Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

Верно е, така е, но пък още 15 встрани не знам защо са ти - виж клиповете. Преди време карах с голямата камера отпред с много по-малък ъгъл и пак бе достатъчно. Сега това регистраторче буквално вижда поне колкото моите очи. 

 

Ще е интересно да видим кадри от 135  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мдам, да видим за колко ще пристигне. Току-що получих мейл от китаеца, че камерата е шипната. :)

 

Сега чакай между 20 и 30 дена. ;)

 

@Видене, снимай малко на FullHD с 45fps да видим там как е? При моя нещо бъгва като увелича кадрите...може и да е от бавната карта, знам ли, но на 60fps лагва яко...

 

П.П. Между другото разликите между моделите 805 и 806 не са много големи - излизат на пазара само с 1 месец разлика, и двата са с еднакви процесори ("амбарелския" + 'омнивижъна' на 'CMOS'-те им), снимат на еднакви резолюции и кадри...Като изключим ъгъла на снимане, останалото са сравнително дребни работи - тоя на Кръстника има CPL филтър, тоя на Виден няма, но пък винаги може да се сложи допълнително за още няколко долара (аз вече си поръчах за моя и като се прибера в Пловдив, вече би трябвало да е там) ; тоя на Виден поема до 128 GB карти...на Кръстника - двойно, а и може да обръща картината...ей такива дреболии. А, да - на виденския му е по-силна батерията. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

 

CPL филтри – това са едни от най – интересните филтри за пейзажната фотография. Техният ефект (за разлика от много други филтри) не може да се наподоби на 100% чрез обработка на компютъра. CPL премахва отблясъците и отраженията (от неметални повърхности) и насища цветовете. Например, ако снимате пейзаж в неподходящо време (по обяд), цветовете без филтъра са бледи, контрастът е висок и ако има листа в кадъра, те блестят от слънцето и тяхната текстура и цвят се губят. Чрез CPL, контрастът се изравнява, цветовете се насищат и отблясъците изчезват. При тях също като UV филтрите, има различни разновидности, според качество, покрития, здравина на стъклото и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Какво по дяволите е CPL филтър?!?!?!? :laughing:

 

След подробното обяснение от Пампоров, няколко думи и от мен - ще ти помогне да се виждат по-добре номерата на колите при нощно каране например. Не знам дали вече имаш нощно клипче, но често когато осветиш с фаровете оня отпред, номерът може да се загуби поради отблясък. Също така ще намали отблясъците от фаровете на тия, дето идват срещу тебе. Разбира се ако преди това си си изчистил поне малко предното стъкло. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

След подробното обяснение от Пампоров, няколко думи и от мен - ще ти помогне да се виждат по-добре номерата на колите при нощно каране например. Не знам дали вече имаш нощно клипче, но често когато осветиш с фаровете оня отпред, номерът може да се загуби поради отблясък. Също така ще намали отблясъците от фаровете на тия, дето идват срещу тебе. Разбира се ако преди това си си изчистил поне малко предното стъкло. :laughing1:

 

Имам ли опция да го добавя на моя евентуално? Не че виждам смисъл, но все пак... 

 

Да преместите темата ли що ли. Всеки път влизам с надежда я за новина или клип, а то било за тия джаджи

 

Стефчо, темата си е баш за джаджите, не за клипове.

Link to comment
Share on other sites

Пламене, ще го пляскам много лошо тоя регистратор - по-тъп е от китайците, дето са го сглобили! Давам му аз днес настройка RECYCLE на 5 min (не че всеки, знаещ английски не би си помислил, че записва 5 мин, трие и пак записва 5 мин) и какво да видя - нито загаснал като съм слезнал от колата, изшил над един час запис без прекъсване - пълен тъпак!  

 

ЕДИТ: Сега го виждам, че все пак е цепил на по 5 мин, макар часовника да показваше тотал час и половина, но липсват файлове и не се самоизключва като спреш. Връщам си го в предишния режим. 

Link to comment
Share on other sites

Пламене, ще го пляскам много лошо тоя регистратор - по-тъп е от китайците, дето са го сглобили!

Проверил ли си дали е с последния фърмуеър? Може да е с някоя по-стара версия с бъгове. 

Link to comment
Share on other sites

Имам ли опция да го добавя на моя евентуално? Не че виждам смисъл, но все пак...

 

 

Стефчо, темата си е баш за джаджите, не за клипове.

Не ме разбра. За темата с клиповете става. Въпрос. За това са безсмислено хвърлени пари. Ако ще си заемам място на предния джам ще е за Валентин уан. И без това се сапунисвате 3ма човека :-D
Link to comment
Share on other sites

Нищо не съм проверявал - очаквам като купя нещо да работи като хората. Все още не мога да разбера какви са тия простотии...

 

Стефчо, гОвори на български.

Link to comment
Share on other sites

След подробното обяснение от Пампоров, няколко думи и от мен - ще ти помогне да се виждат по-добре номерата на колите при нощно каране например. Не знам дали вече имаш нощно клипче, но често когато осветиш с фаровете оня отпред, номерът може да се загуби поради отблясък. Също така ще намали отблясъците от фаровете на тия, дето идват срещу тебе. Разбира се ако преди това си си изчистил поне малко предното стъкло. :laughing1:

То, ако си сложи един такъв филтър и ще си махне и отблясъците от борд таблото и през деня, което за мен е по-дразнещо. 

Link to comment
Share on other sites

само дето CPL филтъра има значение от къде идва светлината за да премахне отблясъците. Освен нон стоп да си го връткате на ръка ли? За мен е маркетингов трик да изкарат някой друг лев отгоре.

 

Animation_polariseur_2.gif

 

ей ви гиф-а от wikipedia за ко иде реч в CPL_те

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Виден казва: "Абе слакър..." :P ...а аз продължавам - ако мислиш, че не сме запознати с действието и принципа на поляризацията от ползването на най-обикновени поляризирани слънчеви очила - лъжеш се. :)

Филтърът се закрепва пред DVR-а със специален за модела преходник, позволяващ стегнато настройване чрез въртене и следене на ефекта на екрана на DVR-а, след което остава фиксиран в най-подходящото положение. А "следенето на ефекта" става лесно - както спомена Любо...отблясъци от таблото по предното стъкло колкото щеш, пък и един станиол може да се сложи за още по-бързо установяване. :))

Link to comment
Share on other sites

И като смениш посоката/завиеш, респективно ъгъла от който идва поляризираната светлинати ефекта на филтъра умира. Защото CPL филтрите както писах горе зависи от къде идва светлината - ефекта е максимален когато е около 90 градуса спрямо източника. Караш по Христо Ботев - единия път светлината ти е в от ляво, другия от дясно - съответно отраженията са обърнати. Поне CPL -те са така. Ако сложиш друг вид поляризиращ филтър някъв може, но CPL са на този принцип.


Тъкмо чета последните книги от Малазанска книа на мъртвите. Тука не един му викат Древен. За теб се сетих :)

 

Сега видях, че ти ми говориш за поляризация на очила. Изяснете се точно къв филтър ще се слага cpl или нещо друго, щото иначе си правим вятър на пръстите.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Понеже в момента където съм, интернет връзката ми е ужасна и едвам поствам, та единствено успях да намеря линк към клипче на монтаж на такъв филтър на същата камера, каквато аз имам. Нямам представа дали вътре показват и настройка на филтъра (защото не мога да го изгледам дори и до десетата секунда), но предполагам, че поне може да се види филтъра какъв е...

Link to comment
Share on other sites

Колеги я дайте идея за такъв уред обаче за....мотоциклет.Вчера един приятел е пострадал сериозно заради пиян циганин пешеходец...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...