Jump to content
BulForum.com

Проблем с батерия или нещо друго ?


Recommended Posts

Имам проблем но не знам нали е от батерията. Значи на старото дъно елитгруп по същия начин ми се разтройваше биоса като пусна компютъра или като рестартирам. Сега на това започна да ми го прави от 1 седмица, а за първи път ми го направи преди около 20 дена, но сега започва да го прави почти на 5 рестарта. Пише ми CMOS checksum error. Когато рестартирам се усеща как компютъра се рестартира няколко пъти сам преди да буутне. Може ли да не е от батерията, ами от процесора или от нещо друго все пак на две дъна да прави така е малко съмнително

Link to comment
Share on other sites

Еми, от много неща може да е, ама първо си смени батерията, пък чак след това мисли за другите неща! Може да се получи от несполучливо флашване или бъгване на биоса, от "изморен" от клок процесор, от настъпили проблеми в следствие на изтекли кондензатори по дъното или захранването. Такива неща. Почни от най-лесното (евтиното)!

Link to comment
Share on other sites

Principno tezi baterii na dunata sa dosta izdruzlivi, no poniakoga ako PC-to ne e rabotilo dosta vreme (da rechem niakolko meseca) se poluchava takova neshto, no samo pri parvoto podkarvane, posle neshtata se opraviat. Sluchvalo mi se e na chisto novi duna pri parvoto vkliuchvane da ima takav problem, no samo pri parvoto.

Pri teb neshtata mnogo prilichat na problem s bateriata, no ako naistina dunoto e na 3 meseca e malko stranno, osven ako niakoi vav firmata ot koiato si go kupil ne e reshil che na teb nova bateria ne ti triabva (demek da e smenena nalichnata sas stara). V takav sluchai neshtata se obiasniavat mnogo prosto :cry

Link to comment
Share on other sites

Дъното ми го дадоха в оригиналната кутия и едва ли е отваряна всичко беше подредено на мястото си

 

Ако някоя от pci-ките не се разпознава от време на време дава същия проблем. Обикновенно не се ресетва при reboot.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да е от рама, че не съм го направил синхронно с процесора. Дал съм го на ауто в биоса. Всъщност карах 3 месеца на 266 и сега го направих преди 1 седмица на ауто тоест 400. Може и от това да е нещо. На PCI имам Sound CMI 8738 и LAN Realtek 8139

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...