Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Пробва ли да рестартираш/ъпдейтнеш бокса ? Току-що пробвах на TH200 и Mag254 - работи. Мога да паузирам текущо предаване, както и да върна назад.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 11/27/2021 at 10:39 AM, Danzki said:

Пробва ли да рестартираш/ъпдейтнеш бокса ? Току-що пробвах на TH200 и Mag254 - работи. Мога да паузирам текущо предаване, както и да върна назад.

 

Пробвах рестарт на портала и на бокса, не помагат. Ъпдейти не съм пускал до сега никога, мога да пробвам с ъпдейт освен.

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2021 at 10:11 AM, Danzki said:

Има ли активни абонати тук ? Ако може някой да провери вечер след 20ч, дали се появява пикселизиране на Нова хд и бТВ комеди хд. 

Спомняш ли си дали в такива моменти, когато програмата в реално време е пикселизиракла, дали същия канал по същото време ако го дадеш в режим timeshift (примерно преди няколко часа) пак ли пикселизира? Пробвал ли си го?

Link to comment
Share on other sites

On 11/28/2021 at 11:42 AM, tgechev said:

 

Пробвах рестарт на портала и на бокса, не помагат. Ъпдейти не съм пускал до сега никога, мога да пробвам с ъпдейт освен.

След обновяване на софтуера нещата се оправиха. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой ползвал ли е Mag524 с абонамент към ТиВи ? 

 

Обмислям подмяна на един от боксовете и ме интересува дали работи коректно (таймшифт и т.н.) 

Link to comment
Share on other sites

И аз също се интересувам дали тяхната телевизия работи с най-новите модели на Маг 5-та серия (520, 524). Четох в нета, че за тях версията на портала трябва да е поне 5.6.6. Не съм проверявал с ТиВи дали те имат отделен друг портал за хората с такива боксове, защото май основният им е с по-ниска версия, сега в момента нямам възможност да видя коя точно.

Link to comment
Share on other sites

Колегата Лъки е по-запознат с приемниците и предполагам веднага може да разясни, но май вече не влиза във форума.

 

Между другото преди малко отворих сайта на ТиВи и гледам променили са плановете и цените. Вече най-скъпият план е 28 лева.

Link to comment
Share on other sites

Мда, Лъки вече не влиза. Изгубих му и телефона. Преди години бях купувал от него няколко Маг-а и даваше доста полезна информация.

Link to comment
Share on other sites

+1 за последните модели на маг-те.

Че съм на н3 и чакам всеки момент да решат да ме режат, понеже и договора ми изтече. Ако ми кажат да минавам на ЕОН - с 200 ще бягам от тях

В екстра плана, има ли канали, които не са обявени в писъка? Може и на лични. Прсто има някои дето ме интересуват. Не спортни. Просто ми е любопитно

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Сега им порових сайта.

На едно място, където може да правиш поръчки - може да избираш от списък новите магове - 520,522,524 - та явно вече и те ги предлагат и би трябвал ода работи. Разбира се, най-добре с разговор по  телефона.

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2022 at 2:21 PM, sheep said:

Колегата Лъки е по-запознат с приемниците и предполагам веднага може да разясни, но май вече не влиза във форума.

 

Между другото преди малко отворих сайта на ТиВи и гледам променили са плановете и цените. Вече най-скъпият план е 28 лева.

 

On 1/13/2022 at 2:35 PM, Danzki said:

Мда, Лъки вече не влиза. Изгубих му и телефона. Преди години бях купувал от него няколко Маг-а и даваше доста полезна информация.


Петко каза, че ще работят маговете с тая телевизия. Пусто буквално преди дни купува приемници и ме питаше и мен дали искам... 

Link to comment
Share on other sites

@RaptoRКато се видите, ако е удобно питай го дали му се намира Mag524 w3 и съответно на каква цена. Аз пуснах запитване и към тях, но още нямам отговор.

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Danzki said:

Аз пуснах запитване и към тях, но още нямам отговор.


Отговорът ще е отрицателен. В понеделник повече информация. 
Абе аз кога станах посредник бре?!?!?! Тва да не ви е Синьо лято!!!:laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От няколко часа тествам Маг 522 W1. Към момента мога да кажа, че работи перфектно. Реагира мигновено на командите, таймшифта също. Нарочно го свързах безжично. Няма пикселизиране при uhd канали генериращи около 30 мегабита.

 

Качеството на картината е видимо по-добро от това на тухлата наречена TH200.

 

 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Danzki said:

От няколко часа тествам Маг 522 W1. Към момента мога да кажа, че работи перфектно. Реагира мигновено на командите, таймшифта също. Нарочно го свързах безжично. Няма пикселизиране при uhd канали генериращи около 30 мегабита.

 

Качеството на картината е видимо по-добро от това на тухлата наречена TH200.


Чудесно. Сега наблюдавай ситуацията със субтитрите. За другото не е изненада, ако има куче - в субтитрите е заровено. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RaptoR said:


Чудесно. Сега наблюдавай ситуацията със субтитрите. За другото не е изненада, ако има куче - в субтитрите е заровено. 

 

По-късно ще обърна внимание и на субтитрите. Какъв бъг се очаква?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Danzki said:

 

По-късно ще обърна внимание и на субтитрите. Какъв бъг се очаква?


От това, което ми е казал Петко - само там може да очакваш проблем. Няма как да гадая, пияните украинци винаги ни изненадват с нещо! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ще го видим. Но в сравнение с евроланската тухла не мисля, че ще има нещо, което чак толкова да ме подразни. 

 

С жената рестартирахме на смени. :D

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Danzki said:

Качеството на картината е видимо по-добро от това на тухлата наречена TH200.

 

Усещането от преминаване към гледане с MAG на една и съща картина е същото, като да си избършеш старателно очилата с кърпичка :lol:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, plameni said:

 

Усещането от преминаване към гледане с MAG на една и съща картина е същото, като да си избършеш старателно очилата с кърпичка :lol:

Много точно казано. :D 

 

Дори 254-ката сравнена с тн200 е класи отгоре в качеството на изображението.

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2022 at 4:09 PM, Danzki said:

 

По-късно ще обърна внимание и на субтитрите. Какъв бъг се очаква?

Най-сериозният проблем за мен е в работата на hdmi-cec. Поне на 520. Днес го разреших и вече бокса гаси тв и го включва коректно и без странични ефекти.

Другият проблем е, че масово се продават заключени боксове, разбирай операторски. Няма обновявяне на фърмуера и още няма unlocked image. При тях не може да се въведе и портал. Не може да се флашне и пъблик фърмуера. Идват си в оригиналните опаковки, тъй като инфомир има качват къстъм софта още в Украйна.

Гледай да не гризнеш дръвчето.

Като взимаш бокса, влизаш в биоса и четеш  внимателно цялото инфо за софтуера и бокса. И версията да е от вида 2.20.xx-pub-xxx

без pub в името, шансът да е операторски е голям.

Освен всичко, има и чалъм за качване на фърмуера чрез usb, когато софта не е операторски и в името на файла липсва pub. Когато липсва и pub, приемника не вижда и новите версии на софта през http. А, когато опиташ да го ъпдейтнеш през usb дава грршка WRONG SIGNATURE и ъпдейта спира.

Последната версия на софтура за 520 е 2.20.04

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...