Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Да вземат да си оправят малко сайта ли? Единствения начин да платя е с банков превод. Въпреки описаните няколко други. Не мога да платя тестово 1 месец по друг начин. Банков превод - да им съм се обадил да уточним сметките.... Иконката на сайта седи по пдразбиране на тоя wordpress дето са сложили.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mIRCata, няма таймшифт, на мен не ми и трябва, затова засега не търся нищо различно от Коди. Все още проблеми няма, близо половин година по-късно. За мен качеството на телевизията е идеално, особено на HD каналите! И повече не ми трябва.

Плащам с epay.bg откакто се помня, без проблеми.

 

Сайта им още отпреди беше под всякаква критика по отношение на лага, все едно е хостнат на Алфа Кентавър със съответния ping.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, plameni said:

 

Преди 1999-а нямаш ли спомени? 

:lol:

Контекста, приятелю, контекста все ти бяга... :lol:

Плащам тиви-то с epay откакто се помня.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tedy said:

Контекста, приятелю, контекста все ти бяга... :lol:

 

Думите, думите...
"Какво е искал да каже авторът?" си го ползвам за художествена литература, кино и пр. изкуства. :lol:

  

4 hours ago, Lucky Luciano said:

Разбира се, но иди обясни... 4К приемниците, пък, летят! Ъпскейлът им е перфектен.

 

Мани, мани... с тия нови 4к приемници, като видях как (не) се справят с ъпскейла TV от нисък, среден и малко над среден клас, разбрах колко им е "изцедена" електрониката.

Link to comment
Share on other sites

Знаеш, че ако тръгнем да се заяждаме, можем да откиним до безкрай. Това е в твоите приоритети, очевидно.

Можеш ли да ми кажеш от какъв зор просто ей така съвсем от нищото ще напиша на общо основание, че плащам (сметки) с ипей откакто се помня, извън контекста на tivi.bg, в която тема се намираме? Тиви.бг откога съществува у нас, от 1999?

И всъщност аз epay започнах да ползвам за сметките по-късно, може би след 2002-ра, забравил съм. Дотогава май все още по-масово се ползваше dialup, и горе долу ония времена навлезе евроком по домакинствата.

 

ПС. И ако не знаеш, контекста е точно това - да не пишеш всеки път всички обяснения за всичко винаги, когато пишеш или изразяваш нещо по дадена тема. Строго погледнато, ти абсолютно винаги можеш да се хванеш и да се заядеш, приемаш думите също като компютър от ранния "AI" дето нямаше контекст нямаше нищо, както и днес различни изкуствени преводачески алгоритми "превеждат" текстове и реч.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tedy said:

Контекста, приятелю, контекста все ти бяга... :lol:

Плащам тиви-то с epay откакто се помня.

 

Аудиторията, аудиторията все забравяш. :) 

 

9 *GRUMPY OLD MEN* ideas | grumpy old men, grumpy, old men

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, plameni said:

 

Мани, мани... с тия нови 4к приемници, като видях как (не) се справят с ъпскейла TV от нисък, среден и малко над среден клас, разбрах колко им е "изцедена" електрониката.

 

Ти скоро го видя и го знаеш, но някои хора го знаят много преди теб, без да са го видели... Както казва великият Ивайло Христов:"Абе, изобщо, заеби...".

Търся си в Велико Търново '84 от някой антиквариат и няма к'во да се занимавам с глупости...

Link to comment
Share on other sites

В сайта си са посочили Маг 420 като 4К приемник, който е тестван от тях и гарантират гладка работа. Към момента има ли други модели Маг 4К приемници, които стават на тяхната телевизия? Също в сайта си са писали, че ако нямаш 4К телевизор те не препоръчват да ползваш 4К приемник - това защо е така, какво би станало ако ползваш Full HD телевизор с 4К приемник?

Link to comment
Share on other sites

MAG 424 също работи без проблеми.

 

 

 

 

15 hours ago, sheep said:

 Също в сайта си са писали, че ако нямаш 4К телевизор те не препоръчват да ползваш 4К приемник - това защо е така, какво би станало ако ползваш Full HD телевизор с 4К приемник?

 

Това всъщност не е точно така, защото 4к приемниците могат да изкарват и HD на изхода си.

4к приемникът ще downscale-не изображението до HD и все пак ще можеш да гледаш 4к каналите, нещо което с HD приемник няма как да стане.

Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2021 at 10:21 PM, sheep said:

В сайта си са посочили Маг 420 като 4К приемник, който е тестван от тях и гарантират гладка работа. Към момента има ли други модели Маг 4К приемници, които стават на тяхната телевизия? Също в сайта си са писали, че ако нямаш 4К телевизор те не препоръчват да ползваш 4К приемник - това защо е така, какво би станало ако ползваш Full HD телевизор с 4К приемник?

 

В сайта са посочили, защото самите те не са тествали /още/ 424, което направих аз. 424 работи отлично. И са писали, че не препоръчват да се ползват 4K на FHD, защото старите модели 4K приемници бяха бъгави. Сегашните - 420 и 424 са много добри.

 

@plameni Ъпскейлът е по-важен, както знаеш. Даунскейлът скоро няма да е необходими - минава се на 4К телевизора. Но видя при ъпскейл за какво качество на FullHD каналите говорим.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

On 1/23/2021 at 8:47 AM, Lucky Luciano said:

Разбира се, но иди обясни... 4К приемниците, пък, летят! Ъпскейлът им е перфектен.


Престани да им отваряш очите!!! Схемата "не съм го ползвал никога, но знам, че не работи" е отлична! 
 

On 1/23/2021 at 10:36 AM, mIRCata said:

Да вземат да си оправят малко сайта ли? Единствения начин да платя е с банков превод. Въпреки описаните няколко други. Не мога да платя тестово 1 месец по друг начин. Банков превод - да им съм се обадил да уточним сметките.... Иконката на сайта седи по пдразбиране на тоя wordpress дето са сложили.


Ако искаш да купуваш приемник имам един за продаване, но е от предишните без 4К. Казвам го ако не държиш непременно да е 4К. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2021 at 8:07 AM, Lucky Luciano said:

 

@plameni Ъпскейлът е по-важен, както знаеш. Даунскейлът скоро няма да е необходими - минава се на 4К телевизора. Но видя при ъпскейл за какво качество на FullHD каналите говорим.

 

Видях, разбира се.

Опитах се да обясня, защо дори да нямаш 4k телевизор, има смисъл да се избере 4k MAG

Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2021 at 10:01 AM, RaptoR said:


Престани да им отваряш очите!!! Схемата "не съм го ползвал никога, но знам, че не работи" е отлична! 
 


Ако искаш да купуваш приемник имам един за продаване, но е от предишните без 4К. Казвам го ако не държиш непременно да е 4К. 

Единия тв е 4к. Като гледам и какво се вади като нови може и другите след време да станат 4к. Утре ще ги налазя по телефона. Писах писма ,във фейса, не отговарят за тестово пускане. Че и вчера ентри ми казаха, че понеже не може в къщи да се монтира оборудване за оптика без къртене, по някое време може да изключат коаксиалите и горя. Та по добре по отрано да ги сменям. И пари ще спестя.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Предполагам, че проблема е в моя телевизор, но може ли някой да погледне дали има прекъсване на Дискавъри ХД (57-ма позиция).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Danzki said:

Здравейте,

 

Предполагам, че проблема е в моя телевизор, но може ли някой да погледне дали има прекъсване на Дискавъри ХД (57-ма позиция).

При мен работи Discovery HD. С Kodi съм.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, на всички. Аз също обмислям да се абонирам към TiVi.bg Разполагам с 4К телевизор и след като прочетох последните постове изглежда като МАГ424 да е най-добрата опция. Тъй като из интернет се натъкнах и на форуми, където се говори, че infomir блокира iptv доставчици (линк тук). Бих искал да попитам дали ако се снабдя с въпросния МАГ 424 и следвам инструкциите на сайта на tivi.bg ще имам проблеми с настройването или не? Също така ще ми трябва ли специфична версия на софтуера както е при колегата vaniosl и неговия МАГ 322?

Благодаря на всички отзовали се!

Link to comment
Share on other sites

Ами поръчал съм го от тук. Сайтът е български надявам се всичко да е точно. Ако срещна проблеми най-вероятно ще пиша отново.

Edit: MAG-ът пристигна, но навярно сега започва сагата по активирането на услугата. Вчера след кратък разговор по телефона, в който просто бях посъветван да напиша имейл, направих поръчка през сайта и след това написах мейл. До сега ни вест, ни кост от тях. А като се замисля, че всичко може да е автоматично...

Ден 2: Все още няма обратна връзка по имейл. Намерих страницата на tivi.bg във фейсбук, писах им и там - отговор няма. Днес отново звънях по телефона, вдигна ми същата жена както и първия път. Обясни ми, че не може да ми даде никаква информация относно забавянето. След което каза, че колежката (навярно тази, която пише имейлите) е била в отпуск 2 дена и сега трябва да навакса. Чудя се, по телефона изобщо оказват ли съдействие за нещо или само пренасочват към мейлите? :(

Ден 5: Все още никаква реакция от страна на tivi.bg. Намерих втори телефонен номер на страницата "За нас" в сайта. Звъннах...След поредния сигнал свободно женският глас отвърна: "Абонатът не отговаря. Моля обадете се по-късно."

Edited by tgechev
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Моля ако някой полазва  tivi.bg със STB emu-pro да сподели има ли проблеми - при мен на две андроид устройства с този софтуер спря да работи услугата по едно и също време, без да съм променял абсолютно нищо. При стартиране на портала и на двете изписва ''Your STB is damaged . Call the provider.'' На останалите две устройства - Магове всичко работи нормално /планът ми е за 4 мак-адреса общо/.

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2021 at 9:35 PM, tgechev said:

А като се замисля, че всичко може да е автоматично...

Според мен в голяма степен е автоматично. Сравнително наскоро, малко преди нова година, купувах абонамемт през сайта. Попълних формата, написах данните на Маг устройството, не си спомням точно, но като ден от седмицата май беше в събота някъде късно вечерта. Системата им ми даде някакъв референтен номер, нямам иПей регистрация да платя на момента, та на следващия ден (по спомени неделя) ходих да платя на каса на Изипей. И като се върнах в нас след 10тина - 15 минути услугата вече беше тръгнала. Сега, не казвам, че това е правило, просто в моя частен случай от моя гледна точка бързо станаха нещата и то в неработни дни.

Link to comment
Share on other sites

На фейсбук не отговарят, въпреки, че пишат, че преглеждали в работно време. СИгурно има 3 седмици от както им писах с въпрос за тестове. Накрая след няколко разговора по телефона нещата запалиха. За момента имам разни странични ангажименти и не съм тръгнал да сменям кабелната, но съм подготвен, че дори и да пусна поръчка, ще трябва по телефона да се напира за да стартират услугата. Самите те ми казаха по телефона, че нещата са със забавяне на поръчките от формата им в сайта.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...