Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

Ако се маха често, предполагам USB куплунга или дупката ще се разбрица за нула време..?!

 

Е че колко често смяташ да го махаш - всеки ден ли? И защо? А и всеки ден да го правиш - пак ще издържи докато продадеш или бракуваш колата...годината все пак има само 365 дена. ;)

 

Mini USB ports are rated by specification for 5,000 plug/unplug cycles. The micro-USB connector is rated for 10,000 plug/unplug cycles. Doesn't mean you run out at those, but that's the design goal.

 

...сега...ако го правиш повече от десетина пъти всеки ден, тогава наистина е под въпрос. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Абе то колко са "ратед" е едно, а на практика сваляш поне х10 надолу :D . Особено на китайските. На моя тел още отначалото микроУСБ порта му беше хлабав и куплунга играе и понякога даже прекъсва заряда ако го мърдам. Е*и му м***та. Ама квото е.

Аз не бих го махал, просто разсъждавах. Това да го махаш при всяко излизане от колата (както често правят хората с радиото), е бати досадата неземна. Аз по подобни подбуди мразя често да зареждам телефон, затова си взех с голяма батерия и го зареждам на 4-5 дни при средна работа.

Link to comment
Share on other sites

Аз от няколко месеца все се каня да си купя нова камера и се спрях на Viofo A119S V2.

...

Взе ли я тази самобръсначка? Ако да, някакви отзиви?

Link to comment
Share on other sites

Взе ли я тази самобръсначка? Ако да, някакви отзиви?

На един приятел поръчах, но за мен все още не. Другата седмица ще се видя с него и ще ти копирам няколко клипчета от Пловдив, за да видиш при нашите условия как се представя. Като цяло от това което видях, снима перфектно. Номерата на колите при разминаване се четат отлично.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Щото аз лично се притеснявам да не ми разбие някой колата и я държа скрита...

 

То хем е добре да я оставиш да снима през нощта какво става около колата, хем не, ако се случи някой идиот да си я хареса и да ти направи повече зулуми, отколкото струва самата камера. ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=iV3zdnZ5ys8

Link to comment
Share on other sites

То хем е добре да я оставиш да снима през нощта какво става около колата...

Само не разбрах тоя защо хвърли толкова усилия да я извади по най-трудния начин...през предното стъкло.В тоя ред на мисли има ли читав модел който изглежда като огледало за обратно виждане?

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Верно тоя е колосално дрогиран тъпак. А дали краде регистратор, защото това силно ми прилича на умишлена вандалщина за отмъщение... И другото - как пък никой не видя и никой не чу?!?! Хеле па тва дармонене с тухлата... 

Link to comment
Share on other sites

А дали краде регистратор, защото това силно ми прилича на умишлена вандалщина за отмъщение...

"Приехал погостить с семьей в Липецк и оставил регистратор в машине. Это было моей большой ошибкой..."

Не знам дали е точно за тая тема, но...

 

Ми да - поредното говедо, дето наглее из пътя и рискува живота на сумати хора.

Link to comment
Share on other sites

И в тази тема разгледах назад, и от разни ревю сайтове гледах примерни видеа от камери за до $50-70. На всичките номерата на колите, които изпреварват НЕ се виждат, толкова размазани, че даже едвам си личи дали има изобщо закачена табела. Ако е кола директно пред теб и се движите с близки скорости, може да се види, но не и при бързо разминаване.

Като цяло, резултат от компресията предполагам. Само на мен ли ми прави това впечатление?

Снимам с телефона си (и предния, и сегашния), и явно снимат по по-специален начин, защото всеки кадър е като снимка и ако давам кадър по кадър, всеки кадър е ясен като снимка. Като съм снимал с някои фотоапарати, е коренно различно - като видеата, които коментирах - на бързи сцени е толкова размазано, че даже не може да се определи марката на колата!

То най-опасните ситуации ако не можеш да видиш номер даже..

На последното видео в темата, номерът се вижда, това е от малкото видеа, които попаднах, където е толкова ясно. И то пак защото изпреварващия е относително близка скорост със заснемащия. Ако се даде на цял екран пак се вижда, че на колите от отсрещното движение май нито един номер не можах да различа.

 

Edit: Ето за сравнение едно видео изрових дето съм снимал със стария тел преди години.

На отсрещните коли ако се даде на пауза, като на снимка се виждат номерата.

Jiayu road video

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не те знам какво си гледал, аз нямам такива проблеми. Единствено с разминаващите се коли е малко по-трудно, но на пауза над 95% от номерата се разчитат. 

Link to comment
Share on other sites

Ами както писах, видеа назад в темата, и ревюта. Не казвам, че всички са така, а повечето видеа, които изгледах. Дори това последното от гражданите се вижда, че не се виждат номерата на колите, с които се разминава снимащия (естествено като се даде на пауза). И не е от ютюб, защото "моето" видео нарочно го качих да видя, и на пауза се виждат номерата на отсрещните.

Явно не е и до качеството на снимане на камерата, защото от моето видео се вижда, че качеството на картината не е особено добро, но явно снима така че на пауза всяка снимка е ясна, и не се вижда мазаница от движението (по-скоро компресията). Предполагам е до фърмуер.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Теди, да ти казвам ли, че тия видеа може да са от всевъзможни боклуци, може и често са смачкани мощно и т.н. Аз не знам дали не свалих всички мои, но в началото на темата може да има нещо останало. Провери ако искаш. Камера за 63$. 

Link to comment
Share on other sites

Еми да, явно човек трябва да гледа и примерни видеа от камерите, които е набелязал или като гледа какво да купи. Щото и такива за $70 има които не се виждаха номерата на пауза. Вече ако дадеш $100 и нагоре, предоплагам вероятността да попаднеш на подобно лошо изпълнение е много по-малка, знам ли. Преди тук като питах за нещо читаво до 50 лв, се дадоха някои съвети за някои камери, но няма да избързвам, за да не стане пари на вятъра и "евтиното излиза скъпо". Яснотата на номерата при стандартни условия за мен е важна - моя критерий поне е да има качество и яснота поне като на видеото, което постнах. Според мен най-важен е фърмуерът и как компресира. Онзи ми телефон мисля снимаше в 20 мбит и не маже при бързо pan-ване. Както казах при различни телефони или апарати съм виждал различни поведения точно в този аспект. За някои хора размазването при бързо движение на камерата е по-желан ефект.

Link to comment
Share on other sites

Преди тук като питах за нещо читаво до 50 лв, се дадоха някои съвети за някои камери, но няма да избързвам, за да не стане пари на вятъра и "евтиното излиза скъпо"

 

Не избързвай, огледай се още, тъй като то не е само дали може да видиш номера при разминаване, ами и с какъв чипсет е, с какъв ъгъл снима, има ли някаква стабилизация на образа, нощем какво ползва за по-добри кадри, дали е на батерия или кондензатор и куп други неща...така като гледам някъде към 2020-та може и да си вземеш. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Може :) . То 2020 е има няма след година и половина, нищо време за нас :Р .

Ако карах повече/по-често, задължително щях да съм взел отдавна нещо (относително качествено и поне средно скъпо). Все пак вероятността да се случи нещо нараства правопропорционално с това колко време прекарваш зад волана или на улицата. И обратно. Но щом до 100-тина лв трудно ще се намери нещо читаво, май и няма нужда да питам за себе си, освен да коментирам примерно невиждащите се номера :D . И да похейтвам при излязла възможност.

Link to comment
Share on other sites

Ако лещата е с по-тясен ъгъл, което е очеизбодно на телефона е нормално да се виждат по-добре номерата, има опции при избор на дадени  регистратори с по-тясен ъгъл на заснемане и да не са чаааак толкова wide angle...
 
Пропоръчвам ти това: 34$
 
И ревюто тук:

 

https://www.youtube.com/watch?v=D_W3827xSSs

Link to comment
Share on other sites

Може :) . То 2020 е има няма след година и половина, ...

 

Мене ако питаш - вземи си сега някакъв читав базов модел за 50-тина лева, покарай до 2020-та с него, после го продай за 20-тина лева и си вземи от по-висок клас. :)

Аз лично така направих - първоначално си бях взел някакъв супер евтин, снимащ само до 720p, не ми хареса и го подарих ; след това си взех G1W с по-слабия чипсет - покарах няколко месеца с него, не ми хареса и го продадох във форума за 25 лева. Със сегашния G1WH смятам да изкарам още време, защото снима доста прилично, а и нямам нужда от допълнителните екстри като GPS,  следване на осева линия, следене на дистанцията до предната кола и др. такива.

 

А що се отнася до размазването на номерата...това зависи от няколко неща - дали регистраторът има някаква стабилизация на образа, дали скоростта е много висока (при разминаване се удвоява), дали се движиш по паваж или друга неравна настилка и т.н.

Сегашният ми G1WH мисля че няма никаква стабилизация, но поради това, че е с по-добър чипсет, успява да обработи достатъчно бързо кадрите - за пример ще ти дам едно нощно клипче, което бях направил когато и двата G1W бяха все още в мен и реших да ги сравня. Отляво е по-добрият (50 лв), отдясно - тоя дето продадох (25 лв). Когато спирам зад таксито, намествам ръчно и двата регистратора - може да видиш как на по-слабия има повече размазване на номера при нагласянето му...отделно по-лошото цветопредаване и детайлността при FullHD и др.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3O-fpW6Jvh0

Link to comment
Share on other sites

vinyl_master, за лещата щях замалко да се съглася, защото не съм особено вещ по обективи и теориите по тях.

Това, което препоръчваш изглежда добре. В ревюто, което си дал, ясно се вижда, че и тая камера снима "както трябва", т.е. вижда се, че на пауза е ясно и незамазано, дори на широкоъгълните настройки, каквито явно има по дефолт и тя. Според мен точно си зависи от фърмуера, подобно на телефоните. На тъмно също ми се вижда прекрасно качеството. Загложди ме въпроса дали тоя дето говори е българин, защото почти из целия примерен материал в ревюто е снимано в Бг, вероятно София.

 

Midex, за колко продаваш твоя след като си го купил за 50? :lol: Бих ти дал 35 лв само щото си в Плд, нещо не ми се чака с месеци, защото това е по-скоро начесване на краста, признавам.

Изглежда добре и твоето видео - за качеството десния изглежда много зле, но що ми се струва, че видеото е около 15fps, и не се вижда на дневно време как са номерата при разминаване.

Link to comment
Share on other sites

Българин е да, с него правим тоя канал в тубата, ако искаш ще видя дали имаме налично такова шиоми и ще ти го дадем на някяа сносна цена.

Link to comment
Share on other sites

Е, мерси, но не се притеснявай. Аз съм още на фаза назлъндисване :) .

Ако ви се намира нещо на сносна цена, не пречи да чуя оферта иначе де :) . Назлъндисването е голямо, защото както казах, е просто краста, карам доста малко и повече се интересувах по принцип за да съм по-подготвен когато ми потрябва вместо тогава тепърва..

Така като смятам отново, наистина май повече от около 35 лв надали бих дал на тоя етап, евентуално може дори за втора ръка ако е някое по-качествено като това.

Link to comment
Share on other sites

Така като смятам отново, наистина май повече от около 35 лв надали бих дал на тоя етап, ...

 

Теди, не че нещо, ама...аз по 35 лева давам на всеки няколко дена когато влизам в кварталния магазин да си пазаря нещо за ядене, а се предполага, че тоя регистратор ще го ползваш доста по-дълго от няколко дена. ;)

Така че ако смяташ да отделяш 35 лева за регистратор, по-добре си вземи нещо за хапване и пийване и не ги хаби за нещо, дето няма да ти върши работа. :)

Link to comment
Share on other sites

Е, ти каза, че си го взел за 50 :) . Където 35 там и 50. Втора употреба все пак може би би могло да се намери ако се потърси. Аз и по 50 лв за хапване на ден съм давал. Аз се пошегувах, ти явно си доволен и няма да го продаваш. Аз ако ми трябваше реално, и 100 лв щях да дам без да "притеснявам" цял един форум и без никой да разбере.

vinyl_master, :) . Така го каза все едно ... иначе $34 са около 55 лв, доста близко до 35. Ок, и 40 бих дал примерно, иначе бих го взел от препоръчания от теб сайт горе. Имат и около $2 доставка, но това е нищо.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Където 35 там и 50.

 

Напротив, 50 е минимумът и то само ако си го поръчаш директно от китайците, понеже същият модел тук ще ти го продадат на доста по-висока цена. Смятай този на Румен е $34, имаш и доставка $2.50 - ето ти 60+ лева по днешния курс...и това ако се предполага, че ще мине метър през митницата, иначе минава 70.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...