Jump to content
BulForum.com

Записвачка-ПРОБЛЕМ!!:(


Recommended Posts

Напоследък записвачката ми издава странни звуци докато записвам диск... :unsure: тя е модел _NEC CD-RW NR-9300A (48x/24x/48x CD-RW)...също така днес докато записвах ми се появи следния ERROR: Power Calibration Error.И спря да ми се записва диска...пуснах пак да записвам и стана...но на следващия диск който исках да запиша пак ми се изписа същото съобщение ПЛССССССС ХЕЛП!!!!!!! :cry :cry кажете си мненията плс..дали според вас ще изгори???? :confused :cry :cry :cry

 

 

Моля модераторите да не ми изтриват темата защото не се сетих къде другаде да постна!!

Link to comment
Share on other sites

1. Изключваш компютъра. Бутончето старт > повер офф и т.н.

2. Изваждаш кабела за захранване

3. Изчакваш 15 секунди

4. Взимаш отверка и развиваш болтчетата на кутията

5. Отваряш капака (какапците)

6. Демонтираш CD-то, има от 0 до 4 болтчета :)

7. Преди да го извадиш от кутията, изваждаш всички кабели от CD-то, че иначе ще се повредят

8. Поставяш CD-то на масата

9. Затваряш компютъра

10. Включваш кабела (захранващия)

11. Стартираш ОС (сигурно винбоз)

12. Всичко е ок?

13. Отваряш прозореца (не винбозкия, а този на стаята)

14. Оглеждаш се за късно прибиращи се у дома хор и мяташ CD-то

Link to comment
Share on other sites

1. Изключваш компютъра. Бутончето старт > повер офф и т.н.

2. Изваждаш кабела за захранване

3. Изчакваш 15 секунди

4. Взимаш отверка и развиваш болтчетата на кутията

5. Отваряш капака (какапците)

6. Демонтираш CD-то, има от 0 до 4 болтчета :)

7. Преди да го извадиш от кутията, изваждаш всички кабели от CD-то, че иначе ще се повредят

8. Поставяш CD-то на масата

9. Затваряш компютъра

10. Включваш кабела (захранващия)

11. Стартираш ОС (сигурно винбоз)

12. Всичко е ок?

13. Отваряш прозореца (не винбозкия, а този на стаята)

14. Оглеждаш се за късно прибиращи се у дома хор и мяташ CD-то

 

Bih pribavil predi stypka 13 da mlatne CD-to nqkolko pyti sys tesla ili drug udaren instrument :punk

Link to comment
Share on other sites

Хехееееееее мерси мнол момчетаааа...ей кво щях да праа без вас вееееее :punk :punk :punk :punk :lol: :lol: сичко се опрай(без тия стъпки) диска явно е бил вмирисан.... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

NEC NR-9400A 48X 24X 48X Т'ва е моя NEC.

Toва е темата дето позвах аз :

http://warezru.veno.biz/invision/index.php...libration+error

След като пробвах още простотии , утре ще го нося на гаранционен сервиз , ще видим к'во ще кажат ' УМНИТЕ глави '

Проблема ми е идентичес с твоя. Като се изкажат ще постна тук :)

Link to comment
Share on other sites

също така днес докато записвах ми се появи следния ERROR: Power Calibration Error.

И аз преди време имах същия проблем, дори бях писал тук във форума, но в крайна сметка всичко се оправи след като смених дисковете. Бяха леко розови и миришеха много силно и гадно. От 20 диска се записаха по-малко от половината и ми излизаше същото съобщение, след като купих други дискове повече не съм имал проблем.

Link to comment
Share on other sites

1. Изключваш компютъра. Бутончето старт > повер офф и т.н.

2. Изваждаш кабела за захранване

3. Изчакваш 15 секунди

4. Взимаш отверка и развиваш болтчетата на кутията

5. Отваряш капака (какапците)

6. Демонтираш CD-то, има от 0 до 4 болтчета :)

7. Преди да го извадиш от кутията, изваждаш всички кабели от CD-то, че иначе ще се повредят

8. Поставяш CD-то на масата

9. Затваряш компютъра

10. Включваш кабела (захранващия)

11. Стартираш ОС (сигурно винбоз)

12. Всичко е ок?

13. Отваряш прозореца (не винбозкия, а този на стаята)

14. Оглеждаш се за късно прибиращи се у дома хор и мяташ CD-то

 

ЕВАЛА!!! ОТДВАНА НЕ СЕ БЯХ СМЯЛ ТАКА !!!!! МНОГО ВЕСЕЛО И БЕЗКРАЙНО ТОЧНО ОПИСАНИЕ!!!

 

 

ПС:

И'гот'да'нещоси, ти не четеш ли понякога хелп или си като всички слухари? Ако само отвориш хелпа на Нерото и потърсиш с Power Calibration Error ще видиш ясно и точно обяснение. Там пише горе долу: "Писачката ви скоро ще сдаде багажа, но никой не знае кога точно. Другия вариант е че си записвал кофти дискове. Третата възможност е че си хитър и си си купил НЕК. (тва последното не го пише в хелпа :))))"

 

Аиде със здраве!!!

Naggy :punk

Link to comment
Share on other sites

Еми кво му е лошото ли ? Тоя топик е достатъчно показателен щото като ледам кофти писачката е НЕК! Да не говорим че общо взето покрай мен (познатите ми) имам 3 НЕКа, 2 писачки и един ром и досега единствено едната писачка не прави проблеми, ругите две.......без коментар.

Link to comment
Share on other sites

Еми кво му е лошото ли ? Тоя топик е достатъчно показателен щото като ледам кофти писачката е НЕК! Да не говорим че общо взето покрай мен (познатите ми) имам 3 НЕКа, 2 писачки и един ром и досега единствено едната писачка не прави проблеми, ругите две.......без коментар.

 

Както и да е .... вече нямам NEC сега ми дадоха чисто ново SONY 52x32x52x

Ще го видим.......... :)

Поне има 24м гаранция :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...