Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

Ясно :))

 

Всъщност като казах "под сенника"...не се изразих много правилно - имах предвид между сенника и тавана на колата, което реално се пада "над сенника". :grin:

Освен това с този държач, който е фиксиран неподвижно за огледалото, свалянето и слагането на регистратора става за секунда, а и няма нужда всеки път когато го слагам да го целя къде точно да снима, тъй като той влиза на жлеб и си заема първоначално настроеното положение, което не пречи да го завъртя да снима настрани ако ми се налага, тъй като е на шарнир.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Държачи, сенници... тя става дълга и широка. Тоя държач какъв е, че не се сещам, и там пари.. :)

Окабеляването наистина забравих, че ще е проблем и ще стане грозно, как да се закрепи тоя кабел по ръба на стъклото... Нещо снимки тва онва дали ще можеш да дадеш?

Link to comment
Share on other sites

Туй е за волан. Как го закрепваш за огледалото? :)

И жицата как се закрепва за ръба горе... Отделно трябва да се свърже вътрешно някъде за 12V, а не за запалката, защото запалката се ползва за... запалка и за други нужди като зарядни и т.н., а запалков разклонител не ми се нрави.

Link to comment
Share on other sites

Теди, воланът е само в главата ти, а иначе просто снимката е прекалено голяма. :)

Закрепва се не за огледалото, а за стойката му (практически всяко има такава към предното стъкло) - ако гаражът ми беше наблизо, направо щях да отида да ти го снимам закрепено...

Link to comment
Share on other sites

Да, не мога да си го представя съвсем, ще чакам снимка :) . И на кабела как виси. А и ти каза "жлеб", а това си е просто стойка за кръгло захващане, с ябълковидно съединение, за което директно се закрепя устройството...

 

Друг въпрос - 16ГБ карта г/д за колко време записи стига при този и подобни модели? Какъв и колко ефективен кодек (битрейт и параметри) ползват тия устройства..

Link to comment
Share on other sites

Жлебът е на стойката, в която влиза G1W...по-точно жлебът е на самия регистратор, който се нанизва на държача...на онази снимка се вижда част от него (стойката е постоянно фиксирана към "оста" на огледалото) ; 16GB стига само за къси преходи, след това loop функцията започва да трие началните клипове - аз на моя съм сложил 64GB, което е предостатъчно...само гледай да е клас 10, че да нямаш прескачане на кадри...моята дори е U3, което е доста над изискванията...

Link to comment
Share on other sites

А как си решаваш тока до него? Висящо кабелче или нещо по-прибрано?

 

Както ти го направи придворния електричар...  :laughing1: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Къси преходи" не ми говори нищо :) . Интересува ме горе долу на колко часа се равнява това. Знам, че се трият най-старите. Но то зависи и на какви порции (файлове) ги записва, защото ако записва на по 2 часа файлове и изтрие първите 2 часа и общо записва до 8 часа е едно, а друго е ако записва по 5 минути видео файлове и записва по 6 часа преди да се напълни.

Не знам какво да очаквам като маскимално общо време на записи които може да побере на една карта, дали на всеки 2ч се напълва и почва да трие, или събира до 8 часа записи.. Може би поне 8 часа би ме задоволило, всичко нагоре е добре дошло. Но нещо се съмнявам, че при фуллХД и 30fps (ако може да се настройва ФПС-то надолу поне на 15 ще е добре, повече не знам дали ми е необходимо за подобен род употреба) ще успее да компресира достатъчно че да побере повече от 2-3 часа при 20-тина мегабита.

Link to comment
Share on other sites

"Къси преходи" не ми говори нищо :) . Интересува ме горе долу на колко часа се равнява това....

 

На FullHD & 30 fps всяка минута е около 100 мегабайта...а 15fps не е за предпочитане, защото така ще прескача важни кадри и точно когато ти потрябва да видиш на някого номера, може да не го видиш...

Link to comment
Share on other sites

Мерси, това прави значи около 2 часа и половина, малко кофти така. Ако кара по-незапознат човек да се оправи със записите или нямам апаратура да сваля записите върху компютър, или пък нямам нерви (или възможност докато карам) да боравя с устройството и бутони да локвам и ънлоквам отделните "луупове" (ако наистина лууп се нарича всеки запис, е малко странно, защото лууп е друго), става досадно ако пътуваш 3-4-5 часа примерно по-дълъг път и искаш да запазиш 2-3 "ситуации". Надявах се на поне 7-8 часа, че като стигнеш на спокойствие да обработиш записите. Явно < 32ГБ карта не си струва да се слага. А за тия регистратори масово пише, че поддържат до 32ГБ карти, така че някой горе спомена за 64ГБ карта, интересно..

 

За 15-те кадъра - ако номера зависи да го видиш на 1 кадър от 30, нещата са зле :) . 15 fps ми се струва съвсем приемливо ако искаш повече време на запис.

Ще видим.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не е така - на пътя всичко става бързо и понякога точно 30-те фрейма ти дават възможността да видиш номера на някой, който профучава за секунда покрай тебе...даже ако имаше 60, бих записвал в такъв режим. ;)

А това какво пишат че поддържа, невинаги отговаря на реалността - на моя също пише, че поддържа до 32GB и затова първоначално му бях сложил такава, но после установих, че няма проблеми и с 64GB.

 

P.S. Loop означава целия цикъл на записа върху картата, а отделните клипчета може да си ги оформиш по дължина, каквато ти искаш...5 мин. е сравнително най-рационално.

Link to comment
Share on other sites

Ок, приемам забележката :) . И 32ГБ явно е минимума за около 5-6 часа запис.

Възникна друг въпрос, относно евентуален преглед на записите и да се ориентира човек кои да прегледа. Как стои въпроса с час/дата на устройството? Т.е. държи ли точно време дълго време или дрифт-ва с времето (сравнително неточно време и да се налага да го настройваш често) и по някое време да видиш ситуация в 13:30 на пътя, а записа да е маркиран като примерно 15:50 :) и да не знаеш кой да гледаш...

Link to comment
Share on other sites

Тоя на ГСМ-а ми е точен щото е настроен да се синхронизира с мрежата ;) . Ако спра автоматичното настройване, сигурно след седмица вече ще е с няколко минути off. След месец сигурно вече няма да става дори за гледане.

А на по-евтини (други) устройства (дори телевизори, дистанционни управления с екран и тайм функции) поддържането на точен час е приключение - за месец вече с 10-15 минути off.

С други думи, да разбирам, че е въпрос на късмет колко точен кристал/кварц би се паднал в конкретна бройка и колко често ще се налага да се настройва часа.

Link to comment
Share on other sites

С други думи, да разбирам, че е въпрос на късмет колко точен кристал/кварц би се паднал в конкретна бройка и колко често ще се налага да се настройва часа.

 

Точно така - часовниците на регистратора ми, на екшън камерата ми, на фотоапарата ми и на останалите ми неща, дето измерват време, са достатъчно точни (колкото и ръчния ми часовник), което не изключва факта, че точно часовникът на този, който ти ще вземеш няма да изостава или избързва просто защото си карък...примерно... :P

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Имах някаква надежда, че са вградили вече някаква wifi или друга безжична възможност за синхронизиране :D ама явно ще се почака доста. Има ръчни часовници, които се сверяват сами от предаватели в Европа на хиляди километри...

Иначе имам едно дистанционно за един климатик, което за 5-6 месеца беше изостанало с около 1-2 часа.

Почти всички джаджи, които имам, ако нямат някакъв интернет или мрежов синхронизатор, изостават или избързват значително и са неточни (говоря за примерно 5-10 мин на месец). За мен това не е "достатъчно точно", но явно зависи и от възприятията и изискванията.

Голямо изключение е един стар тъпфон сони ериксон, който е толкова точен, че дори след 6 месеца като го включа, е с под 10 сек разлика от истинското време!

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Имах някаква надежда, че са вградили вече някаква wifi или друга безжична възможност за синхронизиране :D ама явно ще се почака доста. Има ръчни часовници, които се сверяват сами от предаватели в Европа на хиляди километри...

 

Е ти какво сега - хем не ти се давали повече от 50 лева за регистратор, хем искаш и сам да се сверява. :grin: ...иначе има и такива самосверяващи се, и с GPS-си, и с опции за следене на оня отпред или пък който те изпреварва в сляпата ти зона и какво ли още не, но за 50 лева - толкова. ;)

Link to comment
Share on other sites

Начи ако не сте разбрали - Теди угодия няма. Освен ако разбира се сам не си създаде ОС, антивирусна, регистратор, навигация...  :laughing1:  

Link to comment
Share on other sites

Хаха :D , е, не пречи човек да помечтае, все пак това движи света напред. Мислех просто, че евтино безжично сверяване може китайците вече да са го измислили/внедрили, не вярвам да е по-скъпо от няколко цента, някаква wifi джаджа с ниска скорост само за целта... нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

На тая тема, винаги съм се чудел за едно нещо - постоянно ли ви седят закрепени тия камери, или при всяко каране ги монтирате? Щото аз лично се притеснявам да не ми разбие някой колата и я държа скрита и... всеки път общо взето забравям да я монтирам :)

Link to comment
Share on other sites

На тая тема, винаги съм се чудел за едно нещо - постоянно ли ви седят закрепени тия камери, или при всяко каране ги монтирате? Щото аз лично се притеснявам да не ми разбие някой колата и я държа скрита и... всеки път общо взето забравям да я монтирам :)

...Освен това с този държач, който е фиксиран неподвижно за огледалото, свалянето и слагането на регистратора става за секунда, а и няма нужда всеки път когато го слагам да го целя къде точно да снима, тъй като той влиза на жлеб и си заема първоначално настроеното положение, което не пречи да го завъртя да снима настрани ако ми се налага, тъй като е на шарнир.

 

Аз моя често го махам и слагам, но по друга причина....а иначе в страна като нашата, дето ти разбиват предното стъкло, за да ти вземат винетката или пък ти режат тръбите, за да ти вземат катализатора - не си далеч от истината, че заради една никаква камера може да се наложи да сменяш цяло стъкло. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако се маха често, предполагам USB куплунга или дупката ще се разбрица за нула време..?!

 

Иначе еба*и досадата ако ще трябва човек да го мисли да го маха всеки път. Добре че не обичам и радио да слушам докато карам, та панела не го и слагам. Едно радио като че ли по- би примамило някого, за разлика от някакъв евтин 30-40 лв регистратор. Макар че има такива и по 150-200+ лв.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...