Jump to content
BulForum.com

Прочети и предай нататък


Shade

Recommended Posts

Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите,

които спират дъха ни!

Джордж ГАРЛИН

 

Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради,

но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни

възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме

повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи

къщи и по-малки семейства, повече удобства, но

по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко

разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме

повече експерти, но и повече проблеми, повече

медицина, но по-малко здраве.

 

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде

безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде

бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде

късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде

малко, гледаме твърде много телевизия и се молим

твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме

ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде

рядко и мразим твърде често.

 

Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем.

Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме

живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме,

но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем

с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и

душевните. Правим по-големи неща. но не и по-добри

неща.

 

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме

атома, но не и предразсъдъците си. Пишем по­вече, но

научаваме по-малко. Планираме по­вече, но постиге

по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме.

Правим нови компютри, които складират повече

информация и бълват повече копия от когато и да било,

но общуваме все по-малко.

 

Това е времето на бързото хранене и лошото

храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните

печалби и трудните връзки. Времето на по-големи

семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и

разбити домове. Времето на кратките пътувания,

еднократните памперси и еднократния морал, връзките за

една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които

правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват

ни. Време, в което има много на витрината, но малко в

склада. Време, когато технологията позволява това

писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го

споделите или просто да натиснете „изтриване".

 

Запомнете, отделете повече време на тези, които

обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете,

кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу

нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро

ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо

прегърнете човека до себе си, защото това е

единственото съкровище, което можете да дадете от

сърцето си и не струва нито стотинка.

 

Запомнете и казвайте „обичам те" на любимите си, но

най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка

могат да поправят всяка злина, когато идват от

сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете

моментите, когато сте заедно, защото един ден този

човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате,

намерете време да си говорите, и намерете време да

споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които

правим, а с моментите, които спират дъха ни.

 

 

Помислете!

Link to comment
Share on other sites

Браво!Браво!Браво!

Впечатлена съм защото в това има доста голяма доза истина,да не кажа 100%!

Само с едно не съм съгласна "смеем се твърде малко",елате и ме вижте мен и тогава ще се иска да всеки да се смея по-малко :D

Link to comment
Share on other sites

Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате,намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

 

Това до огромна степен се припокрива с моите виждания за човешките взаимоотношения! Толкова се радвам, че не съм единствения , който мисли така! Не мога да се сдържа и да не заплача...ако можеше всички хора да мислят така...

Link to comment
Share on other sites

Впечатли ме с остротата и директността си, както и с голямата доза истина. Съгласен съм с PSYCHOSIS и ми се иска хората да разберат, че трябва да се радват и на 'малките' неща в живота. Да оценят моментите с тези около себе си, и да използват времето през което са заедно.

Link to comment
Share on other sites

Усеща се доста интересен стил на автора, който ме впечатли. Но, както повечето автори, стигне ли се до обсъждане на любовта, стил и разум са изхвърлени на страни.

 

Следната част е доста по-различна и, поне според мен, по-тъпа от останалите

 

Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите,

които спират дъха ни!

Джордж ГАРЛИН

 

Запомнете и казвайте „обичам те" на любимите си, но

най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка

могат да поправят всяка злина, когато идват от

сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете

моментите, когато сте заедно, защото един ден този

човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате,

намерете време да си говорите, и намерете време да

споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които

правим, а с моментите, които спират дъха ни.

Помислете!

 

Има талант в тоя автор B) особено ако намали бръщолевеници, като цитираната от мен

 

Edit: Карамане пак изби рибата :P

Link to comment
Share on other sites

Ами...весео.....то това беше сентенция на някой.Но самият автор го е вплел много добре.И..."има талант в тоя автор"....не съм сигурен,но съквартирантът ми май го четеше по нова английска литература.Значи,за да го учат студентите...

Ама понеже не мога да кажа нищо по-съществено за него ще кажа само-много правилно.Но няма да го направим. :(

Link to comment
Share on other sites

V tova ima goliama istina,no za sujalenie ne e polojitelna...Kak vremeto promenia choveka... :D

 

 

 

K'vo li shte e za budeshte? :wir

Link to comment
Share on other sites

Agarvaen, това за таланта вярвам си усетил че е майтап :) Мога да го казвам сериозно само ако имам по-добри и по-известни произведения. Е, нямам

Link to comment
Share on other sites

veseo , zashto pyk tazi 4ast da e po-tupa ? za kakvo jiveem , ako ne za da kazvame s udovolstvie "obi4am te", nqma po hubavo 4uvstvo ot tova, kogato se priberesh ot rabota , ot u4ilishte , da znaesh 4e te 4akat , 4e mislqt za teb, 4e umirat da se priberesh i da kajesh "milo, i az te obi4kam", "i az cql den za teb mislih" , "teb jaduvah", moje da ne vqrvash , no kogato neshtata stoqt taka zabravqsh vsi4ko izbroeno po gore , za nesgodite na jivota, razo4arovaniqta, neshtastiqta okolo teb...zabravqsh vsi4ko, koeto si prejivql prez shibaniq den, vsi4ki problemi, i znaesh li zashto ....zashtoto ti obi4ash , zashtoto si obi4an, zashtoto znaesh 4e ima neshto tolkova malko i nepotrebno za sveta, no tolkova silno, moshtno, glavolomno za teb, vsi4ko za teb, tova e tq ili toi , 4ovekut , koito ti dava silata i obichta da se borish s pumiqta, koqto ti predlaga sveta, pokazva ti 4e si struva si4kite usiliq , dori samo za ednoto ... "obi4am te" , zashtoto go kazva tq...tvoqta edinstvena i nepovtorima liubov...

Link to comment
Share on other sites

piezo аха .. ще видим ако се случи някой ден това. Но и визирам, че в стихотворението много ме накефи началото от типа на:

 

"имаме високи сгради,

но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни

възгледи."

 

И т.н.

 

А като се стигна до шитовете с "любУФтЪ" се забрави всякакъв стил и просто заприлича на една обикновена хвала към нея. Хвала, която всеки влюбен посредственик може да изрече, стига да има поне малко въображение.

Link to comment
Share on other sites

Верно има доста казана истина. И просто те кара да се замислиш.

 

 

Но последните два абзаца/забраих как им се викаше, ако са в стихотворение/

просто не са в единство с останалото. Изведнъж почва да поучава и честно леко ме издразни. Иначе е много добро ...

Link to comment
Share on other sites

Не скривам, че ме накефи написаното, обаче според мен автора е изпаднал в едно много голямо противоречие. според това, което е написал излиза, че решението на посочените проблеми е в любовта между "партньорите". ами честно да си кажа доста голяма част от хората които са заедно се обичат истински, тогава едва ли света би бил толкова насран !!! Без да искам да обиждам никой ... но според мен точно любовта те кара да забравиш в какъв насран и несправедлив свят живееш , любовта към жената е този наркотик, който те кара да погледнеж с розовите очила ... но сега не сме се събрали да оправяме света .. а и нещо последно: Любовта към партньорът заслепява, а любовта към самият себе си погубва !!!

Успех

Link to comment
Share on other sites

Най-як е края.

 

ПОМИСЛЕТЕ!

 

това според мен е цялото послание което носи този текст. И това е нещото което всепо-рядко правим, повечето от действията ни са машинални.

 

ПОМИСЛЕТЕ!

Link to comment
Share on other sites

Най-як е края.

 

ПОМИСЛЕТЕ!

 

това според мен е цялото послание което носи този текст. И това е нещото което всепо-рядко правим, повечето от действията ни са машинални.

 

ПОМИСЛЕТЕ!

 

mashev напълно си прав. Последния абзац е обобщение на всичко казано досега. Той представлява препоръка как да станем по-човечни, как да се насладим на живота, а не да действаме като машини.

 

btw тоя текст не е ли от някоя религиозна брошурка???

Link to comment
Share on other sites

Авторът говори за човешките взаимоотношения и за сегашнито състояние на света. Защо реши, че е от религиозна брошурка?

Link to comment
Share on other sites

Аз ще се изцепя малко грубо.По-горе весео беше казал,че това е стихотворение.Не е.Това е СОНЕТ.Характерното за сонетите е,че те са с характерна нравствена насоченост.Но не разбирайте нравствена в църковен аспект.Нищо подобно ;) В аспект -чувства.Това трябва да се разбира-без значение какви чувства.Аре стига с изцепките. :D

Link to comment
Share on other sites

Otnowo lubowta... Poslednite 2 absatca sa mnogo pro4uwstwen, mnogo istinni... No kakwo stawa, kogato dawa6 lubow, kazwa6 "Obi4am te!", a w zamqna use6ta6 stud? Prewra6ta6 se w edin ot mnogoto, koito sa izbrali tozi now i li6en ot cennosti swqt. Zapo4wa6 da jiwee6 za sebe si, za6toto bolkata e neponosima... Prewra6ta6 se w rob na sobstwenite si gre6ki

 

A ako polu4awame sa6tata lubow?... Togawa, moje bi, 6te se zamislim...

Link to comment
Share on other sites

За съжаление истина лъха от написаното и колкото и да ни се иска не можем да я отречем. Тази творба/поради липса на друга идея как да я нарека в момента я наричам творба/ обаче не е нова - просто е написана така, че да я разбере всеки човек. Иначе това е казано много отдавна. Случващото се в момента е обвързано до голяма степен със законите на кармата-Ще ви представя някои извадки от една поредица книги, които ако някой се интересува може да пише едно ПМ да му кажа как се казват да си ги намери.

 

 

За да променим света, да му въздействаме, трябва да го разбираме, защото разбирането на света е началото на неговата промяна. Ние често използваме изкривени представи за света и слепешката се мъчим да го покорим, а всъщност да го унищожим, като унищожаваме при това и себе си. Ние трябва да осъзнаваме степента на нашата зависимост от света и връзката с него,да знаем законите, по които живее и се развива той.

 

Ние се оглеждаме и търсим опастността наоколо, а главната опасност се намира вътре в човека и действа незабележимо. Коренът на опасността е в неразбирането на света и неразбирането на това, което става, в неправилното поведение, което незабележимо довежда човека до вътрешно разрушаване.

 

 

Съзнанието на човека прилича на малко колелце, което може с леки усилия да въртиш напред и назад. Подсъзнанието е огромно тежко колело, трудно е да го завъртиш и още по трудно е да го спреш. Нашите предци са завъртали колелото на подсъзнанието с устрема си към Бога, любовта и добротата. През последните три столетия ние живеем с инерцията на това движение, като прилагаме малко усилия за неговото поддържане.

 

Съдбата и характерът на бъдещото дете се формират в информационно-енергетичното поле на родителите още преди неговото зачеване. В момента на зачатието те вече съществуват и определят бъдещето на детето и затова ако родителите се съмняват нужно ли им е детето, се извършва атака върху тези структури, тяхната деформация даже частично унищожаване.

 

 

........................... и т.н..........................

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...