждам на компютъра. Абонамента е един, просто с две "устройства" се води. Примерно Bulgaria On Air, 7/8 и др. липсват в приемника, а ги гледам на компютъра без проблем. Това защо е така и може ли да се оправи, или да чакам до понеделник и да питам съпорта, ако изобщо имат обяснение, защото като цяло съпорта се опитваше да ме убеди примерно , че е по-добре да се работи с 2 дистанционни отколкото с едно, а това което дойде с приемника не е програмируемо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...