Jump to content
BulForum.com

Температура на Duron 1800MHz


Recommended Posts

Проблема е следния:

Sisoft Sandra 2004 ми казва,че температурата на CPUто е 36С

AIDA32 ми казва,че температурата на CPUто е 58С

BIOS също казва че е 58С

 

На кое да вярвам? :confused

Въпросът ми е следния нормално ли е за този процесор без да е клокван да да ва такава температура? Охладителя е обикновен за $8. Работи на 2600rpm.

Вземете в предвид че дъното ми е GIGABYTE.Аз съм чувал че те имали грешни датчици за температурата но като барна радиатора той си е доста топличак да не кажа даже че и пари. Така че ме съмняа да е от дъното. Нормална ли е тази температура?Моля ви кажет ми за да знам какво да правя преди да е изпушило

Трябва ли да се притеснявам?

 

ПС Стаята е без климатик! :sayjin

Link to comment
Share on other sites

моя е дурон 1300 и в момента държи 54 градуса измерени с една програмка кояато се казва speed fan сега ми работи климатика но като е спрян показва 56 и така си я кара цяло лято биоса показва същото а и дъното ми е на гигабаит така че според мен май всичко си е нормално :D

Link to comment
Share on other sites

Вариант 1: сменяш охлаждането

Вариант 2: слагаш вентилатори на кутията - моята кутия си беше с един вкарващ като я взех и след това и сложих два изкарващи (взех ги от захранвания на правец 16): резултатът беше 6 градуса по-ниска температура

Вариант 3: държиш кутията отворена - ще свалиш някой и друг градус но ще увеличиш шума

Link to comment
Share on other sites

OK някой може ли да ми каже по принцип каква е нормалната температура която поддържа този процесор с обикновен охладител?

 

ПС кутията ми отворена постоянно. но според мен трябва да е затворена за да става течение вътре.

Link to comment
Share on other sites

ПС кутията ми отворена постоянно. но според мен трябва да е затворена за да става течение вътре.

Тва ако имаш вентилатори на кутията

 

Колкото дали е нормална всичко си зависи от вентилатора и радиатора (а ти казваш че твоя е от най-ефтините)

 

speedfan:

temp2: 50

temp1: 44

temp1: 38

temp2: 36

temp3: 22

Незнам защо са толкова много температури и коя закакво е но нямам червена температура

П.С. С вентилаторче за 12$ съм, няква куча марка + 3 на кутията (обикновени 80мм)

Link to comment
Share on other sites

аз съм с athlon XP 1800 и в момента speedfan-a ми показва temp3:29 temp1:64 temp2:58. И 3те ги показва с огънчета :) Вече повече от година го имам тоя комп и винаги ми е било по този начин, не ми е забивало нито каквито и да било проблеми свързани с температурата, така че споко :) Нямам и никво намерение да му угаждам с незнам си кви вентилатори..

Link to comment
Share on other sites

На мен Speedfana ми показва:

Temp3:58C С икона огънче

Temp1:-55C с икона стрелкичка сочеща на долу

Temp2:35C с икона стрелкичка сочеща на долу

HD0 :0C с икона стрелкичка сочеща на долу

 

 

Някой ще обясни ли на какво по-точно са тея температури

Link to comment
Share on other sites

ъпдейтни си Биоса и чак тогава му вярвай :)

иначе ако не е много жега у вас не трябва да дига повече от 45*

Link to comment
Share on other sites

Можеш да се замислиш за един falcon rock или whisper rock нa Spire и някоя хубава паста, например арктик силвър.

Датчиците на повечето дъна не мерят вярно.Най-сигурния начин е сами да си измерите температурата с подходящ уред.

Link to comment
Share on other sites

Можеш да се замислиш за един falcon rock или whisper rock нa Spire и някоя хубава паста, например арктик силвър.

Датчиците на повечето дъна не мерят вярно.Най-сигурния начин е сами да си измерите температурата с подходящ уред.

 

Bi li mi kazal kolko pari4ki 6te mi struvat tezi raboti za koito ti govori6?

 

Biosa mi e versiq F5

Link to comment
Share on other sites

На мен Speedfana ми показва:

Temp3:58C С икона огънче

Temp1:-55C с икона стрелкичка сочеща на долу

Temp2:35C с икона стрелкичка сочеща на долу

HD0 :0C с икона стрелкичка сочеща на долу

Някой ще обясни ли на какво по-точно са тея температури

 

Ne znam dali mnogo shte sam ti ot polza, poneje sam s drugo dano i P4, obache imam Speedfan. Znachi 58C ti e CPU-to / -55C ti e falshivo pokazanie ot njakakav senzor...i az poluchavam takova (a moje da mi reklamirat njakakvo ohlajdane s freon i mi pokazvat kolko shte bade temperaturata kato si go kupja :D ).

35C naj-verojatno ti e temperaturata na HDD-to (az imam 2br. i imam podobni stojnosti). HD0: 0C ti e zaradi tova, che njamash vtori HDD. A tezi strelkichki i plamacheta zavisjat i ot tova na kakva teperatura e nastroil potrebitelja - ako mu dam da sledi nad 30C na CPU-to napr. vednaga mi iskarva plamak. Osven tova imam senzor i za temperaturata na kutiata, taka che tezi 35C moje da sa ti i za kutiata oshte poveche ako HDD-to ti njama S.M.A.R.T. (dokolkoto znam prez nego se otchita temp. na HDD-to)

Link to comment
Share on other sites

На мен Speedfana ми показва:

Temp3:58C    С икона огънче

Temp1:-55C  с икона стрелкичка сочеща на долу

Temp2:35C    с икона стрелкичка сочеща на долу

HD0    :0C    с икона стрелкичка сочеща на долу

Някой ще обясни ли на какво по-точно  са тея температури

HD0 e температурата на харда който е мастер ако имаш и слеив то ще показва и HD1 щом ти показва О значи няма датчик на харда

темп2 е или темп на дъното или на системата като цяло т.е.вътре в кутията

Link to comment
Share on other sites

OK Ще събирам пари за ново охлаждане,но само искам да питам при каква температура може да изгори СРU-то(демек какъв му е предела).

Link to comment
Share on other sites

Между 80 и 90 градуса

Ухааа доста е :) Аз си мислех че още някой друг градус и ще има барбекю.

Сега се успокоих :) B) :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...