Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Здравейте,

 

Изчетох цялата тема от началото до края, но все още имам няколко не дотам изяснени въпроса, на които ще съм благодарен някой да отговори, преди окончателно да преценя дали ТВ услугата на TiVi.bg е наистина подходяща за мен.

 

Първо се опитах да се свържа директно с TiVi и да задам въпросите си на тях, но на телефона от сайта им миналата седмица никой не ми вдигна. Писах им през формата за контакт, а след това и директно по мейл - вече няколко дни отново никакъв отговор. Това за мен не е добър знак, но основно заради положителните отзиви тук все още не съм се отказал от тях на този етап.

 

Въпросите ми са следните:

1. Към днешна дата, доколко телевизията е стабилна - без прекъсвания, насичания, смущения в натоварени часове и така нататък? Четох, че преди около 2 години е имало подобни оплаквания тук в темата, но напоследък подобни постове не виждам. Интересува ме най-вече телевизията да е стабилна - пускам телевизора и гледам, без да се налага постоянно да настройвам разни неща, за да работи добре. Нямам против да купя съответния хардуер (въпреки че съм със смарт ТВ), за да получа това, което търся. Интернета е оптика от А1 на 50 mbps, което четох, че трябва да е достатъчно за 1 приемник, но ако е нужно, мога да го кача и на 100 mbps.
2. Когато си пусна стрийм на мач или ТВ канал през интернет, винаги има известно забавяне в сигнала от самия стрийм - когато става дума за мачове, обикновено поне минута назад. Това отнася ли се и за каналите в пакетите на TiVi, или тук забавянето в сигнала (сравнено със сателитна ТВ в реално време) го няма, или е пренебрежимо малко?
3. На сайта им пише, че план Спорт включва Диема Спорт 1 и 2. Диема Спорт 3 (нов канал отскоро) включен ли е в същия план? Четох също, че в план Макс (20 лв. на месец) ги има също и руските, и британските спортни канали, които били с по-добро качество - тях дали ги има и на план Спорт също, или са само в план Макс?

4. Какъв хардуерен приемник ще ми препоръчате за 4K телевизор? На сайта TiVi препоръчват TH200, който обаче, доколкото се ориентирах, не е много одобряван тук. Напомням за написаното в т. 1, че основен приоритет при избора на приемник остава липсата на смущения в сигнала и работата на приемника.
5. Би било супер, ако дават приемник за 1-2 дни тест на услугата :) Защото ако си го купя и после се окаже, че не работи според очакванията, ще се чудя какво да го правя.

 

Благодаря предварително на всички за отговорите на горните питания. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Има ли активни абонати тук ? Ако може някой да провери вечер след 20ч, дали се появява пикселизиране на Нова хд и бТВ комеди хд. 

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Danzki said:

Има ли активни абонати тук ? Ако може някой да провери вечер след 20ч, дали се появява пикселизиране на Нова хд и бТВ комеди хд. 

Не съм забелязал такова нещо по никое време, когато съм пробвал, а аз често въртя различни телевизии. Само след 20:00 ли ти се появява това?

Друг въпрос е, че Нова повечето време като я мяркам, изобщо не е HD, само логото е ХД :Р. Дори новините повечето не са си направили ХД, намирам го за срамно. иначе логото винаги е ХД.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Гледам с приемник МАГ и в последно време вечер наистина е мъка на посочените канали. Явно им се претоварват сървърите. Понякога направо забива приемника. На други канали няма ядове.

Link to comment
Share on other sites

Опит за връзка с техния съпорт. Знам, че е тегаво, но ако се обадите, изтормозите ги с някой коментар във фейса мисля, че ще обърнат внимание. Лъки Лучано мисля имаше контакти там, но вече не влиза във форума за съжаление.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, baibradar said:

Гледам с приемник МАГ и в последно време вечер наистина е мъка на посочените канали. Явно им се претоварват сървърите. Понякога направо забива приемника. На други канали няма ядове.

 

И при теб ли са само тези канали ? Примерно NG HD върви без проблем. Кой е доставчика ти на интернет ? 

Link to comment
Share on other sites

Не съм пробвал NG HD, но като почне да накъсва ако успея да пусна 4к канал си върви без проблем. Едва ли интернета има значение в случая щом 4к канали вървят а HD се запъват.

Доколкото съм чувал имат няколко сървъра и явно сървъра с най-гледаните канали не смогва в пиковите часове.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
44 minutes ago, Danzki said:

Колко време е продължил проблема. Аз го забелязах след смяна на канал, но след 10 минути всичко беше ок. 

Ми може би за мен повече от час, поне като се прибрах нямаше. Ta mоже и от по-отдавна да е бил проблема.

Link to comment
Share on other sites

С Коди.

Така е, от сегашна перспектива, се оправи бързичко, снощи обаче като се прибрах и мислех да си пусна там едно нещо едно филмче, и като го изтървах, се скофтих доста. Такива прекъсвания като че ли леко позачестиха, последно преди месец или два пак имаше дълго такова.

Засега ме държи при тях само това, че може да се гледа софтуерно (с Коди). Рядко гледам, но като пусна и няма и ...

Link to comment
Share on other sites

Някъде преди месец-два и аз забелязах подобен проблем, но беше късно през нощта. 

 

Може да е за добро, примерно да ни изненадат с повечко 4к канали, знае ли се. 

 

По-горе в темата бях питал за прекъсващи канали - вече всичко е ок и вечер се гледа нормално. 

Link to comment
Share on other sites

За компенсация ще кажа, че се съгласявам, все пак и цената и това че няма дългосрочен договор, са решаващите неща поне за мен. И че като изключим тези прекъсвания, услугата последните 2г, поне с Коди се държи доста отлично, без проблемите, от които се оплаквах преди 3-4г, основно буфериранията.

Мен 4К изобщо не ме вълнува, ФуллХД ми е изцяло достатъчно, дори SD каналите да са по-кофти, и това ми е почти все едно, не съм телевизионен "екстремист" (в добрия смисъл де). Е, като гледам новини примерно, често избирам бтв пред нова заради качеството, защото макар и двете да се водят HD, Нова почти винаги е с качество на SD и само логото й е ХД.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Само при мен ли възможността да паузирам и да връщам назад това което върви в момента на даден канал изчезна? Единствено мога да върна вече отминало предаване през EPG програмата. Иконката с часовника се появява до името на канала, когато изкарам списъка с бутон ОК, но в инфо панела, който излиза с бутон i, иконата липсва. Гледам телевизията с MAG424.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...