Jump to content
BulForum.com

За студенти-в кои университет учите


sandman

Recommended Posts

Аз уча в УХТ-Пловдив специалност биотехнологии. Наистина обучението там е на ниво, но е доста трудничко!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Aз съм в техническия. Не съм доволен. Нито от програмата, нито от преподавателите. Няма един "нормален", всеки си има някакъв дефект, който дразни изключително много. Да на говорим, че половината от тях не могат да си кажат приказката - понякога им трябват по 3, 4 опита , за да подредят едно изречение.

Общо взето, ако очаквате да научите нещо в този университет, по-добре не си губете времето. Сами ще се справите по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Aз съм в техническия. Не съм доволен. Нито от програмата, нито от преподавателите. Няма един "нормален", всеки си има някакъв дефект, който дразни изключително много. Да на говорим, че половината от тях не могат да си кажат приказката - понякога им трябват по 3, 4 опита , за да подредят едно изречение.

Общо взето, ако очаквате да научите нещо в този университет, по-добре не си губете времето. Сами ще се справите по-добре.

И аз съм чувал не до там впечатляващи неща за Техническия, но както се казва "като си се хванал на хорото, ще играеш" Все ще откриеш някаква полза от обучението си там.

Link to comment
Share on other sites

Az pyk sym vyv VIAS Sofiq. I az razbira se ne sym dovolen (za sega) Polvinata prepodavateli ne stavat za nishto i ne znaqt kyde se namirat.A tiq deto sa dobri i znaeshti ne im se zanimava s nas.Ta tva e obshto vzeto.Ama malko pone shte nau4a :P

Link to comment
Share on other sites

Аз съм в Пловдивския. Не мога да кажа, че се оплаквам от нещо. Не е ужасно трудно, не е и толкоз лесно, че да не ходиш, да не учиш и да си взимаш изпитите.

 

Не знам дали само мойта специалност е така, но като цяло, университета ми изглежда добре.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък уча медицина във ВМИ Пловдив. Даскалите са някви пълни манияци. Предават ти примерно няква тъпа химия или физика, дето няма толкова голямо значение по специалността и след изпита просто веднага забравям всичко, обаче си предават такава важност все едно учиш най великия предмет при тях. По анатомия специално асистентите са тотално и 100% изкукали, от отстаналите нямам оплаквания. Като цяло е ужасно трудно, всеки преподавател се прави на най великия в областта си, изпити се плащат здравата, обучението е по скоро на ниско ниво. Да не говорим че колегите ми или някви пълни сдухалници или бъдещи демони в медицината които само рязане на трупове им е в главата :)

Link to comment
Share on other sites

Aз съм в техническия. Не съм доволен. Нито от програмата, нито от преподавателите. Няма един "нормален", всеки си има някакъв дефект, който дразни изключително много. Да на говорим, че половината от тях не могат да си кажат приказката - понякога им трябват по 3, 4 опита , за да подредят едно изречение.

Общо взето, ако очаквате да научите нещо в този университет, по-добре не си губете времето. Сами ще се справите по-добре.

 

Ти ма утрепа.Аз преди няколко дена се записах там.До сега съм чувал що годе добри отзиви.Всеки ми разправя,че било доста трудно.

Link to comment
Share on other sites

УХТ Пловдив

Технология на ферментационните процеси (с преподаване изцяло на френски)

Не е лесно...

Безкрайно доволен съм!!!

Link to comment
Share on other sites

ПУ(Путкарското Училище)

Не ме кефи :angry: .Но специалността е готина,а има и един-двама преподаватели,заради които си струва да се учи.Поне ще науча езика си. ;)

Link to comment
Share on other sites

Демек ако завършиш, калпав инженер няма да излезеш, но диагнозата ще те съпътства цял живот.

 

За разлика от ПУ-излизаш калпав кадър и диагнозата те съспътства цял живот. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам PSYCHOSIS и karaman,каква специалност учат в Техническия,коя година са и мислят ли после да работят по специалността си и дали ако е така искат да работят в България?

Питам защото преди 3 дена се записах там и те ми разбиха всякакви надежди! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

За разлика от ПУ-излизаш калпав кадър и диагнозата те съспътства цял живот. :lol:

Недей с лошо, приятелю жаркий! Какво да кажем ний, завършилите го преди точно 9 години?(ах, че патос!) Не е диагноза, а основание за гордост, да знаеш! И съвсем не съм съгласен за "калпавите" кадри. Завърших ПУ и като негов възпитаник съм имал много възможности да докажа стойността на образованието там.

Сега пък по стечение на обстоятелствата работя в УХТ, и мога да твърдя, че ПУ си е ПУ. Не участвам пряко в учебния процес, така, че не съм пристрастен.

 

Към всички настоящи и бъдещи студенти : Рано е да се каже каквото и да било, преди да сте си стиснали дипломата в ръка и да пообиколите с нея тук-там и да видите как седят нещата в действителност. В крайна сметка как ще се представите си зависи от самите вас!

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам PSYCHOSIS и karaman,каква специалност учат в Техническия,коя година са и мислят ли после да работят по специалността си и дали ако е така искат да работят в България?

Питам защото преди 3 дена се записах там и те ми разбиха всякакви надежди! :wacko:

Моята специалност е КСТ - компютърни системи и технологии. Иска ми се да стана добър специалист и да си изкарвам хляба покрай компютри, било то в БГ или навън. Ама какво ще стане от мен не е ясно :)

Gerji, щом ще бъдем колеги, бива да се видим и да се запознаем, не мислиш ли ;)

Link to comment
Share on other sites

ТУ Пловдив - специалност КСТ. Уча там, защото само там има специалност за микропроцесорна техника в Пловдив, а не ми се ходи в София. Обучението е добро за провинциален университет. Има много дивотии, но както каза Караман поне се учи. Е, това е от моят скромен опит на първокурсник.

 

PS: Колеги от ТУ, кажете кой курс сте. Може и да се знаем :)

Link to comment
Share on other sites

В отговор на Алхимик :)

Няма да почвам с глупостите за "старите времена".Честно-никак не съм горд,че съм в ПУ.Никак не съм горд от това,което става в момента там.

Радвам се,че поне избраха свестен ректор-поне той да оправи малко нещата.

Щото на другите не им пука.А именно това ме дразни мен.

За съжаление и ти си прав.Но...няма начин-скачай.

Ще видим как ще се развият нещата след време.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм 1-ви курс тая година в ПУ - Информатика. Така че не мога да кажа какво точно е обучението в него, ама общо взето това което чувам е че не изисквали толкова много. Виж за ТУ Пловдив съм чувал ужасни мнения. Че преподавателите са изперкали, че програмата (особено на КСТ) била много скапана и други такива. Затва и предпочетох информатика в ПУ а не КСТ в ТУ - Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм 1-ви курс тая година в ПУ - Информатика.

 

Вярвай-и в ПУ-то се изисква.Но подготовката и изискванията са наистина по-малки от тези в ТУ.ПО-скоро....не дотам широкомащабни.

Личен пример-студентка 3 курс информатика идва при мене за да и направя сайт.....обаче това са единични случаи ;)

Link to comment
Share on other sites

Вярвай-и в ПУ-то се изисква.

 

Лично мое мнение е, че идеята на висшето образование е не да се изисква, а да се насочат студентите, да бъдат заинтриговани от дисциплините, които им се преподават и да им бъдат предоставени възможности да се развиват. За това преподавателите имат по една, две, три титли пред името си. Това малко преподаватели го осъзнават, но не е много учудващо, тъй като повечето са по над 5х години и са минали критичната възраст и най.лошото са с доста закостенели виждания (съвсем сериозно). Има и свястни измежду тях, но са малко. А колкото до тъпотиите, които ми преподават ... еми науката и техниката все ми се струва, че малко, ама съвсем малко, дори незначително е напреднала от 60-те насам :angry: и за да бъдеш на прав път трябва да правиш точно обратното на това, което ти кажат :sayjin

Та това е за образованието поне в ТУ-то. За компетентността и заинтересоваността им не искам да отварям дума, както и за корупцията. За съжаление доброто висше образование изглежда все по-далечно и недостижимо. :cry

Link to comment
Share on other sites

За съжаление доброто висше образование изглежда все по-далечно и недостижимо. :cry

Недей така с песимизъм. Според мен нямат вина само преподавателите за положението в Университетите. Няма ли да признаеш че и студентите имат вина за това че знанията не са им на нивото на чуждестранните?! Аз лично съдя по себе си и колегите си!

Link to comment
Share on other sites

Недей така с песимизъм. Според мен нямат вина само преподавателите за положението в Университетите. Няма ли да признаеш че и студентите имат вина за това че знанията не са им на нивото на чуждестранните?! Аз лично съдя по себе си и колегите си!

 

По-скоро реализъм. Трябва това поколение преподаватели да си отиде :evil , тъй като начинът им на мислене неможе да се промени.

Какво значи "знанията не са им на нивото на чуждестранните" за разлика от висшето, средното образование е относително добро. Недей да смяташ, че "чуждестранните" студенти са много кадърни, въпреки че това е много относително. А колкото до несериозността на някои студенти, това си е техен проблем и не виждам какво общо има това с некадърността, отношението на преподавателите и неадекватността на образованието. ;)

Link to comment
Share on other sites

хехехе, техника от 60 години, такова нещо само на теория :) Учат се и модерни работи, недей така, но не и първи курс :).

 

Вече завършвам, така че на краставичар е трудно да се продават краставици ;)

Link to comment
Share on other sites

Ех, ще вземеш да накараш човека да се откаже и няма да има с кой да жулим белот в барчето на 4-ти корпус :)

 

Никой не искам да отказвам, но определено няма да му е приятно ако има твърде високи очаквания :( Прав си че трябва сам да си седнеш на гъза и да се изпотиш, но ако няма кой да те насочи ще си блъскаш доста време главата докато нацелиш верния път, поне при мен беше така.

Link to comment
Share on other sites

Абе всеки си има мнение.. Но за мен Пловдивския Университет е абсурдно недъгав. Моята специяалност си е същата каквато беше и в гимназията, само че в университета е на смешно ниско ниво. Все още се изучават глупости, нямащи връзка с основните предмети които съм избрал. Всичко това се дължи на остарялата програма на обучение която е на повече от 15 години. И на моменти всичко е просто абсурдно. Това правои ПУ-то примитивен университет, без изгледи за подобрение, който си седи на стари лаври...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...