Jump to content
BulForum.com

Как подяволите се влиза в БИОС?


Recommended Posts

та имам един риятел,наскоро си взе компютърче,само че пристигна с вече инсталиран прозорец(ХР) и както се сещате ОС-а е тотална каша.Нуждае се от преинсталиране на прозорец.Само че аз лично и идея си нямам как му се влиза в БИОС-а на тфа животно,да му дам да буутва от ЦД-то с диска на ХР.Пробвах със всички Ф-ове и с Дел. само че не става.Навсичкото отгоре когато се стартира изкарва само малумното лого на ИБМ и после логото за зареждане на ХР,никъде не изкарва прозорец с инфо за системата,където някъде из ъглите да ти пише "натисни еди-кое-си за достъп до биос"

 

та предполагам че се влиза с някфа комбинация от бутони...само дето и представа си нямам каква би могла да бъде тя...

някои да може да ми помогне?

благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

Obiknovenno s F1, izkkluchi PCto po nai-kovarniq nachin - primerno tochno v moment kogato se zarezhda OS sled tova go vkluchi kato sushtevremenno durzhish natisnat F1, napravi nqkolko opita, zashtoto az imam edin IBM, koito ne vinagi mi pozvolqva da mu vlqza v BIOS, no ot tretiq put vinagi stava, uspeh ;)

Link to comment
Share on other sites

Обикновенно в BIOS-а на IBM се влиза с F1, друг е въпроса дали ти работи копчето на клавиатурата. Доколкото разбирам искаш да инсталираш Xp, за това не е нужно компютъра да ти се боотва от CD-то. Достатъчно е да се ботва от дискета и да имаш стартова дискета с която да заредиш драйверите за CD-to. После влизаш под ДОС, зареждаш Smartdrv, слагаш CD-то с Xp, влизаш в него ->cd i386 ->winnt и инсталацията започва.

Успех

Link to comment
Share on other sites

може да иска дискета.какъв модел е?погледни в ибм.ком и гуугъл питай(по модел).

Да добавя.

Това не се отнася за моделите 350G, 300G,250G. При тях си се влиза със F1 .A ако случаааайно е някое дъно на HP във IBM-ска кутия.....F10 e истината приятелю. Желая ти успех.

Link to comment
Share on other sites

Все пак пичове, преди да давате акъл не беше зле да попитате момъка какъв е все пак тоя компютър :) Та pi4aga какво е това вълшебно компютърче братле :D

Link to comment
Share on other sites

Все пак пичове, преди да давате акъл не беше зле да попитате момъка какъв е все пак тоя компютър :) Та pi4aga какво е това вълшебно компютърче братле :D

Прав си. Не се съобразих. :(

Link to comment
Share on other sites

Все пак пичове, преди да давате акъл не беше зле да попитате момъка какъв е все пак тоя компютър :) Та pi4aga какво е това вълшебно компютърче братле :D

 

V linka koito mu dadoh ima dosta veroqtni klavi6ni kombinacii, kato za pove4eto sa poso4eni za kakvi PC vyr6at rabota. Samiq pi4aga taka i ne kaza dali e uspql da vleze vyv vyprosniq BIOS, po nikakyv na4in ne ni pomaga da mu pomognem :confused ,taka 4e mai e vreme za close

Link to comment
Share on other sites

мерси много пичове,сигурен съм че с един от по-горно изброените начини ще стане номера.Все още не съм пробвал пак с тоя комп,щото приятеля ми замина на някфо село на почивка,а тогава когато го оправях компа беше толкова леш интернета че една сандра неможех да изтегля да му видя точния модел на дъното.Надявам се че другата седмица тоя пич ще се завърне славно от село и тогава ще се видим пак с него :music

 

още веднъж хиляди благодарности за помоща :) :D

Link to comment
Share on other sites

Достатъчно е да натиснеш <esc> и ще ти се скрият разни картинки и така нататък и ще прочетеш с кой клавиш точно се влиза в BIOS или се сменя boot order

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...