Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Уау, т'ва много криво бре..А снимка правена отвън?Пак ли е така? В смисъл не през предния джам на колата...

Не съм го пробвал извън колата, но няма как стъклото да е виновно за този идиотски fisheye, това си е изцяло "ефект" на скапания китайски обектив.

Link to comment
Share on other sites

аз бих пробвал нов firmware ако има

С последния firmware е, но и най-супер-дупер firmware да му сложиш, няма как да пребориш чисто оптичния дефект на обектива. Просто оптиката  е силно скапана и ще трябва да продължавам да търся верния модел, а този да го шъткам колкото се може по-бързо. 

Link to comment
Share on other sites

И що? Да не би да не работи камерата или нещо да й липсва? Ако ти отидеш и си купиш от автосалон някое чисто ново BMW с двигател "мъртвец" (както обичате да се изразявате) - после по търговеца ли ще плюеш, че BMW са произвели неудачен модел? Просто производителят е пуснал кофти модел и толкоз, а Кръстника е имал "късмета" да си го купи. Моделът наистина е последния от серията "Mini" и явно нещо не са доизкусурили оптиката когато са разширявали ъгъла на снимане. То и затова е добра идея винаги да купуваш предпоследния модел, като преди това прочетеш доста тестове и отзиви от потребители... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако е така то дай никой никога да не оставя кофти фийдбек. Тва горе ако е нормална оптика за тебе... ок. За мене не е.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Пламене, днес след като пипнахме настройките, китайският "гений" се прояви моментално. Ако помниш настроихме лууп на 3 мин - клип под 4 не направи, един дори 10+... Пълен тъпак с две думи. Не знам какво предизвиква тия своеволия, но едно е сигурно - не е AI.

Link to comment
Share on other sites

Ако е така то дай никой никога да не оставя кофти фийдбек. Тва горе ако е нормална оптика за тебе... ок. За мене не е.

 

Дали изобщо схвана какво казах? Съдейки по всичко, което си написал - явно не.

 

Пламене, днес след като пипнахме настройките, китайският "гений" се прояви моментално. Ако помниш настроихме лууп на 3 мин - клип под 4 не направи, един дори 10+... Пълен тъпак с две думи. Не знам какво предизвиква тия своеволия, но едно е сигурно - не е AI.

 

И к'во сега, излиза, че само моят си записва читаво клиповете, изключая режима на 60-те fps-а, който обаче не съм сигурен дали не е заради бавната карта.

Ако може да се лишиш някой следобед от регистратора си, дай ми го за няколко часа да го разгледам и после ще му мислим...

Link to comment
Share on other sites

Каква ти е картата? Може да намерим някоя по-висок клас да се пробва, ако ефекта се получава веднага.

Link to comment
Share on other sites

И к'во сега, излиза, че само моят си записва читаво клиповете, изключая режима на 60-те fps-а, който обаче не съм сигурен дали не е заради бавната карта.

Моят също записва читаво и не съм наблюдавал такива проблеми, като при Виден. На най-високата резолюция обаче забива яко и не знам дали е проблем на фърмуера или на картата (която все пак е клас 10). Това обаче е бял кахър, защото този режим не смятам да го ползвам така или иначе, но това рибешко око дразни много.

 

Едит: Сега като гледам разни демота и горе-долу взех да се отказвам да търся друг вариант. Дори една от най-хвалените в dashcamtalk.com камери (Panorama II/S/G) вади як fisheye ефект, като гледам даже повече от моята (най-добре се вижда когато колата подминава стоящи отдясно на пътя знаци и стълбове).

 

http://youtu.be/QS8HjdKUT4g

Link to comment
Share on other sites

Това е нормално толкова широки обективи да вадят такъв ефект, другите стъкла, които са широки без да фишват струват повече пари. Има софтуери, които дефишват изображението. Дори го-про фишва и то не малко.

 

24cs5tf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз в това отношение съм изцяло доволен - кривенето при мен е минимално. Остава само да се разберем с тая въшка на тема адекватно изпълнение на зададените команди. Иначе от заснемането нямам никакви оплаквания. 

 

Как се ъпдейтва фърмуеър на тия животни? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Един половинчасов клип из селото, който сглобих наскоро:

 

https://www.youtube.com/watch?v=geKDkHkWs4Q

 

 

 

Как се ъпдейтва фърмуеър на тия животни?

За Mini 0806 информацията е тук, за твоята не знам, предполагам е по подобен начин.
Link to comment
Share on other sites

Един половинчасов клип из селото, който сглобих наскоро:

 

Сега го изгледах...

Макар и като цяло да ми се струва, че повече карат по-спокойно, отколкото тук...и там положението не е идеално. Забелязах неправилно спрели коли близо до кръстовищата ; идиотче със скейтборд, слизащо от тротоара в насрещното точно пред тебе ; велосипедист, пресичащ пешеходна пътека карайки ; порше, форсиращо с явно по-висока скорост от останалите коли и т.н. ;)

 

Освен това - въпреки, че тубата беше скапала тотално качеството на клипа ти...или не си си сложил CPL филтъра, или не си го завъртял както трябва, защото е пълно с отражения от таблото ти, които изобщо не би трябвало да ги има. :)

Link to comment
Share on other sites

Сега го изгледах...

Макар и като цяло да ми се струва, че повече карат по-спокойно, отколкото тук...и там положението не е идеално. Забелязах неправилно спрели коли близо до кръстовищата ; идиотче със скейтборд, слизащо от тротоара в насрещното точно пред тебе ; велосипедист, пресичащ пешеходна пътека карайки ; порше, форсиращо с явно по-висока скорост от останалите коли и т.н. ;)

 

Освен това - въпреки, че тубата беше скапала тотално качеството на клипа ти...или не си си сложил CPL филтъра, или не си го завъртял както трябва, защото е пълно с отражения от таблото ти, които изобщо не би трябвало да ги има. :)

Този идиот със скейтборда съм го оставил нарочно, има ги доста в нашето село, защото използват стръмните улици от планината към океана и понякога развиват доста високи скорости. Редовно се случвай някой от тях да влезе в хрониките на произшествията, но като се напушат с трева или нещо по-сериозно, няма оправия.

По отношение паркирането имай предвид, че при нас законите са малко по-различни, като винаги това се определя със съответните знаци (освен ако улицата е най-забутаната в селото). Рядко се среща неправилно паркирал, защото такива обикновено бързо ги отнасят или си получават тикета на място.

Филтъра срам-несрам го забутах някъде и сега не мога да го открия. Този уикенд ще трябва да претърся вискчи възможни места, но не е в колата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Брат, ти определено не случи на регистратор....  :grin:

 

В тоя ред на мисли моят сякаш взе да се цивилизова.... С времето все по-малко ме дразни и все по-правилно взе да работи, не че пак не прави свободни съчинения. Явно има момент на улягане и влизане в пътя...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Брат, ти определено не случи на регистратор....  :grin:

 

Аз вече не съм толлкова сигурен в това, че като гледам твоя криви съвсем малко по-леко от моя. :P

На този етап не ми се занимава с други, предполагам ще попадна на подобен китайски боклук.

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно. Е, дядо Пламен ги знае всичките. И все пак твоят криви повечко от моя, да не би да е заради по-широката панорама? Защото ако е така - пИкам му на широката панорама, да беше взел моя модел. Който пък е с тотално собствен характер....  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Моят е с най-широката панорама - 140 градуса, значи би трябвало да криви най-много.

Най-добре се забелязва кривенето ако минеш по булевард с високи сгради от двете страни, така че самите сгради да се виждат в двата края на кадъра. ;)

Link to comment
Share on other sites

Най-добре се забелязва кривенето ако минеш по булевард с високи сгради от двете страни, така че самите сгради да се виждат в двата края на кадъра. ;)

 

Забелязах го на клипа ти. :) ...само дето тук нямаме толкова високи сгради из улиците...

 

Но пък широката панорама си има предимствата. Нали имам два - другият е със 120 градуса и когато правех тестовете снимайки по едно и също време, едно и също нещо, в този със 140-те градуса попадаха неща, дето оня другият ги режеше и от двете страни.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...